Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Krótka odpowiedź nie da rady zakodować kluczyka radiowego, tak jak kluczyka na podczerwień. Albo padła pętla w aucie przy stacyjce, albo uszkodzeniu uległ transponder w kluczyku, albo go po prostu zgubiłeś. Pozostaje usunięcie immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób usunąć immo? Transponder jest, bo otwierałem kluczyk żeby zobaczyć. Co do anteny ciężko mi ją teraz sprawdzić. PS. Antena przy stacyjce chyba nie ma raczej nic do tego, że centralny nie działa? Są 2 oddzielne odbiorniki z tego co wiem tzn antena - transponder i odbiornik C/Z

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tym problem, że nie mam. A nawet gdybym miał to lipa, bo immo zwariował, po tym jak auto stało jakiś dłuższy czas i po prostu aku padł totalnie i został wyjęty. Po Tej sytuacji immo stwierdziło, że nie chce współpracować. Rozumiem, po wycięciu immo nie będzie potrzebny jakiś emulator czy coś? W hondzie po wycięciu immo miałem błąd o nazwie "Uszkodzenie obwodu sterownika" i niestety autko wchodziło w tryb awaryjny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, znajdź w skrzynce bezpieczników bezpiecznik 7,5A oznaczony ALIM lub Conso(nie pamiętam dokładnie nazwy). Najlepiej sprawdź po prostu wszystkie, byle za pomocą jakiegoś miernika lub przynajmniej 2 przewodów z lampką. Nie zawsze da się stwierdzić, że bezpiecznik jest spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie, to jedna zagadka. Generalnie nie powinien, ale...

Nie mniej, powinieneś otworzyć/zamknąć auto, oczywiście po wymianie bezpiecznika. Jeżeli immo będzie świrowało, wsiadasz do auta, kluczyk w stacyjkę w pozycję zapłon i trzymaj przycisk otwierania drzwi do momentu aż zgaśnie dioda immo. I powinno być <ok>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, Bezpiecznik na 100% sprawny, po wyjęciu bezpiecznika kontrolka immo przestaje mrugać, zrobiłem tak jak było napisane, ale niestety nici z tego dalej brak centralnego, a kontrolka od immo nie przestaje mrugać choć na chwilę będąc na zapłonie.

 

EDIT: I Teraz pytanie czy jak wytnę immobilizer z kompa to czy nie będzie jakiegoś błędu przypadkiem ? Prawdopodobnie nie będę kodował tego Auta ponieważ to jest bez sensu, gdzie w tej samej cenie mogę mieć dożywotni spokój z immobilizerem.

 

Dodano: 10 kwi 2016 - 15:45

Teraz pytanie gdzie się znajduje sterownik silnika? Nie mogę go odnaleźć a nie chce mi się wypruwać połowy auta w poszukiwaniach... Decyzja zapadła że immo będzie usunięty totalnie..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!