Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

duże spalanie


jacek30

Rekomendowane odpowiedzi

Duży wpływ ma kąt wtrysku, wtryski. Auto mam już 5 lat. Po zmianie rozrządu nic nie ustawiałem. Zaślepiłem kiedyś tylko EGR by autko jeździło na normalnym powietrzu a nie spalinach. Startuje jak benzyna a spalanie cały czas to samo. Niestety duże spalanie przerabiam w Clio II z silnikiem 1,9 D i jak na razie 7,5 po mieście nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki prezes za fotki,moja przepływka wygląda tak samo czyli jest ok mam taką nadzieje

 

czyli jednym słowem mówisz zawisza1980 że trzeba by się bawić w pompę wtryskową i wtryski,to pewnie droga zabawa???

dziś zatankowałem pod korek i przeczyszczona została przepływka,zobaczę ile teraz spali i dam znać

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał przepływkę.Jak u mnie żle pokazywała to nie wywalała żadnych błędów ale przekłamywała.Po zmianie na inną używkę auto odżyło od dołu,a dwa lata jeżdziłem nieświadomy że jest zepsuta.Różnica jest znaczna i bardzo odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Gdyni jest dość dobry gość od diesla i za sprawdzenie wtrysków nic nie bierze. Zobacz u siebie może masz kogoś kto ci sprawdzi wtryski. Ja bym zaczął od tego. Po co pchać się w koszta. Za sprawdzenie pompy (kąta) wołają od 80-150zł. Ja kupiłem sobie zegar (koszt 120zł) i teraz mogę bawić się kiedy chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek30 jak już Ci pisałem czyszczenie przepływki prawdopodobnie nic Ci nie da. Kąta wtrysku bym na razie nie ruszał, bo jak wyszły błędy od przepływki to jest ona prawdopodobnie walnięta (uszkodzona) lub w skrajnym przypadku, jak u mnie w dCi jest uszkodzona cała wiązka odpowiedzialna m.in. za EGR i przepływkę, chociaż u mnie wzrostu spalania nie było tylko w tryb awaryjny przechodził jak mu odbiło. Także podsumowując moim zdaniem przepływka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi

narazie zatankowałem pod korek i zobaczę czy teraz się zmieni spalanie po przejechaniu 100km

dam znać jak wyszedł

 

Dodano: 21 lut 2013 - 09:19

witajcie

niestety zrobiłem 100km i nic się nie zmieniło nadal spala 9litr na 100km:(

i tak jak mówił Zawisza1980 mam zamiar sprawdzić wtryski

więc pytanie brzmi gdzie w wawce lub okolicy można to zrobić w miare tanio i dobrze???

 

Dodano: 05 mar 2013 - 13:34

wtajcie

ktoś mi pomoże z tymi wtryskami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle aby u siebie przeczyściś wszystko, ale..czekam na cieplejsze dni. Przy okazji poleci filtr powietrza, pewnie olej. Co do spalania to jest różnie. Jak ciągle trasa to masakrycznie spada w dół ale tak od płota do płota to nawet w okolicach 8. Kwestia odległości, rozgrzania auta i gazowania. Najgorzej to jak sobie wyzeruje licznik, naleje paliwko i jeżdżę na króŧkich trasach. wtedy ciągle jest wysoko, ale tylko puszcze się w teren i co kilkanaście kilometrów obserwuje znaczny spadek. :lol: Wiadomo, płynniejsza jazda itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredi, ja mam tak samo... od komina do komina chłepcze jak gupi... wszędzie piszą, że to normalne, dCi musi swoje w mieście wypić... w trasie ok. 6 albo i mniej, zależy jak jadę :lol: czasem się zastanawiam jak niektórzy osiągają 6,5 w mieście jeżdżąc krótkie odcinki, nie mam pojęcia jak Ci miszczowie jeżdżą :)

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie 8l na 100km jeszcze bym zbolał teraz wyszedł z 9,8 po mieście

jak dla mnie to bardzo dużo

narazie jeszcze odłączyłem przepływkę zobaczę jak teraz wyjdzie

zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa

po odpięćiu przepływki z tego co wiem powinien wystąpić jakiś bląd

ku mojemu zdziwiemiu nic się nie dzieje chodzi jak chdził

czy to oznacza ze jest dobra przepływką czy zepsuta????

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żaden błąd nie wyskakuje

a co do odpięcia, kiedyś na forum pisało, że jak odłączysz i jest różnica na dobre to uszkodzona, ale z tego co ostatnio pisze, to jeśli nie ma różnicy to tym bardziej może być uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Bylem parę dni temu na kompie,nie wykazało żadnych błędów i przepływka działa idealnie.

Dziś oddałem go do mechanika.Spradził wtryski nie leja jest ok.

Moje pytanie brzmi,co jeszcze może być nie tak z tym autem ze aż tyle pali???

Ktoś ma jakieś pomysły???

Dziś zauważyłem że turbina mi chyba nie chodzi,czy to może być przyczyna dużego spalania???

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!