Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Alarm jest od nowości w tym samochodzie, włączanie/wyłączanie normalnie działa z kluczyka/pilota - blokuje drzwi i otwiera drzwi, kierunki migaja i jeszcze daje sygnal, czyli tak jak wczesniej. Lampka od IMMO przy zegarach po przekręceniu kluczyka gasnie.

Dioda w kluczyku działa (świeci się jak się przyciska na kluczyku/pilocie). Bateria jest odpowiednio włożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te 54 strony i mam już mętlik w głowie ;-) Proszę o wyjaśnienie. Pomoże to zapewne nie tylko mnie w rozwianiu wątpliwości.

Auto: Renault Scenic 1ph2 1.9 dti 2000 rok. Pilot radiowy (jest tylko czerwona dioda obok przycisku) z immobilizerem (oprócz płytki drukowanej jest w środku kluczyka ten mały element dodatkowo). Dodatkowo mam karteczkę, która była dołączona do kluczyków z 8-mio cyfrowym kodem. Rozumiem, że nie ma możliwości, aby go wklepać przyciskiem od centralnego (to chyba tylko możliwe z kodem 4-ro cyfrowym).

Przyjmijmy, że centralny otwiera się z pilota,immo nie odblokowuje się, auto nie odpala.

Wariant 1. Diagnoza: uszkodzony UCH. Czy wymiana samego UCH na taki o identycznym numerze (używany) rozwiąże problem i immo odblokuje się i centralny też będzie działał? Czy trzeba UCH dodatkowo podłączać pod komputer i przyporządkowywać do danego auta?

Wariant 2. Diagnoza: uszkodzony kluczyk. Czy zakup nowego kluczyka w serwisie za ok.600 pln rozwiązuje problem? Mogę go sam przyuczyć?

Wariant 3. Diagnoza: uszkodzony komputer wtrysku. Czy pomoże tu wymiana na używkę i bez problemu bedzie dzialał również centralny zamek?

Wariant 4 hipotetyczny. Diagnoza: nie wiadomo co uszkodzone. Czy wymiana kompletu zdemontowanego z jednego auta, czyli: kluczyk z immo, UCH i komputer wtrysku (wszystko o identycznych numerach) rozwiąże problem?

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy zakup UCH o identycznych numerach gwarantuje to, że będą obsługiwane dodatkowe opcje typu: elektryczne fotele, podgrzewana przednia szyba? Czy tez konieczne jest podłączenie pod CLIPa i "dołożenie " tych funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup UCH o identycznych numerach gwarantuje to, że będą obsługiwane opcje typu: elektryczne fotele, podgrzewana przednia szyba? Czy tez konieczne jest podłączenie pod CLIPa i "dołożenie " tych funkcji?

Tak wystarczy(z tym że jeśli masz immo włączone to musisz mieć część elektroniczną kluczka+UCH z jednego auta). Clipem nie włączysz funkcji (tak mówił mój elektryk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam taki problem

 

2.0 benzyna 1998 r

 

obydwa kluczyki nie dzialaja a mianowicie nie moge otworzyc drzwi a co za tym idzie nie odblokuje immo. kontrolka miga na konsoli na kluczyku tez ale nic, kiedys gdy bylo wilgotno na dworzu np po deszczu to zaszfankowal kilka razy ale puzniej bylo ok, teraz 30 min prubowalem otworzyc drzwi i sie udalo ale juz drugi raz kluczyk nie zalapal i nie moglem odpalic, czytalem co pisaliscie ale takich objawow moich nie ma. pomozcie bo nie wiem co mam zrobic

 

z gory dziekuje za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Nawet Ci się błędów nie chciało prawić ;)

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie otwiera drzwi a przy tym nie odpala to ma pewnie podczerwień. Przy radiu mogą nie działać drzwi a auto odaplisz. Zdejmij szary plastik - ten przy lusterku i zobacz czy nie masz tam 'jeziora'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kod czterocyfrowy na odblokowanie radia to kod do odblokowania immo

Nie, to całkiem inne kody. Ten do odblokowania IMMO jest tylko wówczas, jak nadajnik w kluczyku i centralka komunikują się po IR, (podczerwień) w przypadku sterowania radiowego kodu nie uzyskasz sposobem podanym na forum. Jedynie próba synchronizacji może pomóc.

