Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ERROR Radio Cabasse


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z w/w radiem, po zmianie akumulatora wyskoczył error i nie wiem jak zrobić żeby dojść do momentu wpisywania kodu, co nie przycisnę to słyszę tylko piknięcie w głośnikach... Mam poczekaż aż samo stwierdzi że już mogę wpisać kod? :) czy może jest jakiś patent? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać aż ERROR zmieni się na CODE albo 0000. Przy włączonym zapłonie/ silniku. Najlepiej w czasie jazdy włączyć radio, a po zatrzymaniu i przed zgaszeniem silnika wpisać i zatwierdzić poprawny kod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś jest nie tak. Proponuję odłączyć akumulator raz jeszcze na jakieś 10 minut. Czy to jest zmieniarka? Czy w środku są jakieś płyty, jeśli tak, to coś mogło się zawiesić w momencie przerzucania płyt między tackami. Wtedy trzeba wyjąć, rozebrać i sprawdzić w środku. Po każdym odłączeniu i ponownym podłączeniu zmieniarka "tasuje" płyty na nowo w zapamiętaną kolejność, robi to jeszcze przed podaniem kodu, a jeśli jakaś się "zwiesi", wtedy wyskakuje ERROR.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zmieniarka tylko radio, model taki jak w tytule, w środku nie ma płyty bo sprawdziłem, czy ma znaczenie to że auto jest odpalone lub na zapłonie przy wpisywaniu kodu? Dla pewności, kod wybiera się pokrętłem w joystick'u przy kierownicy a zatwierdza się dolnym przyciskiem w tym że joystick'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci: "Jeśli wpiszesz błędny kod radio się blokuje na 1min, kolejny błędny kod 2min., kolejno 4,8,16,32 min. Kończy się na 32 min i dalej się już nie zwiększa i teraz, aby wpisać poprawny kod trzeba odczekać odpowiednią ilość min. z włączonym radiem i przy pracującym silniku, czyli podczas jazdy. Nie można w tym czasie wyłączać silnika, bo czas, który już czekamy przepada i odliczanie zaczyna się od nowa. Ja w swoim radiu doszedłem do 32 min."

 

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, pomógł mi zaprzyjaźniony mechanik-elektryk z serwisu Renault. Podszedł do radia, nacisnął jednocześnie "1", "6" i "ON/OFF" i radio zagrało, najpierw wykonywało jakiś test i potem po kilku minutach pozwoliło wpisać kod. Okazało się dodatkowo że radio CABASSE to radio i zmieniarka w jednym, a dodatkowe radio jest jeszcze schowanie w bagażniku pod wykładziną i do to tego drugiego dochodzą wszystkie kable od anteny, głośników itp. Pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 lat później...

U mnie problem był ten sam . Po zmianie akumulatora zapomniałam kodu i kilka razy źle wpisałam , po czym wyskoczył error.  Zero reakcji . Ściągnęłam apke do odzyskiwania kodu .  Odłączyłam Aku jeszcze raz na jakieś 15 minut i ponownie czekałam na zapalonym aż wyświetli się 0000. Odblokował się  po 30 minutach, wpisałam odzyskany kod i jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!