Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem foty to daje :P

Dezent V 14x5,5 cali ważą około 6,25 kg, a Fuldy Ecocontrol około 6,8 kg - razem 13 kg.

Wagowo wyszło prawie to samo co na 13-calowych stalówkach + zimówki Baruma (12,4 kg + 0,6 kg kołpak).

(ps. ziejchane opony Micheliny z zapasu ważą poniżej 6 kg i cały zapas waży około 11,3 kg).

3d4d7fa245081dd4m.jpg

http://images31.fotosik.pl/223/3d4d7fa245081dd4.jpg

---

A tutaj porównanie Kołpak vs Alu :P

0c7adb8ade2eb8a6m.jpg

http://images30.fotosik.pl/199/0c7adb8ade2eb8a6.jpg

---

A tutaj wyważenie kół, ciekawe, nawet nie wiedziałem o tej technice :P Na magnes do alu?

Ciężarki po 5-10 g (po około 20-50 g na koło z obu boków).

95087fa5f67fd98am.jpg

---

Tarcza i bęben, dałem inny kolor, ciemny srebny by to jakoś wyglądało.

71f437e7121eb88fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak cos czułem, że to jakies klejenie - nie odpadnie to z czasem?

 

ps. jedno koło ma około 50 g, pozostałe jakieś 20-30.

Nie wiem czy to wina felg czy opon.

Podobno dlatego tyle, że nie dawali na samą krawędź, wtedy by można mniejszym ciężarem skorygować.

Są też fajne wentyle odkręcane, które jeszcze mniej wymagają wyważania, bo mniej psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpadnie to z czasem

Trzeba to kontrolować, a w zasadzie wszystko zależy od klejenia. U mnie na letnich nic się nie zgubiło, przed klejeniem felga, w miejscu klejenia była dokładnie wymyta jakimś odtłuszczającym płynem. Na zimówkach (też alu) niestety mam ślady po ciężarkach czyli zostały gdzieś na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję wszystkim za postu, które pomogły mi wybrać odpowiednie alufelgi. Po przeczytaniu całego tematu wybór padł na Dezent V 6,5x15 ET=38. Bałem się, że mogą nie pasować i ocierać o układ hamulcowy lub jezdny, ale niepotrzebnie. Wyważone klejonymi ciężarkami cieszą oko pomimo standardowych opon Michelin 195/65/15.

post-8566-1209060129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna felg aluminiowych ale jestem zielony w tym temacie.

Przeczytałem cały temat ale wolę sie jescze poradzić fachowców.

Moje autko to renault Scenic z 1997r. Opony które chcę na nie załozyć to R14 195/60 (akurat takie dostałem w spadku :P

Proszę o podanie parametrów razem z ET tak żeby opony nie wystawały i nieobcierały.

I jeszcze jedno - czy kupować felgi uzywane (np. allegro) czy lepiej trochę więcej zainwestować i pokusic sie o nowe.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem w temacie felg nie jestem, ale nie tak dawno sam przerabiałem problem o którym p-opala piszesz wiec pomogę jak mogę. W katalogu do orginalnych felg aluminiowych do modelu 1.6e z 1997 roku mam napisane 6Jx14; 4x100x60; et 43. Z doswiadczenia kolegów jak i swojego wiem że wartość et 38 tez będzie pasowac i to mozesz sobie sprawdzic w kazdym konfiguratorze felg np. na stronie motoricus.pl . Zresztą jak zadzwonisz do nich i powiesz dokladnie do jakiego auta felg potrzebujesz to Ci dobiorą odpowiednie modele, które posiadają homologacje. Ja u nich kupiłem i jest wszystko okej i tym samym bardziej polecam zakup nowych felg, bo o uzywanych z allego rozne opinie sie słyszy i do konca nie wiesz czy nie byla prostowana itp. itd. A nie myslaleś o przejściu na 15 cali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik77, i p-opala, u mnie jeżdzą nawet 7jR15 ET 33 i nie obcierają od 43 do 33 to jest 1cm wysunięcia koła na zewnątrz auta im niższe et tym szerzej mamy rozstawione koła

co do oponek 195/60 R14 są deczko za niskie ale jak darmo to niech jeździ tylko pamiętaj że autko będzie wtedy niżej i trzeba uważać na krawężniki i studzienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik77 myslałem o 15 ale teraz jak trafiły sie darmowe opony to wolę dołożyc pieniądze z opon i kupić porządne 14 choć wiem że na 15 ładniej by sie prezentowało autko.

Dziękuje za pomoc - rozwialiscie moje watpliwości.

Mam właśnie na oku jedne felgi z ET38.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję być na okresowym przeglądzie, więc w wolnej chwili zajrzałem do salonu. A tam nowa Laguna na alufelgach za niebagatelną sumę 3800 zł. za komplet felg. I do tego ciężarki zamontowane klasycznie od strony zewnętrznej. Nie wygląda to ciekawie, cały efekty i wrażenie prysło. :P Przestrzegam więc i uczulam na warsztaty, które będą próbowały zamontować ciężaki w ten sposób. Osobiście mam klejone od wewnątrz, nie widać ich i nie odklejają się. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

potrzebuje szybkiej odpowiedzi, znalazlem fundusz i trzeba go wydac

 

http://moto.allegro.pl/item354612686_opony...gwarancja_.html

http://moto.allegro.pl/item353788655_nowe_...00_renault.html

 

bedzie pasowac do megane hb z 96r? aktualnie mam firmowe 13nastki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!