Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mój problem polega na tym, że po mroźnej nocy padł mi akumulator wyjąłem go w celu podładowania i po około dwóch godz. wsadziłem z powrotem próbuje odpalić i nic rozrusznik kręci słychać pompę wszystko niby działa tylko lampka od immo umarła nie świeci w ogóle nie mruga kompletnie nic. czytam forum już dwa dni prawie na okrągło, ale jakoś nie mogę trafić na żaden konkret. pewnie mnie ktoś zjedzie znowu że trzeba czytać, używać wyszukiwarki itd. ale serio tak robiłem. Dodam jeszcze, że kluczyk nie działał i centralny zamek po wsadzeniu akumulatora ale przyuczyłem kluczyk tym sposobem trzymać 10s puscić nacisnąć dwa razy i c/z zaczął działać ale immo dalej nie działa. bardzo proszę o pomoc co mogę sprawdzić? jeśli to brak zasilania immo to proszę nakierujcie mnie jak to sprawdzić. Renault scenic 1.4 16V 2000r.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez venon22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczerpany już tym wszystkim oddałem komputer do fachowca 250 zł i na jutro ma być gotowy czyli usunięte immo ale zamek centralny działa jeszcze pozostanie tylko usuniecie kontrolki od immo i wszystko będzie gotowe.

 

immo dalej umarte. bardzo proszę o pomoc co mogę sprawdzić? jeśli to brak zasilania immo to proszę nakierujcie mnie jak to sprawdzić. Renault scenic 1.4 16V 2000r.

Na mój gust to sprawdź bezpieczniki od immo chyba są dwa numery ich to 31 i 41 a jak nie to lampka padła albo cały moduł immo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bezpieczniki kończą się na numerze 33 i poniżej jest 6 więcej, ale sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i wewnątrz i wszystkie są ok. Jestem otwarty na wszelkie porady i z góry dziękuję :rolleyes:

 

Dodano: 03 sty 2015 - 15:56

Wymiana sterownika komputera, UCH, stacyjki i oczywiście wnętrzności kluczyka pomogła. Dzęki za odpowiedzi...

Edytowane przez venon22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane z pilotem radiowym, 1 kluczyko-pilot. Czy jak dokupie używany kluczyk to da radę zakodować ten dokupiony, żeby była możliwość otwierania i zamykania nim samochodu, że go nie odpale to wiem?

W planie mam dorwać drugi kluczyk wymienić w nim pastylkę immo na czystą i cieszyć się 2 kluczykami. Tylko nie wiem czy jest to realne? Wtedy byłaby możliwość odpalenia auta również nowym kluczykiem, tylko nie wiem czy używaną elektronikę od centralnego zamka w kluczyku da się zakodować jeszcze raz do innego samochodu?

Edytowane przez danielos_ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Mam typowy i zarazem nietypowy problem w moim Scenicu I 98, pilot radiowy rzecz jasna.

Przy przekręceniu kluczyka dioda immo miga (ale nie jakoś szybko, powiedziałbym że normalnie) + miga zygzak i auto nie odpala. Problem występował, elektryk pousuwał błędy i kazał jeździć... w sumie było ok przez jakiś miesiąc. I tu najśmieszniejsze: syndromem, że coś się za chwile stanie było.. włączenie tylnej wycieraczki! Włączyłem ją na postoju przed uruchomieniem silnika i zamiast ruchu wycieraczki zapaliła się lampka immo. Wyłączyłem wycieraczkę to znikała, włączałem - zapalała. Po tym incydencie auto już nie odpaliło dając objawy opisane na początku. Pamiętam, że już poprzednio motyw z wycieraczką występował (przed usunięciem błędów). Nie wiem w sumie czy to ma coś wspólnego, czy czysty przypadek, ale wspomniałem co by opis był możliwie najbardziej precyzyjny. Proszę o jakieś porady co mógłbym ewentualnie za dnia na własną rękę sprawdzić :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli kilkunasto krotna próba synchronizacji kluczyka jak opisana w skanie nie daje efektu czy pozostaje mi juz tylko aso?

Bateria nowa, dioda reguje jak w opisie czyli gasnie po okolo 10 s. , wszystko wykonuje w środku samochodzu, klawisz zamykania otwierania działa poprawnie. Brak reakcji na pilot kluczyka. Bateria nowa.

Mam Megane 1 ph2 kombi 1.9 dTi

Nie - nie pozostaje Ci ASO.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie problemu synchronizacji kluczyka radiowego dla wszystkich tych, u których nie działa synchronizacja metodą podaną w skanie przez kolegę Kambol na początku tematu.

