Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SYSTEM PAX (Michelin Spacity 195-620 R420A 9


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

to co znalazłem w necie

"Michelin PAX System jest homologowany od czerwca 2001 jako opcja w Renault Scénic w wersjach Dynamique, Expression i Privilege.

 

Michelin PAX System jest na seryjnym wyposażeniu wszystkich Renault Scénic w wersjach Fairway i Sportway."

 

Zwykłe opony założysz - na innej feldze. Czujniki ciśnienia nie są równoważne z systemem PAX bo są auta gdzie jest zwykła guma i czujniki występują.

Wydaje mi się, że najprościej będzie podjechać do ASO i sprawdzić po VIN czy w Twoim modelu był system PAX czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcję Privilege, więc jako opcja ten system może być.

Jeszcze teraz wpadłem na jeden pomysł sprawdzenia (bez konieczności wizyty w ASO) czy mogę w necie sprawdzić nazwy opon które teraz mam zamotowane czy są to opony do PAXa czy zwykłe, przez sprawdzenie mam na myśli wpisanie w googlach dokładnej nazwy opony i przeczytanie co jej wyjdzie na jej temat.

I jeszcze jedno - właśnie gdzieś przeczytałem, że przy systemi PAX zbędne jest posiadanie koła zapasowego i się zastanawiam, czy po fakcie posiadania zapasówki mogę wnioskować, że nie mam PAXa?

 

Oponki sprawdzone w przodzie są Michelin pilot escalto a na tyle Goodyear eagle vr 60, z tego co przeglądałem w sieci to są to "zwykłe" oponki więc mam nadzieję, że upatrzone Uniroyale wejdą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moras, opony z PAX system są oznaczone na boku opony DSST 39_1274363276.jpg

jak twoje felgi mają taki wzór to niestety czeka cię duży wydatek. Taniej wyjdzie ci kupić całe felgi ze zwykłymi nowymi oponami, niż nowe opony system PAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam te felgi i chciałem je oddać na złom,tylko nie mogę za chiny ściągnąć opony z niej. Wygląda na przyklejoną do felgi. Rozciąłem ją na pół i dalej nic. Ktoś wie jak to ściągnąć domowym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, dzień dobry, oto mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieje, że uzyskam jakieś podpowiedzi do mojego problemu.

Otóż kupiłem we Francji bardzo fajnego Scenica (moje pierwsze francuskie auto), w wersji Fairway, z 2002 roku.

 

I teraz mam pytanie o System PAX, mam bowiem w samochodzie koło zapasowe z tym systemem, jak i pozostałe 4, na których auto stoi. Razem pięć kół :)

Po lekturze i analizie tego co przeczytałem o PAX, dochodzę do wniosku, iż jest to fanaberia nie na moją kieszeń, i chciałbym zmienić koła i opony. Jeśli nie uda mi się sprzedać tych pięciu kół wraz z oponami (te na których auto stoi starczą na jeszcze około dwa sezony), to założę je do auta na ewentualną dalszą sprzedaż.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jakich felg i jakich opon szukać do mojego auta (wymiary, rozmiary..)? Powiem szczerze, że najbardziej podobają mi się duże koła, ale felgi 17 calowe chyba nie wejdą, prawda? Zatem 16 ?

No i co z czujnikami itd? Zakładając normalną oponę na zwykłą felgę, czujnik będzie się świecił cały czas, że coś jest nie tak? Czy można wypiąć jakiś bezpiecznik, i spokój? (elektryka samochodowa to dla mnie czarna magia). Bo tak sobie myślę, że czujniki ciśnienia nie muszą być przecież przy PAXach tylko, w normalnych gumach też są przecież...

 

Nic to, czekam na Wasze odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz czujniki do nowych kół dokupić, (totolotek z ich stanem i stanem niewymienialnych baterii) możesz kupić koła Renaultowskie już z czujnikami, (używki, tu to samo, do tego jeszcze dochodzi znaleźć odpowiedni wzór felgi według gustu)) możesz też temat odpuścić i zrezygnować z czujników. Wszystko zależy od Ciebie i co chcesz mieć. W 2 pierwszych opcjach dodatkowe czujniki należy wprowadzić do systemu, a to jest odpłatne, podłączenie pod CLIP-a. Opcja 3 jest gratisowa, i poznikają Ci kółka z wyświetlacza przy piktogramie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz koło zapasowe, to powinny to byc zwykłe opony, a nie PAX.

 

Na każdej oponie narysowane jest logo PAX. Same Micheliny.

 

poznikają Ci kółka z wyświetlacza przy piktogramie auta.

 

Czyli jak będzie auto na normalnych kołach, bez tych czujników, to nic nie będzie mi świecić? (SERV, albo lampki dot opon?)

Edytowane przez trampek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opisane, chyba nawet w tym temacie, a jeśli nie tu, to przeglądnij tematy o zamianie letnich alusów na zimowe stalówki bez czujników i co się z tym wiąże.

Tu sytuacja będzie analogiczna.

Może trochę poszaleć jak auto na kołach bez czujników wróci do garażu, gdzie będziesz miał zdemontowane koła z czujnikami. Znowu mogą nawiązać kontakt pomiędzy sobą. (przesył radiowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiliśmy te felgi z oponami za 200zł i jeszcze rok pojeździ ale że są nawet ładne o by się dało coś z nimi zrobić prze bieżnikować po np 100 - 200zł za oponę? jakby nie patrzeć to na złomie jakby je oddać na alu to i tak około 150zł dostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!