Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam u siebie 2,6 bara, tylko że opona 205/45/17 i jak na razie nie miałem okazji "dobić" felgi. Jeżdżę ostrożnie, ale bez przesady, krawężniki też nie są problemem, trzeba tylko wiedzieć jak je zaatakować :)

Możesz napompować więcej, ale przejedź się i sam oceń czy auto nie odskakuje w zakrętach, żeby nie było niespodzianki że Ci tył ucieknie w zakręcie czy coś. Jeśli masz ciśnienie takie jak zaleca producent to masz optymalne właściwości jezdne czyli hamowanie, zużycie paliwa, komfort, zużycie opon.

Twój wybór :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/40zr18 cisnienie około 3,1bar i jeszcze nie udało mi się skrzywić jakiejś felgi..

 

troche duzo zapłaciłeś za prostowanie bo u mnie w mieście taka przyjemność kosztuje około 25-30zł sztuka chyba ze jeszcze spawanie to około 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak pognę 4 to taniej będzie pojechać do Krakowa.... to było samo prostowanie(2szt.) i wyważanie(4szt.) i to pod Warszawą najbliżej Mojego domu chcieli 100 za wyważenie i 150 za prostowanie jednej felgi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce namiary to ten zakład jest koło ENERGY w przytkowicach 30km od krk... 18" nie wiem czy bym im oddał ale 15" czy 16" kumplowi robili kilka razy i robią dobrze, teraz oddałem 15stki mojej panny z golfa zapłaciłem 180zł za prostowanie wszystkich felg, załozenie opon i wywazanie, nic nie bije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapobiec pogięciu felg??
Jezdzic ostroznie!!! :) Ja jezdzilem na 15" ,pozniej na 16" teraz mam drugi komplet 16stek i nigdy nic mi sie nie zdarzylo... I napompowane mam tyle ile Bozia przykazuje :)

A za prostowanie faktycznie drogo...u mnie biora 60zl od sztuki.Chyba ze byla kwadratowa... bo od tego jak mocno byla felga pogieta tez zalezy cena prostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolczat, myślę że nie będzie problemu z 16. U mnie się zmieściły 17, do Clio wkładają 17... Moim zdaniem najlepiej będzie jak zrobisz tak:

Felgi: Znajdź jakieś 16 oryginalne od Renault na allegro, niech sprzedający poda Ci dane felgi (szerokość, ET ) otwór centrujący wynosi 60,1 mm i później szukaj takich felg. Po założeniu może się okazać że z tyłu za bardzo się chowają to zakładasz odpowiedni dystans i tyle.

Opony: Wchodzisz na stronkę http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp podajesz swoją aktualna oponę jako wzorcową i dopasowujesz zamiennik dla 16 cali. Tylko nie przesadź z szerokością, myślę że 205 spokojnie wystarczą, profil dobierz tak, żeby nie było zbyt dużej różnicy wysokości między oponą wzorcową a zamiennikiem.

P.S. Ja mam z tyłu 215/45/17 i mam ok 3 mm luzu między oponą i nadkolem z jednej i drugiej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 16 z oponami 205/50 i myślę że jest to naprawdę świetny kompromis pomiędzy fajnym wyglądem a jeszczed jako takim komfortem :)

 

Zapraszam do mojego tematu, możesz zerknąć jak wygląda taki profil opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. o dziwo ET 38 jest wszystko ok, nic nie obciera i jak widać nie wystaje. poprzednie alu.. Azev, które też na fotkach są miały ET 35 i też było ok też nie obcierało ani nic. a wymiary Alessio mają takie same jak te poprzednie czyli 7,5 J x 16 H2. z Tyłu żadnych dystansów nie dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, bo ET 38 są bardziej schowane od ET35 a różnica to 3mm od osi osadzeniawięc nawet tego nie zauważysz, ja w megane miałem felgi ET42 czyli jeszcze głębiej osadzona i nie tarło nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zgadza się. generalnie chodzi o to że ni ma co bawić się z dystansami... bo nawet przy ET 38 jest wsjo ok i to przy oponach, które ponoć nie są dedykowane do megane, czyli 205/50R16, bo ponoć wg katalogów przy tej szerokości czyli przy 205 profil powinien być 45. ale 50 jest ok, i warto podkreślić że przód mam obniżony i tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli megane ma szerokie zastosowanie rozpietosci ET... otowr centrujacy 60,1 w razie czegos to pierscien centrujacy na kazda felge, a opony cos okolo 200/55... super wielkie dzieki za pomoc, teraz musze tylko znalesc odpowiednia firme i "kroj" felgi :)

 

slyszeliscie cos o marce Hamond?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie słyszałem o takiej marce, jeżdżę na continentalach i sobie bardzo chwalę ta firmę, zauważyłem że pirelli się szybko zużywają, w wulkanizacji też mi to powiedzieli. Na oponach moim zdaniem nie warto oszczędzać.

Jesli chodzi o felgę to się zgodzę że Renault ma duży rozrzut jeśli chodzi o ET, ale zwróc uwagę, że jak się felga chowa w nadkolu to nie wygląda to ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!