Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

no tak... ale sama serokość opony nie jest wyznacznikiem jej oporów toczenia, owszem, jest to ze sobą związane ale nie proporcjonalnie. WAŻNA jest jakość opony, która też nie do końca jest proporcjonalna do ceny :) Ja jeżdżę już dwa lata na Nokian H 205/55/R16 94XL i są świetne. Za tą cenę nie wyobrażam sobie lepszej opony, zwłaszcza, że na nich właśnie w "Dojczlandzie" na "autobanie" osiągnąłem licznikowe 190. Odejmując Przekłamania przez wielkie "P" pewnie było ciut więcej niż katalogowe 170, więc to chyba dobrze :) ale to już lekki OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Po przeczesaniu forum nie znalazłem konkretnej odpowiedzi i tu kieruję pytanie do posiadaczy oryginalnych alufelg Renault w Scenicu I PH2:

Jakie powinna mieć oryginalna alufelga Renault parametry;

tzn.

Średnica : -?- cali

Szerokość : -?- cala

Rozstaw szpilek :-?-

Osadzenie (ET) -?-

i jakie powinny być oponki na lato np.195/60/15" oczywiście chodzi mi na jakich wychodzi fabrycznie .

----------------------------------------------------------------

W razie gdyby się okazało że mowa o tym była to z góry przepraszam za niepotrzebnego posta.

----------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Wszystkich

----------------------------------------------------------------

Kudlaty

Po co te przerwy <czerwona> - Prezes

 

zapoznajac sie z regulaminem nie bylo nic napisane ze posta mam pisac według waszych upodobań więc wydaje mi się zbyteczna twoja uwaga na temat przerw i zamiast łapać za pierdołe to pomógłbyś i odpisał na mojego posta.

 

Pozdrawiam bez urazy oczywiscie

ps.

Z tego co wyczytałem w tym wątku to chyba powinno być tak

Średnica : 15 cali

Szerokość : 6,5 cala

Rozstaw szpilek : 4x100

Osadzenie (ET) 36

Opony 195/60

Proszę o potwierdzenie tych parametrów do scenica I PhII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chodzi o felgi do Megane2 wersja RS, czesałem forum ale bez skutku.

Rozumiem, że do "zwykłego" 1.5dci nie podejdą ze względu na inny rozstaw śrub.

Pytanie, czy na rynku dostępne są felgi w 18", które będą max zbliżone wizualnie do tych od Sporta? Proszę o podanie ewentualnej nazwy modelu/producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

A możecie mi powiedzieć jakie opony mam zakupić do Megi Classic '97 1,6 RT? Zakupiłem ją niedawno i jest na oponach 175/70/13". Na zimę chyba zakupie identyczny profil na moje "trzynastki" jak myslicie??

Ale na prawdę nie wiem jakie fele i opony zakupić na wiosnę. Nie wiem czy 14 a może 15.

Możecie mi rownież pomóc z szerokością felgi i z ET bo ja tego jakoś nie ogarniam.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jakie opony mam zakupić do Megi Classic '97 1,6 RT? Zakupiłem ją niedawno i jest na oponach 175/70/13". Na zimę chyba zakupie identyczny profil na moje "trzynastki" jak myslicie??

to pytanie raczej nie w tym temacie.

Możecie mi rownież pomóc z szerokością felgi i z ET bo ja tego jakoś nie ogarniam.

wystarczy przeanalizować tabele zamieszczone w tym temacie http://www.megane.com.pl/viewtopic.php?t=4664

i dojść do wniosku że 14" mają 5,5-6" szerokości 15" są od 5,5"-8" szerokości ET powinno być w granicach 33-42 (im szersza felga tym niższe ET)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chcę się tylko upewnić

 

ta felga http://moto.allegro.pl/item473422046_felgi...x100_4x108.html

+ opona 205/40/r17 podejdą do HB 96?

 

juz pominmy fakt ze taki rozmiar przy silniku 1.4 spowoduje z 20 godzin do setki haha ale eibach pro kit + amorki czekaja sobie w piwnicy na wiosne wiec pasowaloby uzupelnic zestaw o zacne kolo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, serdecznie.... czy ktoś byłby tak miły i doradził mi z jakimi oponkami mogłbym wcisnac do meganki II (model 2008) felgi odpowiednio 18" oraz 19" ?? chodzi mi o dokladne optymalne parametry opon dla takich felg dopasowane do nadkola meganek. Ew. jezeli juz ktos z Was probował max wymiar z usztywnieniem zawieszenia ale wtedy prosilbym o info jakie sprezyny (firma i parametry). Z gory wielkie dzieki.

 

Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo dziekuje <ok> z tego co wiem u mnie moga tylko odrobinke szersze felgi wejsc ale co do wymiarow musze trzymac sie tych samych wymiarow co w standardowych :mrgreen: bardzo mi pomogles, polukam za Tymi oponkami. Oby tylko wytrzymaly wspaniale polskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanko jakie alufelgi byscie polecili do megi 1 ph2 15" (chodzi o wzor-linki mile widziane) nowe do 1200pln na ktore beda naciagniete opony 185/60 ???Macie jakis sprawdzony wzor oprocz fabrycznych?

 

[chcesz się wyróżnić to zrób to w ta stronę - bronius]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po x miesięcy przerwy:D mam do Was Meganomaniaki pyt pewnie juz był ten rozmiar poruszamy ale ze względu na ograniczony czas nie mam jak przejrzeć tematu chodzi mi o rozmiar felg 7,5" 16 ET35 czy będa pasować do mIphI? bo znalazlem w przyzwoitej cenie i zadbane dziękuje z góry za pomoc <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!