Synchronizacja wygląda następująco:

Wszystkie drzwi w aucie muszą być zamknięte.

Będąc na zewnątrz auta wciskamy przycisk kluczyka i trzymamy.

Otwieramy drzwi i wsiadamy do auta nadal trzymając przycisk wciśnięty.

Zamykamy drzwi i przycisk trzymamy aż do momentu, gdy dioda w kluczyku przestanie mrugać i zgaśnie.

Puszczamy przycisk po czym szybko wciskamy go trzy razy.

Po chwili centralny powinien nam zaskoczyć.

Drugi kluczyk synchronizuje się automatycznie po jego kilkukrotnym naciśnięciu bez potrzeby powtarzania procedury.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Chciałbym przedstawić Wam mój problem.

Kupiłem Scenica I phII 2001 1,9 dCi. Od startu nie działa w nim centralny (z pilota/kluczyka). Kluczyk dostałem jeden i wygląda tak jak zdjęcia na początku tematu - kluczyk radiowy. Otwierać drzwi mogę tylko z zamków, a zamykanie wygląda tak, że klikam na przycisk na konsoli przy otwartych drzwiach kierowcy, zamykają się wszystkie, natomiast drzwi kierowcy zamykam zamkiem.

I tu moje pytanie - gdzie można by było zacząć szukać gdzie może być usterka, bezpieczniki wszystkie przejrzałem i wszystko dobrze. Zaczynam się zastanawiać czy ja w ogóle mam centralny z pilota (kluczyka).

Jak to można namierzyć, sprawdzić, itp.

Dzięki z góry

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeniesiony i połączony z właściwym tematem.

P_r_z_e_m_o

 

 

Witam Panowie,

podobnie jak poprzednicy mam problem z immo, niestety nie mogę znaleźć właściwego numeru na kluczyku (nie jestem pewien, może był zmieniany/dorabiany).

Załączam zdjęcia kluczyka z każdym możliwym numerem na nim, jak myślicie coś da się zrobić? Numer "typ techniczny pojazdu" już mam i programik mi działa.

post-87709-0-38247100-1452088053_thumb.jpg

post-87709-0-69409100-1452088076_thumb.jpg

post-87709-0-23169800-1452088111_thumb.jpg

post-87709-0-82192300-1452088136_thumb.jpg

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kolego Pawel, czy mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób można to zrobić?

No ostatecznie tylko to mi pozostaje, ale chcę się upewnić czy nie można inaczej jakoś na to zaradzić.

Generalnie autko kręci, ale nie odpala, dioda immo mryga szybko, autko otwiera się i zamyka bez problemu z kluczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

koledzy mam pytanie, otóż kupiliśmy tacie niedawno Meagene 1 FL 2001r 1.6 16V, przywieziona była z Niemiec i niestety mamy tylko jeden kluczyk.

Z poprzedniej meganki która mamy na części zostały 2 oryginalne kluczyki, czy da się z jednego z nich zrobić pełnowartościowy kluczyk do tej nowej, grot przypuszczam że to nie problem, ale elektronika już pewnie bardziej, czy da się jakoś dopisać czy dokodować ten nowy kluczyk bez jakiejś większej interwencji "chirurgicznej".

Wiem na pewno że ważny jest taki mały czarny element w kluczyku bo sam niedawno, w sumie wczoraj i dzisiaj przerabiałem wymianę całej stacyjki i bębenka łącznie z kluczykami.

Poradzicie coś?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego raczej nie zrobisz...

Z tego co tu już napisano, wiadomo że takie kluczyki mogą być tylko 2, a dorobienie polega na zamówieniu w ASO nowego, który jest przysyłany z Francji i jest już częściowo zakodowany do danego auta.

Resztę programują już w ASO Niestety koszt takiej zabawy oscylował w granicach 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, kupiłem niedawno Megankę 2000r po lift w Cabriolecie, i niestety dopadł mnie problem immo wraz z centralnym zamkiem, nie mogę nic zrobić ani zamknąć ani otworzyć autka, i niestety kontrolka immo miga, po włączeniu zapłonu kontrolka immo miga dosyć szybko. I Teraz pytanie brzmi, czy da się bez kompa zakodować kluczyk w jakiś sposób, czytałem wiele o tym ale niestety pmetody które przeczytałem nie pomagają, Bateria w immo sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!