Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Doświetlanie " drogi podczas skręcania autem.


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że sporo konkurencyjnych marek oferuje w swoich autach "doświetlanie" drogi podczas skręcania.

Chodzi o to , że w momencie włączenia kierunkowskazu włącza się też przednie światło przeciwmgielne z tej strony, w którą chcemy skręcić.

Ogólnie fajna sprawa.

Moje pytanie jest : czy jest możliwe aby włączyć taką opcję w Megane 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przeciwmgielne, tylko światło do doświetlania zakrętu - w samochodach, które są wyposażone w takie rozwiązanie fabrycznie, albo jest wydzielone światło obok przeciwmgielnego, albo jest zastosowana żarówka dwuwłóknowa. Gdzieś już czytałem na ten temat - można montować tzw. moduły komfortu, które pozwalają na "manewry" różnego rodzaju ze światłami mijania, przeciwmgielnymi, kierunkowskazami itp., ale akurat wykorzystywanie zwykłego przeciwmgielnego do celu, o którym piszesz, w normalnym ruchu miejskim, nie jest legalne. Tzn. na pewno da się zrobić, ale będziesz oślepiał innych, a nie "fajnie wyglądał" :D

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M/S III można dołożyć moduł, mam cos takiego zapala halogeny zgodnie z kierunkiem, wpina sie w magistrale CAN , działa do prędkości 40 km/h zgdnie z przepisami

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jest system doświetlania zakrętów w megane 3. albo z fabryki w pakiecie vision (ksenon +czujnik światła + deszczu). możesz kupić bez pakietu chyba 3k za sztukę, bo tylko w opcji z ksenonem. wiem bo mi wyłamali i ukradli. i zniszczyli maskę. w renault nie dodatkowa żarówka doświetla zakręt jak w np. w VW ale rusza się lampa. wymieniasz parę. pewnie trzeba zmienić soft i da rade.

 

Dodano: 29 sie 2016 - 00:34

wg mnie nie za bardzo to zdaje egzamin, tzn. ja nie zauważyłem aby poprawił mi się komfort jazdy przy zastosowaniu tego typu doświetlania (Fiat Croma)

na codzień też nie widzę różnicy. jechałem jednak kiedyś przez góry Bośni, późny wieczór, ściana deszczu, kręta, wąska droga. dopiero wtedy się zajarałem i dostrzegłem różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!