Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

za duzo oleju - co robic?


venus

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzajac olej jest go o jakies litr za duzo.co robic?

-jechac do ASO (auto tydzien temu odebrane z salonu)

-spuscic samemu

 

Co w/g Ciebie znaczy za dużo? Do którego punktu na miarce wskazuje stan? Pamietaj, że od min do max jest pojemnosc jednego litra, a prawidłowo powinno byc na 3/4.

Jezeli jest go dużo wiecej ponad max to faktycznie nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podłączę do pytania. W sobotę zmieniałem olej i wlałem go ciut za dużo, jakieś 3 mm nad kreską max na miarce (wlałem 4,8 l). Ściągać trochę, czy zostawić tak jak jest?

I jeszcze jedno, czy komputer nie powinien poinformować, że poziom oleju jest nieodpowiedni, bo w tej chwili wyświetla, że ilość jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nad maxem pare mm.bylem w aso powiedzieli ze tak renault oddaje auto do uzytku,poniewaz auto podczas docierania zjada olej.

 

Mają racje. Eksploatacja nowego samochodu w okresie pierwszych kilku set przejechanych km, zużyje nadmiar oleju. Poprostu wtedy wszystko w silniku musi sie dopasowac i ułożyć, a olej musi dokladnie wypełnić wszystkie zakamarki.

 

[ Dodano: 2007-01-15, 16:56 ]

W sobotę zmieniałem olej i wlałem go ciut za dużo, jakieś 3 mm nad kreską max na miarce (wlałem 4,8 l). Ściągać trochę, czy zostawić tak jak jest?

 

Można przyjąć, że wlałeś min 0,5 l oleju za dużo. Nie jest to dobry stan. Ja bym upuścił. Tym bardziej, ze przeciez nie jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć, że wlałeś min 0,5 l oleju za dużo. Nie jest to dobry stan. Ja bym upuścił. Tym bardziej, ze przeciez nie jest to problem.

Właściwie to niby nie problem, ale znowu muszę prosić znajomego o udostępnienie kanału, klucz który po długich poszukiwaniach kupiłem w Norauto to jednorazówka, a właściwie "półrazówka" - innego, lepszego nie było (swoją drogą w większości samochodów do odkręcenia korka w misce olejowej potrzebny jast standardowy klucz sześciokątny, a w MII czterokątny 8mm :-x ). Olej mógłbym też ściągnąć przez otwór miarki oleju, ale przy tym też jest troche zabawy (giętka rurka i strzykawka) :-/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą w większości samochodów do odkręcenia korka w misce olejowej potrzebny jast standardowy klucz sześciokątny, a w MII czterokątny 8mm :-x

czyli tak jak w (prawie?) kazdym Renault...

 

myslales o kupieniu pozadnej, stalowej klamki w metalowym? standardowy patent... chwilowo mozesz wykorzystac zwykla klamke z drzwi z domu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niby nie problem, ale znowu muszę prosić znajomego o udostępnienie kanału, klucz który po długich poszukiwaniach kupiłem w Norauto to jednorazówka, a właściwie "półrazówka" - innego, lepszego nie było (swoją drogą w większości samochodów do odkręcenia korka w misce olejowej potrzebny jast standardowy klucz sześciokątny, a w MII czterokątny 8mm :-x ). Olej mógłbym też ściągnąć przez otwór miarki oleju, ale przy tym też jest troche zabawy (giętka rurka i strzykawka) :-/ .

 

Nie jestem złośliwy ale.......sam to Sobie zafundowałeś. Gapowe zawsze sie płaci.

Przy nastepnej zmianie oleju mozesz zmienić korek na inny, z innym kształtem łba.

Za duzy stan oleju naprawde nie jest korzystny dla silnika. Pompa wytwarza dosc duze cisnienie, a to z kolei bedzie szukało słabego punktu aby ten nadmiar wypchnąć na zewnatrz. W efekcie skutki mogą być bardziej kosztowne.

Obyś zawsze miał tylko takie kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslales o kupieniu pozadnej, stalowej klamki w metalowym? standardowy patent... chwilowo mozesz wykorzystac zwykla klamke z drzwi z domu :mrgreen:

Niezły pomysł, szkoda że wcześniej się o to nie zapytałem, ale nie wiedziałem, że będzie z tym tyle kłopotu.

Nie jestem złośliwy ale.......sam to Sobie zafundowałeś. Gapowe zawsze sie płaci

Z tym gapowym to trochę nie tak :roll: . Specjalnie wlałem 100 ml mniej niż było napisane w instrukcji, potem chciałem ewentualnie dolać do odpowiedniej wartości gdyby było za mało, a tu taka niespodzianka :shock: Tak więc zapisy instrukcji obsługi trzeba traktować z przymrużeniem oka ;-) .

Dobra, ponieważ moja Renia ma za dużo tłuszczyku, to dzisiaj zabawię się w chirurga plastycznego i zrobię jej odsysanie oleju. Użyję specjalistycznych narzędzi - wężyka i strzykawki :) .

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!