Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegów i ciąganie ciężarów - czy ktoś tak robił ?


faflik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić Grand Scenic'a 2.0dci aut 7 os. jako auta w zasadzie rodzinne ale ma mi również w sezonie pomagać ciągnąć przyczepę z kajakami i wozić ludzi.

Niestety problem polega na tym, iż jednocześnie wiezie się ludzi (powiedzmy np. ja kierowca i sześciu rosłych "budrysów") i kajaki (przyczepa tzw. lekka - 750 kg razem z kajakami).

Nie chcę silnika 1.9 w automacie gdyż tam idzie skrzynia 4 biegowa.

Proszę o opinię czy pakować sie w automat czy sobię odpuścić.

Mamy same automaty i żona wolała by automat - ale chce też scenica.

Proszę o wypowiedzi na temat eksploatacji takiego zestawu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(powiedzmy np. ja kierowca i sześciu rosłych "budrysów")

Ciekawe jak będzie wyglądać tych dwóch siedzących na dodatkowych siedzeniach w bagażniku :lol: :)

Te dodatkowe siedzenia są raczej dla dzieci lub małych i drobnych osób. Jeżeli sądzisz, że posadzisz tam dwóch rosłych budrysów to się ogromnie mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do pięcio osobowego busa wchodzi mi 20 to Ci z tyły w Grand Scenic'u będą mieli jak paczki w maśle :lol:

To są krótkie odcinki, równie dobrze mogli by siedzieć na podłodze, ale po ostatnich wypadkach policja pilnuje.

Zestawienia tego silnika ze skrzynią są w Polsce (zmiana po prośbie PREZES'a) i mam pytania do ich właścieli o ich eksploatację z wożeniem ciężarów.

Z drugiej strony to najmocniejszy silnik w SCENIC'u. Jak ten nie uciągnie to co uciągnie.

Tylko po prostu zastanawiam się nad automatem - bo chciał bym by jednak był.

Edytowane przez faflik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!