Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika 1.9 dci


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

Dranas ma rację prawa poduszka jest hydrauliczna, przez to jest taka droga.

Dranas a powiedz mi w jaki sposób ma być zamontowany łącznik ten w kształcie ósemki, tzn. czy trzeba silnik jakoś specjalnie ustawić, wyśrodkować czy poprostu założyć nowy łącznik i dokręcić śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na dzień dzisiajszy wygląda następująco:

Wczoraj podmieniłem dolną poduszkę tzw. łącznik na oryginał i niestety żadnej różnicy nie ma; dalej przy zapalaniu i gaszeniu auta lewarek dość mocno się odchyla przód-tył i w końcowej fazie słychać głuche puk,puk, do tego w czasie jazdy można odczuć delikatne przesunięcia silnika, więc to na 100% nie wina dolnej poduszki.

Moje pomysły się wyczerpały; prawa poduch wymieniona ok. 2 miesiące temu na oryginał renault, dolna poduszka wymieniona 3 dni temu po raz drugi (niepotrzebnie), z informacji jakich zasięgnąłem w Auto-Renault ta trzecia poducha; pod akumulatorem; praktycznie niezniszczalna.

Może jutro wszystko się wyjaśni, jadę do Auto-Renault może chłopaki znajdą przyczynę.

Ja mam podejrzenia co do prawej poduchy, wydaje mi się że chyba guma w niej jest trochę za miękka szczególnie jak się silnik rozgrzeje, tym bardziej że wymieniona ok. 2 miesiace temu ( oryginał) a już ma pęknięcia, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

bronius czy przez łącznik przy wydechu może aż tak szarpać lewarkiem, przecież jest jeszcze poducha skrzyni, która jak mi się wydaje powinna tłumić takie drgania.

U mnie jest tak samo: przy gaszeniu auta lewarkiem "kiwa" przód-tył i czuć dość mocne szarpnięcie auta w momencie gdy silnik gaśnie. Nie słychać żadnych dźwięków jak u kolegi konrad_28. Poduszkę pod silnikiem (tą po stronie pasażera) wymieniałem 3 miesiące temu na oryginał (310zł) bo była pęknięta. Pozostałe podobno są ok. Mechanik powiedział mi, że owo "szarpanie" to przypadłość tych silników, po prostu ten typ tak ma.

 

W aucie mojego ojca jest tak samo - ma Peugeota 206 2.0HDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w Auto renault okazało się że prawa poduszka jest za miękka i przy zapalaniu lub gaszeniu silnik się za bardzo telepie. Niestety nie mieli na miejscu innej więc na wymianę gwarancyjną pojadę w przyszłym tygodniu, o ile dojdzie oryginalna poducha.

Sam już nic z tego nie rozumiem, zamienniki praktycznie nie spełniają swojej roli i zaraz po wymianie są problemy, a oryginał pada po miesiącu (ewidentnie jest za miękka guma, gdyż po 1000 km pojawiły się pęknięcia).

Może zamiast oryginału założyć poduchę markowej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz o której nikt nie napisał.

Mianowicie prawidłowe przykręcenie prawej poduszki. Z tego co pamiętam, to jest do tego specjalny przyrząd ustalający położenie poduszki względem silnika.

W serwisach z braku czasu, przykręca się poduszkę w/g starych śladów odbitych przez śruby.

 

 

...a oryginał pada po miesiącu (ewidentnie jest za miękka guma, gdyż po 1000 km pojawiły się pęknięcia).

 

Bo to widocznie ogryginal made in china. Może na magazynie w tajemniczy sposób nastąpiła jego przemiana ?

Kiedyś jak padały cewki zapłonowe w 1,6 16v (6 lat temu) i trzeba było wymieniać po 4 sztuki na raz, byłem świadkiem jak w jednym z ASO cewka z Beru po włożeniu do pudełka po cewce Sagem, zyskiwała na cenie 300%. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na wymianie gwarancyjnej , została założona poduszka firmy Sasic i muszę powiedzieć że różnica jest bardzo duża w porównaniu do oryginału który zareklamowałem.

Jutro wymieniam również zapobiegawczo poduszkę podtrzymującą skrzynię biegów, równiez sasic.

Będe miał 3 nowe poduchy, mam nadzieje że trochę mi posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy wymieniając jedną poduszkę (dajmy na to tą od strony pasażera) i podnosząc silnik nie ucierpią pozostałe...? trzeba je odkręcać ? czy rusza się tylko tą co się wymienia?

Bo mam podobne objawy jak koledzy a fachowcy stwierdzili ze do wymiany jest tylko ta od strony kierowcy, ta "ósemka" jak pisali wyżej. Aha, i czy to jest ta sama okreśalna też jako "pod akumulatorem"...? czy to jest inna...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka w kształcie ''ósemki'' znajduje się pod spodem jest to tak zwany łącznik, żeby ją wymienić nie trzeba unosić silnika, Ty natomiast do wymiany masz poduszkę lewą, od strony kierowcy, znajduje się ona dokładnie po zbiorniczkiem wyrównawczym, lub jak napisałeś pod akumulatorem, ja właśnie też będę ją profilaktyczniej wymieniał tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać.

I tutaj pytanie do kolegów, czy ktoś mógłby opisać jak wymienić tą poduszkę, tzn. gdzie podeprzeć silnik żeby było dobrze? Czy trzeba demontować podstawkę akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja osobiście bym jej nie wymieniał, bo to i tak nic nie da.

 

a dlaczego..? ważniejsza jest ta po stronie kierowcy..? A właśnie wymieniając tylko ją, nie ruszając pozostałych, nie szkodzi ze pozostałe są (mogą) być zużyte? nie skróci to jej żywotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!