Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ten sam problem co kolega Frust

Jeżeli kilkunasto krotna próba synchronizacji kluczyka jak opisana w skanie nie daje efektu czy pozostaje mi juz tylko aso?

Bateria nowa, dioda reguje jak w opisie czyli gasnie po okolo 10 s. , wszystko wykonuje w środku samochodzu, klawisz zamykania otwierania działa poprawnie. Brak reakcji na pilot kluczyka. Bateria nowa.

Mam Megane 1 ph2 kombi 1.9 dTi

Posiadam dwa kluczyki, żadnego nie można przyuczyć (Megane 1 ph2 Cabrio 1.4 16v 2000r). Problem mam dokładnie taki, że nie działa centralny zamek z kluczyka, nie mogę zamknąć ani otworzyć auta, przycisk na desce normalnie działa, czyli zamyka i otwiera. Samochód normalnie zapala, lampka IMMO normalnie gaśnie.

Problem z tym mam już około miesiąca i w między czasie zepsuł się guzik od otwierania szyby kierowcy, zamieniłem guziki w drzwiach kierowcy aby móc otwierać tą szybę i 3 dni później zepsuł sie guzik w dzwiach po stronie pasażera. Czy to oznacza że coś się dzieje z tą skrzynka UCH? A jeśli nie, to jak mogę naprawić ten centralny zamek żeby działał z kluczyka?

 

Witam ponownie, problem z centralnym rozwiązany, ale zrobił się gorszy problem. Odłączyłem akumulator na 30 min, po podłączeniu synchronizacja kluczyka się powiodła i centralny zaczął działać, lecz nie mogę odpalić auta, znikła dioda od immo, w ogóle się nie świeci. Możecie coś poradzić? Czy to taki sam przypadek jak szybko mrugająca dioda? Ten długi temat od immo czytałem, ale nie znalazłem tam przypadku nieświecenia diody. Bezpieczniki w środku auta, w komorze silnika i obok akumulatora sprawdzone i wszystkie sprawne. Prosił bym o szybką pomoc ponieważ samochód jest mi potrzebny na co dzień.

Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez jajone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś sobie poradził z powyższymi problemami?

 

Mi początkowo po odłączeniu akumulatora po synchronizacji blokował się centralny - tzn tak jakby zamknął drzwi i więcej nie reagował(nawet na przycisk na panelu środkowycm) po przekręceniu kluczyka przycisk na panelu środkowym działał poprawnie a kluczyk wcale.

 

Czy wyjęcie całego modułu i sprawdzenie ma jakiś sens?(miałem problemy z dziwnie działającymi szybami oraz ryglem przy wlewie paliwa - okazało się, że styki się zsuwały)

 

Ma ktoś jakieś wskazówki/manual jak zdemontować osłony i dobrać się do modułu w megane coupe 99r (poliftowy)

 

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przeniesiony

 

Mam drobny problem z immobiliserem w megane I phII, KA0N. Centralny działa bez problemu, natomiast dioda przy zegarach szybko miga i nie mogę uruchomić auta. Wyczytałem że można obejść immo kodem, niestety auto przyjechało z niemiec Niemiec bez karty kodów. Udało mi się uruchomić program do kodów, ale nigdzie w kluczyku nie mogę znaleźć kodu który by w programie pasował. Nie mam żadnej kartki czy folii w żadnym z 2 pilotów, na obudowie nie widzę nic poza oznaczeniem PA66-GF30. Na płytce drukowanej mam numery 99 142 oras S108627BN0. Żaden nie pasuje w programie. Mój kluczyk wygląda tak jak ten:

thumb_hosting_zdjec_1417453155__dsc09821.jpg

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji poliftingowej PH II, tam gdzie już jest komunikacja radiowa, nic nie znajdziesz i sam kodu nie wygenerujesz.

Taka opcja jest tylko w starszych wersjach przy komunikacji na podczerwień.

Jest to już dokładnie opisane na forum.

Na kilku poprzednich stronach tego tematu już coś jest, a ponadto dla tych wersji jest temat oddzielny:

http://megane.com.pl/topic/46063-budowa-i-dzialanie-kluczyka-radiowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać kod immobilizera. Niestety mam problem z jego wpisaniem. Meganka jest bez komputera, więc z tego co wyczytyałem, kod wpisuje się guzikiem od centralnego na desce. Niestety po jego wciśnięciu (z włączonym zapłonem) dioda dalej miga jak szalona, nie zwalnia tak żeby dało się policzyć mrugnięcia. Przycisk jest sprawny, bo po wciśnięciu słychać zamki w drzwiach. Chyba że trzeba to zrobić inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja ale nie wiem kto może mieć taki sprzęcior. Urządzenie podłącza się pod gniazdo diagnostyczne, klika w programi IMMO OFF i immobilajzer wyłączony :D

Niestety cena tego interfejsu odstrasza bo koszt 2500zł więc przeciętny elektryk tego nie będzie miał. Możesz spróbować z emulatorem: http://www.autotronika.pl/pl/katalog/emulatory-immobilizerow-wylaczenie-immo-off/emulator-immo-renault.html?dm=full

 

Dodano: 02 gru 2014 - 19:23

A nazywa się Renault CAN / K-line ECU Tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Mam mianowicie taki problem samochód (Renault Scenic 1.9 dti 1999r) pewnego mroźnego dnia przestał się otwierać ani zamykać z pilota(pilot Radiówka) a więc zaczęła się cała zabawa żeby zdiagnozować usterkę. Pierwsze, co to bateria stara miała 2.4v, więc wymiana na nową nic nie pomogło próba przyuczenia( wsiąść do samochodu nacisnąć guzik na pilocie do momentu aż zgaśnie dioda i nacisnąć przycisk 2 razy(znaleziono w instrukcji obsługi)) więc szukam dalej pojechałem dzisiaj do gościa co niby robi takie rzeczy i stwierdził że kluczyk jest dobry bo wysyła fale i stwierdził że tego nie naprawi. Więc tu zaczynają się moje pytania czy to przyuczenie, o którym pisałem jest prawidłowe czy może ma być włączony kluczyk czy coś na przykład naciśnięte jeszcze, i jeszcze jedno gdzie znajduje się cały tan sterownik od zamka centralnego dodam jeszcze, że przyciski ze środka działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam i czytam i jakoś nie i jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie :(. Mianowicie, czy można wymienić sam transponder (pętla na stacyjce)od innej meganki czy scenika, nie koniecznie o tych samych numerach? Czy tylko dedykowaną do np. mojej meganki 1,6 16V 1999r.Kluczyk radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam niestety podobny problem jak wy z tego co czytałem to nie ma możliwości odpalenia auta za pomocą kodu. I z tego co czytałem i oglądałem są dwie drogi co najmniej:

1- zakup nowego sterownika immo z kluczykiem i komputerem cena od 200 zł.

2 usuniecie immo za pomocą emulatora.

CO do tej drugiej metody to sprawa jest niejasno sami zobaczcie na filmik:

na tym filmiku widać jak gość podaje jakiś sygnał z emulatora na pamięć i tak jakby ta pamięć się odblokowała na stale bo nie zostawia emulatora w komputerze i usuwa pin 37 żeby znów nie zablokowało ze starego immo. Zastanawiam się co to za sygnał jak to jest ze to się tak da zakodować i chodzi bez żadnych zewnętrznych urządzeń, przyucza komputer do nowego sygnału czy co?? może ktoś z was zna na to odpowiedz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!