Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SENSOR TEMP. OLEJU


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem w garażu diagnostykę i komp w mojej meganie zrobił testy po czym wyświetlił jakieś napisy po francusku... Siadłem ze słownikiem i wychodzi na to że mam "defekt czujnika temperatury oleju"... Osobiście nie zauważyłem jakiś obiawów w postaci choćby nieprawidłowych wskazań na desce rozdzielczej.

Dajcie znać co o tym myślicie i jak ta usterka może się objawiać w praktyce...

 

[ Dodano: 2007-01-14, 21:02 ]

aha autko ma silnik 1.6 16v 2003 a problemy z nim zwiazane opisałem w poscie PROBLEMY Z SILNIKIEM W MEGANE II :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś tą diagnostykę?

 

bylo opisywane kilka razy

wkladasz karte (lub nie jak masz hf) trzymajac przycisk na manetce od wycieraczek wlaczasz zaplon i zaczyna sie dyskoteka....(tzn. migaja kontrolki i wskazowki skacza)

przelaczasz komunikaty przyciskiem na manetce, wychodzisz z tego przyciskiem do resetowania przebiegu dziennego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedyncze litery w poprzedniej generacji meganki sie pojawiały (tak mi się wydaje), a może zależy to od jakiejs wersji oprogramowania... sam nie wiem. Jedno jest pewne, w moim aucie błędy są wyświetlane pełnymi zdaniami więc chwila ze słownikiem i wszystko jasne :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-01-17, 10:56 ]

A wracając do sprawy to wie ktoś w końcu o co chodzi z tym czujnikiem temperatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dziś zrobiłem w garażu diagnostykę i komp w mojej meganie zrobił testy po czym wyświetlił jakieś napisy po francusku... Siadłem ze słownikiem i wychodzi na to że mam "defekt czujnika temperatury oleju"

Robiłeś diagnostykę na ciepłym czy zimnym silniku? Kiedyś po powrocie z pracy zrobiłem diagnostykę i wyskoczył mi ten błąd. Na drugi dzień kiedy samochód nie był wcale odpalany po diagnostyce wyszło "test ok". Przypuszczam :) , że może być to spowodowane tym, że przy ciepłym, ale niepracującym silniku komp wykrywa podwyższoną temp oleju i interpretuje to jako uszkodzenie czujnika. Myślę, że jeżeli autko chodzi ok, to nie należy się tym przejmować. W końcu nie każdy użytkownik potrafi robić diagnostykę. Jeżeli jest coś naprawdę źle, to powinno się świecić "service" lub "stop" i podawać na wyświetlaczu co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem jak jest u mnie i też pojawił się komunikat "defekt czujnika oleju"

Zrobiłem test przy ciepłym wyłączonym silniku. Muszę jeszcze sprawdzić przy zimnym.

 

czarek z testu wychodzi się wciskając przycisk resetu przy zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!