Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatycznie włączający się obieg zamknięty nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnych na forum

Przeszukałem wiele wątków dotyczących sterowaniem nawiewami, ogrzewaniem i klimatyzacją w scenicu. W swoim samochodzie posiadam climatronic (scenic I ph II 1,6 16 V 2002r.) i mam pewną trudność z jego działaniem. Otóż w zimowe oraz wilgotne dni, klapka recyrkulacji powietrza sama przełącza się w obieg zamknięty. Bywa tak, iż w czasie jazdy nie nastąpi to wcale - tak dzieje się gdy na zewnątrz jest w miarę ciepło np. latem. Jak napisałem w zimne lub deszczowe dni po kilku minutach od uruchomienia silnika samoczynnie włącza sie recyrkulacja co powoduje parowanie szyb, muszę ją więc samemu przestawić na obieg otwarty - czyli na napływające powietrze z zewnątrz, doraźnie zdarzyło się, iż recyrkulacja powietrza sama powróciła do trybu otwartego (powietrze z zewnątrz). Nie potarfię rozgryść od czego zależy takie działanie climatronica. Dodam, iż dzieje się tak wówczas gdy nie mam włączonej klimatyzacji, na włączonej tego nie sprawdzałem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Uzupełniam, iż panel climatronica jest w pełni sprawny - wszystkie sterowania działają prawidłowo. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat ma problemy z nagrzaniem wnętrza przez napływ zimnego powietrza i jeszcze niską temperaturę nagrzewnicy, wiec odcina sobie dolot z zewnątrz, by czerpać to nieco cieplejsze powietrze z środka a tym samym przyspieszyć jego ogrzanie. Za tym niestety idzie parowanie szyb. Z opisu widzę, że wiesz jak temu zapobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak interpretuje ten opis w pdf-ach, jest jeszcze jedna taka opcja, kiedy klima sama zamyka wlot z zewnątrz. Dzieje się tak, jeśli klima nie potrafi schłodzić wnętrza gdy jest coś koło +35 stopni w środku. Wówczas zamyka, by schładzać to powietrze które już jest co nieco chłodniejsze i odizolować kabinę od gorącego, napływającego z zewnątrz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli masz klimatronika ustawionego na auto to pewnie zauważyłeś, że przy minusowej temperaturze na zewnątrz nawiew zostaje zmniejszony do minimum aby nie wtłaczać zimnego powietrza do kabiny. Kiedy na nagrzewnicy pojawia się właściwa temperatura klimatronik zwiększa obroty dmuchawy i włącza obieg zamknięty aby szybciej ogrzać wnętrze. Minusem tej czynności jest parowanie szyb. Ja radzę sobie w ten sposób, że na parę minut włączam nawiew na przednią szybę (przycisk nad obiegiem zamknietym). Dmuchawa włącza się na maksa i szybko odparowuje szyby, kiedy wyłączysz nawiew na przednią szybę klimatronik przejdzie w tryb auto, ale nie włączy już obiegu zamkniętego.

 

Pozdrawiam

Lionel 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo tylko że nie mam włączonego trybu AUTO i w momencie zamknięcia obiegu wewnętrznego kontrolka od tegoż obiegu nie zapala się.

Klima nie działa na dogrzewanie tylko na osuszanie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!