Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane - najgorsze ogrzewanie w testach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie znajdują się grzałki nurkowe, chcę wiedzieć czy je mam, za nim udam się do ASO.

 

Grzałki kabinowe w odczycie miałem nieaktywne, ale silnik nie pracował, czyli mogą grzać.

Grzałki nurkowe są dezaktywowane, nie wiem czy ich po prostu nie mam, czy są wyłączone lub inna przyczyna.

Chcę sprawdzić sam, nie widzi mi się zapłacić 150 zł za diagnostykę i otrzymać wiadomość że ich nie aktywują bo ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna silnik grzeje się wolniej, ale dosłownie chwilę po odpaleniu już dmucha ciepłem nieporównanie z megane II, pomimo że tam silnik szybciej łapał temperaturę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki chyba je widziałem, przewody zakończone końcówkami oczkowymi przykręcone nakrętkami, jeśli dobrze pamiętam

 

ps. w ASO też mówili że będą dezaktywowane jeśli będzie uszkodzony przekaźnik lub grzałka.

Tak jak mówiłem wcześniej, gdy będę pewny że je mam wówczas chyba pozostanie mi udać się do ASO.

 

Sprawdziłem grzałki są, teraz pozostaje ustalić dlaczego są dezaktywowane.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nic nie robiłem, tylko przez otwór udało mi się zobaczyć że są, w czwartek jestem umówiony w ASO i będzie diagnoza dlaczego są dezaktywowane.

 

Witam

Byłem w ASO grzałki ok, co ciekawe zapłaciłem O zł.

Odkryłem co może być przyczyną słabego grzania, podczas jazdy do ASO zauważyłem że w pewnym momencie przestaje grzać strona pasażera. Nie reaguje na zmianę na ogrzewanie na HI cały czas leci chłodne powietrze. Przy obniżeniu temperatury na Lo leci zimne, przy podnoszeniu do HI powietrze robi się letnie i dalej nic. Przyciskałem wszystkie przyciski klimatronika brak grzania. Wyłączam silnik i odpalam ponownie, pojawia się grzanie i jest ok. Pojawia się ta usterka bez żadnej reguły, w ASO akurat wszystko był ok żadnych błędów.

Podejrzewam, że może czujnik temperatury w pewnym momencie podaje fałszywy odczyt i dlatego nie grzeje, po zgaszeniu silnika wszystko resetuje się i jest ok. Myślę że musiałbym się umówić jeszcze raz do ASO podpiąć komputer i na bieżąco śledzić wskazania czujników i tak jeździć po mieście aż ujawni się usterka i wtedy może coś wyjdzie, bo brak mi pomysłów.

 

Strona kierowcy grzeje bez zarzutu.

 

Dodano: 27 sty 2016 - 08:30

Witam

Walka z ogrzewaniem ciąg dalszy, strona pasażera praktycznie nie grzeje, mimo że klapka w prawidłowym położeniu.

Próbowałem odpowietrzać nagrzewnicę, bez zmian, pozostaje wymontować nagrzewnicę i ją przeczyścić.

Zamierzam przeczyścić cały układ chłodniczy, gdyż płyn jest zasyfiony, auto było sprowadzane i wymieniana była chłodnica.

Podejrzewam że źródłem zanieczyszczeń może być owa chłodnica i dlatego nagrzewnica została przytkana, efekt strona kierowcy grzeje ładnie pasażera przedmuchuje i leci chłodne mimo ustawienia HI.

Jak to nie pomoże to już nie mam pomysłu.

 

Moje pytanie czy u was po stronie pasażera też wyraźnie słabiej działa nadmuch i czy w ogóle grzeje ta strona, czy ten typ tak ma.

Edytowane przez Rafal1504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam tak że strona pasażera praktycznie nie grzeje, a strona kierowcy na wolnych obrotach przedmuchuje jak dodam gazu to zaczyna grzać, jest coraz gorzej. Mimo ustawień na HI(przy temperaturze zewnętrznej 10 stopni), w sobotę zabieram się za czyszczenie układu i nagrzewnicy. Na wolnych obrotach rurka nagrzewnicy zasilająca gorąca, odprowadzająca chłodna, po przygazowaniu odpływ robi się gorący, wygląda jakby nagrzewnica była przytkana i zaburzony jest obieg płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tą prawą stroną.

Dopóki auto się nagrzewa, to ze wszystkich kratek leci mniej więcej powietrze o tej samej temperaturze.

Jak auto już jest nagrzane, to z kratek pasażera leci chłodniejsze powietrze.

Żeby wyrównać temperaturę z kratek, to temperatura zadana po stronie pasażera musi być 1-2C wyższa niż po stronie kierowcy.

Jeżeli zamknę kratki kierowcy, to z kratek pasażera od razu zaczyna lecieć cieplejsze powietrze, bez ingerencji w ustawienia na panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyszczenie nagrzewnicy nic nie da, to kupię używkę i przerobię ją tak aby płyn wpływający do nagrzewnicy dochodził dalej w stronę pasażera (wstawiają np. rurkę) aby nagrzewnica nagrzewała się równomiernie a nie tylko po stronie kierowcy.

 

Dodano: 30 sty 2016 - 18:47

Problem rozwiązany, nagrzewnica była zapchana, czyszczenie niewiele dawało, kupiłem używkę i jest ok. Grzeje równo i dobrze.

 

Dodano: 31 sty 2016 - 20:02

Tak wygląda nagrzewnica w środku

 

Mam wątpliwości co do załączania grzałek elektrycznych w kabinie, niby w ASO stwierdzili że działają, ale wydaje mi się że cos jest nie tak. Ciepłe powietrze zaczyna lecieć po przejechaniu około 2-3 kilometrów. Wcześniej miałem Citroena C3 i tam po odpaleniu silnika po minucie załączały się grzałki po 2 minutach zaczynało grzać, tutaj nie grzeje tak szybko. Muszę jeszcze je wyjąć i sprawdzić praktycznie czy grzeją. Jeszcze jedno jakie są kryteria do załączenia tych grzałek.

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

post-74615-0-16288600-1454266908_thumb.jpg

post-74615-0-88125000-1454266943_thumb.jpg

Edytowane przez Rafal1504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

Ogrzewanie już naprawione, ale zbadałem i nie załączają się grzałki kabinowe. Temperatura na zewnątrz 2 stopnie, ogrzewanie ustawione na maksa, przekaźnik nie podaje napięcia na grzałki. Przekaźnik sprawny sprawdziłem podpinając cewkę pod 12V, napięcie na styk główny przychodzi, brak sterowania przekaźnika. Podałem napięcie na grzałki i od razu czuć grzanie. Wcześniej byłem w ASO niby sprawdzili że jest wszystko dobrze, ale odnoszę wrażenie że więcej na ten temat wiem od nich.

 

Jest może ktoś w okolicy (powiedzmy do 100km od Kalisza)kto da radę uaktywnić mi te grzałki?

 

Pozdrawiam

 

Dodano: 28 lut 2016 - 16:44

Witam

Dzięki koledze "cinas_" mam aktywne grzałki kabinowe, efekt gigantyczna różnica w nagrzewaniu kabiny po 1 km jazdy w aucie dmucha bardzo ciepłym powietrzem. Po kapitulacji ASO i innych elektroników, należy się wielki szacun dla kolegi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!