Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinię


q_dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna Renault Megane II lub Renault Scenic II. Ostatnio znalazłem w swojej okolicy sprowadzonego z Francji Scenica (przyjechał stamtąd na kołach). Chciałbym prosić forumowiczów o opinię w tej sprawie:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

http://pinpol.otomoto.pl/renault-scenic-1-9-dci-120-km-najtaniej-C26587182.html

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na co zwrócić uwagę przy samochodzie sprowadzanym z Francji? Czy na zdjęciach widać jakieś cechy wskazujące np. na powypadkowość?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Moją uwagę zwrócił napis (markerem?) na szybie w prawym górnym rogu (widoczny na trzecim i piątym zdjęciu) oraz jakieś ustrojstwo pod dźwignią zmiany biegów (nie zauważyłem tego w innech Scenicach), widoczne na zdjęciu piątym.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samochód ma ponoć ok. 150 tyś. przebiegu, co jak na troszeczkę ponad 8 letniego diesla to jednak mało. Czy np. zużycie kierownicy (widoczne na zdjęciu) wskazuje na więcej, czy kierownice te są po prostu kiepskiej jakości?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z góry dziękuję za Wasze opinie i wypowiedzi :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PS Czy serwis Renault w Polsce będzie w stanie udzielić mi info o historii serwisowania tego auta we Francji?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już sama cena podejrzana. Za te pieniądze nic dobrego nie kupisz. Auto 100% po przejściach, zarówno przód i tył (inny odcień zderzaków, przód źle spasowany). Zdjęcie środka nic nie wnosi, poza tym, że kierownica zużyta i wyświetlacz ciemny (powinien się podświetlić przy otwartych drzwiach). Niby świeżo sprowadzany, a to mi bardziej na jesień wygląda.

PS Czy serwis Renault w Polsce będzie w stanie udzielić mi info o historii serwisowania tego auta we Francji?

Powinni udzielić takiej informacji, chociaż już czytałem na forum przypadki, że nie zawsze chcieli. Czasem nawet przez telefon podadzą.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba są dobrze zorientowani co mają :) Na którymś ze zdjęć w tle stoi granatowy który ma akurat francuskie tablice, więc może chodzi o tamtego? Napisy markerem-bladego pojecia nie mam, to ustrojstwo pod dźwignią zmiany biegów to głośnik od zestawu głośnomówiącego (moim zdaniem), ale jeżeli ktoś głośnik w taki sposób instalował to wolę nie myśleć jak cały zestaw jest podpięty od instalację samochodu... Dywaniki sobie poszły a pieprznik na podlodze przed prawym fotelem mnie zniesmaczył... Ja bym go sobie odpuścił, poza tym ktoś ciął po kosztach biorąc tablice z żółtym paskiem i widać na nim że to niedawno to październik... Jak masz blisko to podjedź ale nie obiecuj sobie zbyt wiele, ja osobiście bym sobie odpuścił. ASO powinno mieć ten samochód w swojej bazie danych o ile był serwisowany w oficjalnej sieci Renault.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz ciemny (powinien się podświetlić przy otwartych drzwiach)

Niekoniecznie...

Auto bez HF, więc po wyciągnięciu karty ze slotu, można kliknąć w przycisk zamykania na karcie nawet przy otwartych drzwiach. Drzwi się nie zablokują, bo przynajmniej jedne otwarte, a wyświetlacz zgaśnie. Zgaśnie również po około 20 minutach bez karty w slocie, nawet jak auto jest otwarte. Na fotkach nie widać jak długo drzwi były otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien, oczywiście to nie wykluczone. Ale wydaje się oczywiste, po co ktoś by tak kombinował żeby fotke cyknąć. Albo zostawić auto otwarte na te kilka min chyba 20 i dopiero robić to zdjęcie (na pozostałych zdjęciach drzwi są zamknięte). Takie jest moje zdanie na ten temat. Nie wykluczone, że było zrobione tak jak opisujesz.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam jak były foty robione, (a mogły być również najpierw te ze środka, potem z zewnątrz po zamknięciu drzwi, kolejność ich wklejania też jest dowolna) podważam jedynie stwierdzenie, że wyświetlacz "powinien się podświetlić przy otwartych drzwiach"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!