Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy - Scenic II 1.9 dci 130km


mati9947

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj mój scenic 1.9 dci 130Km z 2006r stracił moc. Otóż jechałem i nagle usłyszałem chuk i charakterystyczny dźwięk i samochód stracił moc. Dzisiaj zlokalizowałem miejsce skąd dochodziły dźwięki i utrata mocy, oderwała się metalowa rurka którą przedstawiłem na zdjęciu i moje pytanie też jest takie jak wymienić tą rurkę w najprostszy sposób, bo zaobserwowałem że kołnież się wyrwał od niej. Czyli należało by wlutować ten kołnież lecz nie ma miejsca na wlutowanie i musze zddemontować wszystko

post-47612-0-19676400-1362427587_thumb.jpg

post-47612-0-91522300-1362427619_thumb.jpg

post-47612-0-11569800-1362427641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rura od zaworu EGR. Na ostatnim zdjęciu widać, że masz opaskę - powinno udać się jej użyć ponownie. Jak już masz tą rurę na wierzchu to warto pomyśleć o jej zaślepieniu - silnikowi to nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ją zaślepić skoro kołnierz się urwał od spodu i został właśnie z tą rurką z opaską. A jak tak włoże spowrotem tzn wcisnę to po pewnym czasie znowu wystrzeli i brak mocy obroty ok na 2,5tys max. Należało by pewnie wlutować spowrotem ten kołnierz i złączyć opaską. Tylko jak to zdemontować? Czy musze wszystko zdmontowac od tyłu silnika tzn turbinę kolektor wydechowy itp?

 

Dodano: 04 mar 2013 - 22:24

kolego i powiedz mi jak zaslepie ta rurę to na dole silnika gdzie ta rura wchodzi też musze zaślepić tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest tam zamontowane za silnikiem, nie rozbierałem tego. Ale gdyby mi się to przytrafiło to już bym myślał o zaslepieniu tego na samym początku, jeśli jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Brak mocy - Scenic II 1.9 dci 130km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!