Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I PHII czy warto?


Gość konto_usuniete

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nurekogorek

Witam, to chyba typowe miejsce na pierwszy post, bo chciałbym zacząć swoją przygodę z autami na "F"

 

Znalazłem takie ogłoszenie.

Czy mozecie mi pomóc w ocenie czy warto się interesować?

http://otomoto.pl/renault-scenic-stan-bardzo-dobry-bezwypadkowy-C27550507.html

 

Rozmawiałem z właścicielem, auto z Włoch, teoretycznie niebite, po zdjęciach zadbane w środku i wygląda ogólnie dobrze, jak na to co do tej pory widziałem.

Daleko mieszkam i szkoda mi przyjechać tylko po to zeby stwierdzić, że ma coś co na pierwszy rzut oka zdyskwalifikuje zakup.

Na co zwrócić uwagę oglądając silnik (nie mówię o trywializmach typu wycieki) i gdzie szukać dziury w całym w tematach nadwoziowych.

Te niebieskie rury w silniku, to tak ma być?

 

pozdrawiam

 

PS. Na Scenicach nie znam się kompletnie - do tej pory dosiadałem wyłacznie VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem, auto z Włoch, teoretycznie niebite, po zdjęciach zadbane w środku

Włosi to smotruchy wariaty za kierownicą. Znaleźć tam nie obite auto to cud :!:

Może być wyjątek ale wątpię w to :!: Cena też nie napawa optymizmem, trochę tanio jak na ten rocznik.

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena + auto z Włoch to nie jest moim zdaniem dobre zestawienie. Do tego handlarz. Ja bym odpuścił, chyba, że masz znajomych mechaników :!:

A o aucie - powiedział bym, że słabo wyposażona wersja. Zwykła klima, tylko 2 szyby elektryczne (w przypadku dzieci z tyłu korbkami sobie otworzą okna bez problemu). O przebiegu nie będę pisać, bo jest jak cena - do ustalenia. Auto może być mocno styrane (ale nie musi) ze względu na hak i diesla. Na szczeście silnik, jak zadbany to nie powinien robić problemów. Nie ma dwumasy, turbo nie ma zmiennej geometrii - miałem/mam taki sam silnik i nigdy nie zawiódł. Może się wydawać trochę słaby do tej budy, ale do spokojnej jazdy wystarczy.

Na ten konkretny egzemplarz bym się nie napalał, szczególnie gdy wybór jest dość duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz moją przygodę z taką okazją, kupiłem trochę taniej i się zaczęło http://megane.com.pl/topic/39964-glosny-silnik-19-dci-terkotanie/page__p__304838#entry304838

a jeszcze od tej pory co pisałem temat to wymieniłem EGR i znowu tam coś za 700zł to zaczęło gwizdać turbo ,czyli ten samochód połknął mi 4000zł w dwa miesiące , sprzedałem szybko po powrocie z wakacji, bo nikt nie potrafił dojść do ładu dlatego powiedziałem że nie kupie auta które było używane dłużej w kraju

Ale dzięki tej przygodzie wiem na co zwracać uwagę, na wspomaganie jak kreci słabo to do wymiany magiel a nie płyn, jak skacze kierownica to ja łykałem że poduszka ta olejowa, ale u mnie nawet oryginał nie pomógł, tylko coś z zasilaniem silnika (wtryski lub pompa) - kierownica nie ma prawa drgać jak przytkniesz czoło do koła kierownicy a turbo nie może gwizdać, a silnik musi chodzić równo i cicho.

Co chodzi o ten samochód z ogłoszenia to nie ma on 105KM tylko 102 a te otuliny na rurach do intelculera sobie pooplatał, bo pewnie gdzieś sie otarły i są dziurawe

Nie wiem wygląda ok prócz tego ze z Włoch i od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda przyzwoicie.

Rozrząd zrobiony, aku świeży.

A fakturę na rozrząd posiada sprzedawca? Bo napis na rozrządzie można zrobić wciągu minuty.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/renault-scenic-C27591055.html

Wygląda przyzwoicie.

Rozrząd zrobiony, aku świeży.

daj spokój z tym autem, "dupsko" składał jakiś amator w stodole... przód z resztą też... nie na darmo taka cena... i 180kkm to miał, ale chyba 180kkm temu

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/re...-C27591055.html

Wygląda przyzwoicie.

Rozrząd zrobiony, aku świeży.

tak na moje oko: TRAGEDIA.

Listwy na zderzakach i drzwiach nieudolnie malowane (w 2000 powinny być czarne), zderzak przedni słabo spasowany. Tylny zderzak od wersji sprzed 99roku, połamany plastik w bagazniku, błotniki przód słabo spasowane przy przednich słupkach. Błotnik tylny uszkodzony, ale to widac z daleka. Kierownica moim zdaniem powinna być szara, poduszka chyba też innego koloru, napinacze pasów wydają się być wciągnięte.

Tyle w skrócie, nie chciałbym mieć z tym autem zbyt wiele do czynienia, skoro po zdjęciach widać, jaki to rodzyn. Jedyny plus to dobre wyposazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać, że napinacze spracowały? Na innych fotach długość podobna.

zapięcie pasa jest wciągnięte, tzn. bliżej podłogi. W ocenie tego konkretnego egzemplarza napisałem, że wydaje mi się, że są wciągnięte. Trudno to ocenić po zdjęciach, bo fotele mają regulację góra-dół, a co więcej, napinacz może wyglądać na sprawny, a jest wystrzelony (ja tak miałem, jeden był ściągnięty do końca, drugi prawie wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama cena mówi za siebie. Zdrowe PHII z gazem to ok 8,5-9k nie czarujmy się nawet. To ja niewiele mniej zapłaciłem tydzień temu za przedlifta 99r 100% w oryginale i nie od pana x co go poskładał w oborze na sztukę tylko od rodziny, która używała auto prawie 3 lata. Odpuść sobie takich pseudo handlarzy bo takich asów nawet ciężko nazywać mianem HANDLARZY. Jeśli masz budżet w ok 6-7kpln poszukaj sobie końcówki przedlifta.

Edytowane przez Łysy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kusząca, ale z daleka widać, że jakieś przygody były, mniejsze lub większe, a jeśli na zdjęciach w komputerze widać nieciekawie, to na żywo może być naprawdę źle, owszem każdy ma swoje priorytety.

Ze swojej strony mogę polecić auto godne uwagi, sprawdzone i które jest warte zachodu, w dziale ogloszeń znajdziesz takowe, szkoda że nie mieszkasz bliżej, ale auto znam i jakoś tam ręcze za nie :D

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!