A jaki masz system łączności to sam powinieneś wiedzieć, czy musisz z niewielkiej odległości od auta, kluczyk grotem w stronę lusterka środkowego skierować i czy w kluczyku obok grota jest dioda podczerwieni, czy też klikasz jak Ci wygodnie, a kluczyk takowej diody nie posiada. (dioda podczerwieni, to nie ta czerwona kontrolna obok gumowego przycisku)

Pierwszy wariant to IR, oraz możliwość wygenerowania kodu awaryjnego we własnym zakresie, drugi to połączenie radiowe i kod jeśli jest, to tylko w ASO, lub pozbycie się IMMO, co też tu jest opisywane.

Jak nie otwiera drzwi a przy tym nie odpala to ma pewnie podczerwień. Przy radiu mogą nie działać drzwi a auto odaplisz.

Nie jest to takie jednoznaczne. To Renówka ze swoją elektroniką...

Najprostszy sposób weryfikacji i odróżnienia jednego systemu od drugiego, podałem wyżej.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam inny problem, a mianowicie trzy ;)

Otóż oczywiście od poprzedniego właściciela otrzymałem 2-gi kluczyk lecz przy kupnie go nie sprawdziłem.

Ale ok, nie działał, więc zrobiłem synchronizację zgodnie z instrukcją (mam radiówkę).

No i teraz raz działa i raz nie-chodzi mi o odpalenie samochodu...

Nie wiem co jest przyczyną jego nie działania, natomiast zaczyna działać wtedy, jak przed włożeniem kluczyka zapasowego włożę podstawowy. Po tym działa kilka razy i znów przestaje :/

Druga sprawa to że w drugim nie działa mi centralny w ogóle :/ Dioda swieci...

Trzecia to, żadnym kluczykiem nie mogę otworzyć zamka drzwi- żadnego, więc jak mi padnie CZ to nie wejde normalnie do auta .

 

Czy bateria moze mieć coś wspólnego z tymi dwoma pierwszymi sprawanmi ? Bo dioda mi działa, ale może bateria jest na wykończeniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zginął mi kluczyk, jedyny kluczyk jaki miałem. Znajomy mi radził na Allegro kupić kluczyk ze stacyjką, immobilisier i komputer z takiego samego auta. To jest koszt 300-450 zł a przeczytałem kilkanaście pierwszych stron tego tematu i nikt nie podał tego sposobu na zepsuty kluczyk, pozostawiając jako jedyne wyjście zakup w ASO za 600zł. Czy to się w takim razie nie uda podmienić? A może jest to napisane później, ale przepraszam, jednak nie dam rady przeczytać prawie 60 stron ;)

Czy może jest jeszcze inny-tańszy sposób abym mógł odpalić teraz auto?

Mam też prośbę. Chciałbym wiedzieć jak wygląda ten immo. Ma ktoś może zdjęcie immo z Megane 1.9 DTi 1999-2001?

Edytowane przez Krzyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdobniej będziesz poitrzebował skrzynki bezpieczników, sterownika silnika (jeśli jest) i elektroniki pilota z jednego auta. Grot kluczyka możesz dorobić do istniejącej stacyjki (będzie pasował do zamków w drzwiach), ponieważ z tego co wiem, stacyjka nie ma, tak jak w innych autach, pętli indukcyjnej.

I najważniejsza sprawa pilot podczerwień czy radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk był radiowy. Czemu skrzynka bezpieczników, tam jest immobilisier?

Co do dorabiania kluczyka, to chcę kupić ze stacyjką i wkładką zamka. Tylko teraz sobie przypominam, że wyczytałem w tym temacie coś o tym, że aby odpalić auto, to muszę otwierać centralnym. Prawda to? Czy po wymianie komputera będzie mi działał centralny zamek na nowy kluczyk? Jak tak, to nawet nie muszę mieć wkładki. W tej chwili też jej nie mam, kupiłem auto bez niej, otwiera się tylko na centralny zamek ;)

Tak więc plan jest taki: przekładam stacyjkę, komputer i immobilisier i teoretycznie powinno to działać.

Dziś rozmawiałem ze znajomym, który handluje częściami do Mazdy i powiedział, że do jednego rodzaju silnika montowano różne komputery. Należało wymieniać na taki sam, bo nie pasowały te pozostałe. Ktoś coś wie na temat tego jak jest w Megane?

Nadal proszę o fotę immobilisiera z Megane 1.9 DTi 98KM, jeżeli to istotne to moja jest po lifcie. Chciałbym po prostu wiedzieć czego szukam ;) Komputer, kluczyk i stacyjka są dla mnie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!