Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada kierownicy powodem nie odpalenia sil


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam Renault Megane 2 z 2005 roku z silnikiem 1.6 benz i pojawił mi się następujący problem:

Po włażeniu karty do kieszeni oraz naciśnięciu przycisku start zapalał się zapłon<kontrolki,radio,nawiew>lecz rozrusznik nie kręcił. Oddałem auto do naprawy i diagnoza była następująca: uszkodzony moduł blokady kierownicy co uniemożliwia odpalenie samochodu.Bardzo mnie to zdziwiło. Czy te modele w ogóle posiadają takie zabezpieczenia? Dodam tylko, że jestem kierowca ciężarówki, obecnie w trasie i wszystko załatwiam przez tel. kom.Koszt tego urządzenia 1100zl +robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie ma kluczyka i stacyjki to meganki II posiadają blokadę kierownicy urachamianą eletronicznie. Nie wiem czy w takich układach jak w megane II ale w tradycyjnej blokadzie zdarza się jak jest napięta kierownica to samym kluczykiem sie nie zwolni blokady - trzeba jeszcze trochę napiąć kołem kierowniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

,,,,,,Nie da się odblokować ręcznie. Rozebrałem taką zepsuta blokadę - silniczek elektryczny do przesunięcia rygla i układzik elektroniczny,,,,

 

mam ten sam problem wersja privlege 1.6 z karta

 

gdzie znajduje sie

blokadę - silniczek elektryczny do przesunięcia rygla i układzik elektroniczny,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co się orientuje a miałem podobny przypadek auta się nie da odpalić w megi II zanim nie puści blokada. Onna jako pierwsza podczas zapłonu musi ruszyć a poniej idzie dalej sygnał do skrzynki UPS i tak dalej.. taka jest kolejność rozruch autka :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

po zdjeciu plastikowej oslony pod kierownica widac kwadratowa puszeczke przymocowana do kolumny kierowniczej wystarczy odkrecic 1 srube i po problemie blokada nie trzyma ale mi cos swiecilo jakis blad ale potem przestalo ...ale mozna bylo krecic kierownica w obie strony

poprostu trzpien blokuje kierownice a potem juz nie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A czy to ze ten problem zdarza mi sie co ktores odpalenie auta moge sie przygotowac na wizyte w serwisie?

A moze wykrecenie tej blokady wraz z silniczkiem jest mozliwe i wtedy auto bedzie zapalac zawsze?

 

[ Dodano: 2010-10-31, 10:48 ]

Poluźniona blokada dziala jak trzeba. Gdy jest dokrecona, szpien nie chce sie przesuwac i nie odblokowuje/blokuje kola kierownicy wiec silnik nie startuje.

Po wyjeciu wtyczki, system mowi, ze kierownica jest zablokowana, zaplon nie nastepuje...

Ale po kilku godzinach prob, zauwazylem, ze mozna w pewnym polozeniu wyciagnac caly blok gdy szpien jest wysuniety (blokuje kierownice). Po wyciagnieciu calego bloku zaplon dziala jak trzeba, czyli mozna jezdzic ze zwisajaca blokada, wazna aby wtyczka wlozona w blok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!