Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar kupić felgi Enzo O do Renault Megane Scenic (1998, 1.6) i mam pytanie czy do rozmiaru 6,5x15 powinienem dobrac ET 38, czy tez 43. Ponizej załączam fotke przedstawiającą mozliwe wymiary i bedę wdzieczny za pomoc.

 

P.S.

Myslicie ze będą wizualnie fajnie wygladać :?:

post-4699-1207392704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wielkie dzięki CareK za fotke, mi wizualnie się podoba bo szukałem własnie takiego tradycyjnego kształtu. Z tym ET to może Robak mi podpowie bo przy stalowych 6x15 mam et 43, a tutaj jest rozmiar 6,5x15 i mozliwość doboru zarówno et 38 i 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abbadon84, opony z Twingola są za niskie do meganki będziesz tarł o nierówności asfaltu, i licznik ci będzie sporo oszukiwał, opony z megane do twingo z kolei będą ocierać o nadkola twoje pomysły nie dadzą rady!!! jedyne rozwiązanie weź kup sobie opony do megane na te aluski a opony z twingola załóż na stalowe 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły moje alu Dezent V, ważą około 6,25 kg (14 cali*5,5).

Chyba troche więcej niż stalowe 13-tki, ale i tak mniej niż niektóre alu z chin (te mają koło 7-7,5 kg ponoć).

Tylko mam 1 problem. Zamówiłem też wentyle chromowane i wygląda to tak:

http://images32.fotosik.pl/214/2f2b3d2f78057f2a.jpg

czyli wentyl nie wystaje cały i nie opiera się o gumę. Czy tak ma być? Przecież to nie będzie idealnie uszczelnione jak na mój gust.

No chyba, że dostałem wentyle, które nie pasują na te felgi?

Dostałem tez 4 śruby McGarda, ale tylko z 1 nakładką, choć widze, że w opakowaniu sa miejsce na dwa (tak mi wysłano lub wypadła - bo pudło opakowanie rozwalone). Jest szansa bym dostał zapas? (jakiś kod opakowania lub coś w tym stylu)

Boje się, że jeżli zgubie te nakładke, to będe miał wielki problem .... :P

Za tydzień Megi będzie na Dezentach to dam fote :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że dostałem wentyle, które nie pasują na te felgi?

Faktycznie, te wentyle maja za wielką średnicę do tych felg, tak przynajmniej z fotki wynika.

ps. dostałem tez 4 śruby McGarda, ale tylko z 1 nakładką, choć widze, że w opakowaniu sa miejsce na dwa

Tak ma być. W McGardach tak jest, tylko jedna nasadka na łby śrub. Spisz sobie numer wzoru, można zamówić zapas. (tylko za ile :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica gumowego pierścienia uszczelniającego jest chyba znormalizowana. Nigdzie nie podaje się jej wymiaru. Może te wentyle przeciska sie od strony zewnętrznej? A może chromowana nakładka jest demontowalna? Zobacz na tej aukcji sa same nakładki http://moto.allegro.pl/item344005336_chrom...tyle_chrom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo, wentyl wkłada się od zewnątrz, specjalnym przyrządem podobnym do kombinerek, chromowana nakładka jest demontowalna, spokojnie w zakładzie oponiarskim dadzą sobie z tym radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak, choć nie wygląda na to, by można go rozebrać :P

Ale jak mówisz, że dadzą rade. Czyli nakładka chromowa od zewnątrz i gumowa część od wewnątrz?

Póki co czekam za oponami (Fuldy ecocontrol)

i jak wsio będzie, to dam foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Spisz sobie numer wzoru, można zamówić zapas. (tylko za ile :P )

 

Czy ten numer wzoru jest umieszczony na kluczu czy gdzies na/w opakowaniu, bo pudełko po kluczach zostawilem kurde w smieciach u wulkanizatora i nawet nie zerkałem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik77, to są takie dwie naklejeczki drukowane na "igłówce",w instrukcji do śrub masz miejsce do ich wklejenia. Jedna zostaje u Ciebie a drugą wysyłasz z kuponem zamówienia do producenta. Z tym "spisaniem" w poprzednim poście trochę przesadziłem :P zapomniałem ze tam są te naklejki. Dopiero jak wziąłem instrukcję z śrub, to wyszła moja pomyłka.

post-2372-1208088256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniesiono

witam

posiadam megane coupe 98 rok, jest one obnizone, ale nie mam pojecia czy fabrycznie, czy ktos to robil, chcialbym wzucic do niego alu 17" lub 18", wie ktos moze jakie by pasowalo, zeby skrecaly kola dobrze, wiem ze chyba malo szczegolow, ale moze ktos nakieruje jakie dane mam podac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze od wysokości gumy... przy rozmiarze 205/50/16 i obniżeniu -35mm to jest max jaki można założyć. wyższy prosil nie wejdzie i szersza guma też nie. oczywiście w dół jak najbardziej, ale np opony 215/45/16 juz raczej nie wejdą bo będą znacznie wystawać poza nadkola, gdyż te moje są na mocnym styku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!