Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak światła wstecznego i sygnału cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem i posiadaczem reanult grand scenic z 2004 r.

Na wstecznym nie działa mi światło cofania ani czujniki cofania.

Czy te dwie rzeczy są ze sobą połączone bezpiecznikiem, czujnikiem??

Bezpiecznik pod maską od cofania jest ok.

Czy szukać przyczyny w czujniku przy skrzyni biegów??

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna prawdopodobnie przy włączniku światła wstecznego przy skrzyni biegów. (wtyczka, przewody, sam włącznik, zazwyczaj czujnikiem zwany)

Te układy (światło i ultradźwiękowe czujniki cofania) są ze sobą ściśle powiązane, jeśli nie przez pobieranie zasilania do centralki czujników z przewodu do światła cofania biegnącego do lamp, to na 100% przez ten włącznik na skrzyni, który to przesyła prąd do modułu, a ten go rozdziela tam gdzie jest potrzebny.

Nie wiem jak w Twojej skrzyni to wygląda ale były te czujniki stosowane jako dwa oddzielne, z 1 parą styków w każdym, oraz jeden z 3 stykami. Spełniał te same funkcje co te 2 z innej wersji.

(z tych włączników jest też pobierane info o włączonym biegu, które to jest potrzebne przy rozruchu silnika)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz.

Po przeglądaniu forum też dochodzę do wniosku że to może być czujnik.

Powiedz proszę czy jestem w stanie sam się tam dostać? (samochód na kanale) czy lepiej szukać warsztatu czy serwisu?

I jeszcze dopowiem że włącznik/wyłącznik czujnika cofania działa (przytrzymanie 3 sek) zapala się lub gaśnie czerwona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do kanału to nie będziesz mieć problemu ten wyłącznik zlokalizować i wymienić.

Przykładowe czujniki 2 i 3 stykowe wyglądają tak:

http://sklep.salko.pl/kategoria,191,6,ELEKTRYCZNE-,-CZUJNIKI-,-czujnik-wstecznego,-wlacznik-swiatel-cofania.html

Na innych stronach, innych producentów i w innych cenach.

Co do diody na przycisku aktywacji czujników cofania, to ona tylko sygnalizuje spełnienie żądania kierownika pojazdu, o wyłączeniu tego układu, niezależnie czy zasilanie centralki jest sprawne czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zobowiązany za cenną poradę.

Będę szukał kanału a rozwiązaniem sprawy podzielę się na forum.

Mam też inny problem z tym samochodem, a dokładnie z airbag święcącym się na wciąż ale to chyba temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję raz jeszcze, już biorę się za lekturę.

 

Dodano: 12 lut 2013 - 19:32

Wracam do tematu zgodnie z obietnicą.

Nie udało mi się z braku możliwości zajrzeć pod samochód odnośnie czujnika i zleciłem to w warsztacie przy okazji wymiany xenon-a i komunikatu airbag.

Zasugerowałem że być może to czujnik 2 lub 3 pinowy, że takie są głosy na forum taka jest część dostępna jako w sklepach/allegro.

Panowie stwierdzili że w tym modelu to nie pojedynczy czujnik a cały moduł i jest on tylko dostępny oryginalny w cenie ponad 400 zł.

Czy warsztat mówi prawdę? Możliwe że jest taki moduł? Czy pewne że to czujnik a wynika to z ich nie wiedzy i zbyli temat??

Przypomnę że samochód to Scenic II Grand z 2004 roku a skrzynia biegów automatyczna DP0.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu mnie masz. Niestety nie mam pojęcia jak to jest przy skrzyniach automatycznych. Możliwe że tam jest to inaczej zrobione. jest to dość istotna informacja więc należało ją przekazać.

Niestety teraz dopiero o tym wspominasz. Moja szklana kula, zgadująca kto co ma w aucie, jest od dłuższego czasu w serwisie, nie mogą sobie z nią poradzić, a na etacie forumowej wróżki też mamy wakat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam, moja nie ostrożność i brak pełnych informacji :)

Nauczka na przyszłość.

Jutro auto idzie do innego mechanika odnośnie elektrozaworów więc może uda mi się tam uzyskać 100% pewność.

Jeszcze raz przepraszam za zamieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszać nie masz za co, ot po prostu z tego powodu otrzymałeś nieścisłe odpowiedzi.

A że nauczka na przyszłość to fakt. Lepiej 15 razy powtórzyć jakiego auta to dotyczy niż czegoś nie dopowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest od dłuższego czasu w serwisie

Podłącz pod CLIP-a, może coś znajdą i naprawią, ale potem się potem podziel bo i u mnie też coś szwankuje, i o co bym nie zapytał to się drze "WIĘCEJ DANYCH" wiesz co z tym zrobić :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co z tym zrobić

Skoro szklana to stłuc i zakupić nowszy model. Ja poszedłem w opcję naprawy i to był błąd. Trwa to wiecznie- końca naprawy nie widać. Pod CLIPA nie podłączysz, brak gniazda OBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Oto finał problemów ze światłami i czujnikami cofania. W scenicu z automatyczną skrzynią biegową to nie jest tak proste jak przy manualnej skrzyni gdzie jest czujnik 2 lub 3 pinowy. W tym przypadku to wymaga całego modułu którego nie ma wersji zastępczej. Nie wiem jaki był koszt takiego modułu bo okazało się że w skrzyni biegów mam płyn chłodniczy i był generalny remont za cenę 6k a ten moduł był w gratisie.

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepne się pod temat.U mnie świeca światła cofania cały czas i jak mam włączone wycieraczki z przodu to tylnia wycieraczka też działa pomimo pozycji OFF na manetce przy kierownicy. Obojętnie czy jest P,N,D to świeca cały czas. Dzieje się tak tylko w deszczowe dni. Domyślam się że chodzi o wilgoć tylko gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!