Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I ph I 1 Auto dla dziewczyny


BRZOZA1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :). Szukam auta dla dziewczyny wybór padł na Megi lecz myślimy jeszcze nad corsą B i Fiestą.Fundusz to 3,5-4 tyś auto z Lpg. Wiem że za te pieniądze nie kupi się dobrego samochodu ale nie chce też jakiegoś mega szrotu który jest warty tyle co złom na skupie

Mam pytanie co do rdzy czy w wszystkich renówkach z tych lat czyli 96-98 występuje rdza z tyłu koło nadkoli oraz na progach z tyłu ?? Jeżeli ona tam występuje to opłaca się pchać w takie auto przy tych pieniądzach czy można jeszcze trafić na coś w miarę zdrowego

Na co zwracać szczególnie uwagę przy oględzinach tego modelu jakie on ma swoje słabe strony.

Na oku mamy tą megankę :

http://otomoto.pl/renault-megane-C27698834.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądnij się za Matizem z LPG

DOKŁADNIE.

Za takie pieniądze kupisz nie megankę ale wyperfumowanego szrota marki Renault.

W rezultacie będzie kolejny psioczący na tą markę i model, a powodem będzie jak zazwyczaj zakup padła. Do zakupu meganki podejdź ponownie jako kolejne auto, jak już kasa na zakup będzie większa.

Nikt za takie pieniądze nie sprzeda Ci auta tej marki wartego jego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Matiza już bym wolał lanosa, przynajmniej jakoś to jeździ i przypomina samochód.

Meganki są fajne, ale nie takie skarbonki. Przód tu był chyba robiony, lepiej się błyszczy niż reszta budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że auto z tych roczników na 99.9% ma przeszłość powypadkową z resztą i większość nowszych aut na naszym rynku ma jakąś historię mniejszą lub większą.Myślałem że za te pieniądze da radę kupić jakąś megankę ale okazuje się co innego najwidoczniej 90% tych modeli powinno stać już dawno na szrocie. Lecz my wspaniały naród odratujemy wszystko niedługo z kupy będziemy robić 2 danie hehe.Patrząc na ceny renówek 4 tyś powinno starczyć na w miarę jeżdżący egzemplarz gdy Laguna II z 2003r chodzi po 8-12tyś to taka meganka powinna być w moim przedziale cenowym.I nie mówię tu że reno to g... bo mój ojciec jeździ tylko samochodami jak to się mówi na F oprócz

(FORD I FERRARI) i w cale nie są takie złe.Lecz porównując jakość wykonania to nie jest tak różowo w stosunku do aut produkcji niemieckiej I tu się niema co oszukiwać i kłócić.No to będziemy szukać jakiejś corsiwy albo fiesty namawiałem moją na Lanosa lecz nie przypadło jej to auto do gustu Matiz odpada z tego względu że nie dzierżę tych samochodów jak tico, cc itp.Samochód musi byś samochodem i mieć coś w sobie z samochodu chodź corsa i fiesta też małe pierdziawki ale leprze to niż te produkcje koreańskie czy kto wie tam jakie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że za takie pieniądze to kupisz skarbonkę a nie auto i to nie ważne jakiej marki. Tylko musisz wiedzieć ze w Matizie jak i w Tico silnik jest na licencji Suzuki. I osobiście jeździłem Tico i auto przejechało 130tyś. km i nic nie było robione przy silniku, oprócz wymiany oleju i rozrządu wraz z pompą wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem MATIZA z LPG, bo jeżdziłem nim bezawaryjnie 4 lata (2004-2008) i był naprawdę lux. Za 4-5k zł kupisz go z roku 2002-04 w b. dobrym stanie. Trasa 300km - 50zł gazu - pełna butla w kole. Nie pchaj sie w szrot kupiony od Miemca-Francuza za skrzynkę piwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co wymieniłeś to sorry, ale megana będzie miała najmniej rudej, te dwa inne własnie są mega znane z rudej, to po pierwsze primo

po drugie, spróbuj skołować tysiąca więcej i już coś sensownego kupisz, oczywiście przed liftem

po trzecie, nie kupuj coupe, bo wiadomo, będzie jeszcze bardziej zurzyty, może nie każdy szaleje ale większość właśnie w tej wersji łatwego życia nie miała

jeśli nie maegane to... za tą kasę będzie ciężko cokolwiek, lanos podobno bardzo dobry, ale nie oszukujmy się, za 4 tyś. to i lanos będzie jakąś padaką, może Ci się trafić w tych pieniądzach jakieś seicento od pierwszego właściciela, nie mówię że jest bezawaryjne ale silnik ma mocny, wiem bo wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten "pojazd" z góry ci piszę daj sobie spokój...

Co do ceny jakoś bym się kłócił za czerwoną meganke dałem 2.800zł i prócz podgryzionego lewego nadkola i progu rdzy nie znajdziesz, nie mniej warto szukać dzwonić i pytać. Co do matiza miałem na samym początku wersje Top (wspomaganie, el. szyby, abs. klima) i prócz tego ze był mi trochę za mały nie sprzedałbym go :)

Lanosa w cenie 4 - 5 kafli znajdziesz fajnego lanosa może nawet z bogatym wyposażeniem i raczej w ich przypadku wystrzegałbym się lpg przeważnie zakładany przez partaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!