Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SYSTEM PAX (Michelin Spacity 195-620 R420A 9


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam taki sam problem. Ja mam nieco inne podejscie do tej sprawy. Otoz kupilem mojego scenika w okresie pozno jesiennym i mialem zalozone paxy wlasnie 15calowe felgi 6 ramienne oczywiscie z czujnikami cisnienia. Wszystko dziala pieknie pomijajac to, ze opony sa dojechane na maxa i ja juz na nich nie pojezdze napewno. Na zime mam felgi stalowe z czujnikami cisnienia. Skonczyla sie zima i chcialbym kupic nowe felgi aluminiowe, i nowe opony na lato, tzw "zwykle". Opony juz wybralem. Michelin Energy Saver 185/65/15. Teraz uklon w Wasza strone: znalazlem dwa zrodla ktore daja sprzeczne informacje odnosnie felg do scenika. W obydwu jest informacja, ze seryjnie byly 6x15, otwor 60,1. Ta wiedza pokrywa sie z moimi obserwacjami. Natomiast prosze Was uprzejmie o sprostowanie informacji odnosnie ET znalazlem ze powinno byc 36-38 i inaczej, ze 42-44. Jesli ktos jest obeznany dokladnie to bardzo prosze o pomoc. Szukam czegos typowego najlepiej podobnego do tych paxowych 6 ramiennych. Chetnie zapoznam sie z Waszymi propozycjami jesli nie naduzyje uprzejmosci. (chodzi mi o linki, felgi nie musza byc drogie ani tanie tylko pasujace jak najbardziej do oryginalu).

 

PS: komplet paxow zaloze przy odsprzedazy auta.

 

Czekam z niecierpliwoscia na Wasze propozycje

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznego scenica ale już bez felg i opon paxa fajna rzecz ale za droga kup sobie felgi 15' ewentualnie 16' tylko z dobrym rozstawem otworów na śruby.Jedyny mankament po wymianie jest świecenie kontrolki awarii systemu pax na tablicy po lewej stronie u góry podświetlona opona na zółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Mam Scenica I po liftingu wersja Fairway, który posiada wbudowany system kontroli ciśnienia

w ogumieniu i jednocześnie koła w systemie PAX .

Chciałbym wyłączyć te czujniki w kołach, ale dowiedziałem się w serwisie, że w tym modelu nie ma możliwości wyłączenia tego systemu przez komputer. Pozostaje tylko wydłubanie żaróweczki kontrolki lub pogodzenie się ze świecącą kontrolką !

Wiem, że dużo zostało ostatnio sprowadzonych takich autek z tym systemem, więc ktoś może wie coś na ten temat, coś robił i potwierdzi bądź zaprzeczy słowom ASO .

Pozdrawiam

PaVeL

[tematy umieszczamy w odpowiednich przygotowanych działach ten dotyczy opon a znalazł się w forum ogólnym. do tego system pax ma już temat i wg regulaminu forum powinieneś użyć :) i dopisać swoje pytanie do istniejącego tematu :) (temat przenoszę i scalam)] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W phII w licznikach są diody. W którym miejscu jest ta kontrolka, w liczniku czy obok wyświetlacza radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dioda. Można wylutować, albo pomyśleć nad jakimś układem, który zastąpi sygnał z czujników i tym samym oszuka licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Moje pytanie może wydawać się dla niektórych banalne, ale potrzebuję pomocy. Noszę się z zamiarem kupna opon zimowych. Zakupiony niedawno Scenic stoi na oryginalnych felgach 15" jednak nie wiem czy posiada system PAX. Czujniki ciśnienia są na pewno bo odpowiednie kontrolki się palą, ale czujniki ciśnienia nie są chyba równoważne z system PAX - czy może się mylę?

Będę wdzięczny za inormacje jak mogę to sprawdzić, bo przeczytałem gdzieś na forum że jak jest system PAX to nie założę "zwykłych" opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!