Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

duże spalanie


jacek30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proponuję sprawdzić czy wtyczka od przepływomierza nie jest odpięta.

Jeżeli jest to wtedy komputer sterujący wtryskiem podaje uśrednioną wartość i mieszanka może być zbyt bogata.

Wynikiem tego może być zwiększone zużycie paliwa, szczególnie w zimowych warunkach.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz gdzie się znajduje przepływomierz ???

jeszcze pytanko

wiem że zapchany filtr powietrza może też być przyczyną większego spalania

czy przez zapchany filtr paliwa tez zwiększa się spalanie???

 

tak tez własnie zrobiłem teraz,zdjąłem te dwa wężyki i dmuchnąłem

bardzo ciężko szło i powoli

Oznacza to że jest zapchany czy jest ok????

 

Dodano: 03 lut 2013 - 17:21

witajcie

zatankowałem autko pod korek parę dni temu zrobiłem 100km i dzis znowu pod korek zatankowałem weszło 9l

przed zatankowaniem zmieniłem filtr paliwa i powietrza na nowy

dodam że jeździłem do pracy 10km i potem z powrotem

wydaje mi się że sporo pali co wy o tym sadzicie????

co zrobić by mniej palił???

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 10km to po mieście.

Pytałem mechanika ale mówił jeżeli auto nie muli nie dymi to nie ma co szukać w EGR

i tak właśnie jest chodzi super

a jeśli chodzi o przepływkę to nie wiem jak ją sprawdzić

wiesz jak to zrobić???

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie odłącz wtyczkę od przepływki, jak działa dobrze to odczujesz róznicę. Aczkolwiek jak

i tak właśnie jest chodzi super

To musisz się z tym spalaniem pogodzić. Możesz też przegonić Szczeniaka poza miasto jakąś traskę i sprawdzić dla własnego spokoju spalanie poza miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówicie to pewnie tak jest :)

w przyszłym weekend wybieram się w trasę wiec zobaczę jak wyjdzie spalanie i dam znać

sprawdzę jeszcze tą przepływkę

 

Dodano: 04 lut 2013 - 12:08

wyciągnąłem wtyczkę od przepływki i żadnej reakcji raczej nie było

poza tym że przy pierwszej prubie ruszenia trochę obroty spadły i przysiadł silnik na moment a potem już jechał ok jak zawsze super

I co to oznacza jest dobra przepłwka czy do wymiany ????

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien się znaczne gorzej z dołu zbierać jak odłączyłeś przepływkę, jak nie odczułeś żadnych zmian to może być walnięta przepływka, ale tak na 100% na odległość Ci tego nikt nie zdiagnozuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podepnę go pod kompa to wykaże jakieś nieprawidłowości ???

czy ten przepływomierz trzeba przeczyścić jak by było z nim coś nie tak czy trzeba kupić nowy???

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko tam coś czyścić, chyba że ta kratka na wlocie jest zatkana, ale najprawdopodobniej sam czujnik (to coś na druciku wewnątrz przepływki) jest walnięty lub coś nie łączy. Trzeba kupić nową lub używaną(tutaj ostrożnie bo może też nie być sprawna). Jak podepniesz pod kompa to powinien pokazać błąd przepłwki, jeśli jest walnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem trase jadoc od 80 do 110km na godzine i wyszło mi 7litr na 100km zdaje mi sie że to sporo,co wy o tym sadzicie????

byłem na kompie i wyszedł jakiś błąd w przepływce wyciągnąłem ja przeczyściłem i zobaczę jakie teraz będzie spalanie

przy wykręcaniu przepływki zauważyłem że zawór EGR raczej jest specjalnie zaślepiony

pytanie brzmi

czy przez to ze zaślepiony jest zawór EGR może więcej palić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przez to ze zaślepiony jest zawór EGR może więcej palić ????

EGR nie ma wpływu na spalanie (aż takiego), jak wyszedł błąd od przepływki, to tak jak pisałem jej czyszczenie raczej nic nie da, trzeba wymienić, aczkolwiek możesz spróbować. Był w środku przepływki ten czujnik na druciku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak coś takiego tam było jakiś drucik.Ma ktoś może fotkę jak ta przepływka w środku ma wyglądać???

zatakuje go jeszcze raz pod korek i zobaczę jak wyjdzie ze spalaniem

okaże się czy coś dało to czyszczenie tej przepływki

Edytowane przez jacek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,9 DTI 98KM w mieście wychodzi 6,7l/100 a w trasie przy 110km/h wychodzi koło 5l/100. Twoje spalanie jest stanowczo za duże. Po mieście przeważnie jadę 70-80 km/h i do tego korki a jeszcze więcej jak 6,7l/100 nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!