Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika 1.9 dci


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

witam. właśnie wymieniłem poduszkę w silniku górną w scenicu 1.9 dci bo była zerwana po wymianie jest jeszcze gorzej . czy jest jeszcze inny powód trzęsienia się samochodu ?

Powiem Ci jak jest u mnie po wymianie.

Pierwszy raz wymieniałem sam, kupiłem poduszkę tzw. zamiennik za 130 zł. wymieniłem i wszystko było bardzo ładnie do momentu próbnej jazdy, zaczęły się głośne stuki od strony pasażera, myślałem że jest żle wyregulowana, więc na drugi dzień pojechałem do warsztatu gdzie robią tylko renault. Po konsultacji z mechanikiem okazało się że nowa poduszka zamiennik jest po prostu za bardzo siadnięta i łapa opiera się o gumę która znajduje się z boku poduszki, co powoduje dziwne wibracjie i stuki podczas jazdy.

Na miejscu wymienili mi ta poduszkę na oryginalną renault na pierwszy montaż, identyczna jak moja stara wszystkie numery i znaki, koszt 300 zł. ( byłem zdziwiony bo poduszka sasica kosztuje ok 360 zł, a tu sie okazuje że oryginał tańszy) wymiana gratis i rok gwarancji i nastał błogi spokój ;)

A jaka poduszkę Ty zakładałeś, jeżeli nie znajdziesz tańszej mogę podjechać do kolesi i załatwić Ci taka poduszkę, naprawdę nie opłaca się zakładać zamienników, przekonałem się sam na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sznurek akurat wpływu nie ma na zachowanie poduszki. U mnie on teraz wisi luźno, to jest chyba zabezpieczenie w razie zerwania poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % oryginał, nr. fabryczny, oznakowanie renault itp. identyczna jak zdemontowana stara poduszka, sam byłem mile zaskoczony że oryginał jest tańszy np. od SASICA, ale goście zajmują się tylko marką renault więc pewnie mają dojścia i duże zniżki na częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak apropo to ile jest wogóle poduszek w Scenicu; 3 czy 4???

Jedna ta najdroższa po stronie pasażera, druga z prawej strony pod akumulatorem, trzecia to łącznik w kształcie ósemki i słyszałem jeszcze że jest jakaś poduszka skrzyni, czy występuje coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Ok. dzięki, czyli jest 3 poduszki.

Moje pytanie wzięło się dlatego że wymieniłem już 2; górną os strony pasażera (oryginał renault) i tą w kształcie ósemki (firmy Corteco) i dolegliwości o których pisałem wyżej ustąpiły komfort jazdy znacznie się poprawił, zmiana biegów odbywa się płynnie lecz po pewnym czasie doszedł nowy ''mankament''. Mianowicie przy zapalaniu i gaszeniu auta lewarek dość mocno się odchyla przód-tył i w końcowej fazie słychać głuche puk,puk. Nie jest to wina napewno tego łącznika w kształcie ósemki gdyż zakładałem inny i objaw również występował.

Czy odpowiedzialna za to może być ta poduszka którą nie wymieniłem; ta pod akumulatorem, bo wydaje mi się że takie zachowanie lewarka i te stuki mają związek jedynie z zawieszeniem silnika.

 

Proszę dokształcić się z regulaminu forum i zasad cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal masz do wymiany jak to ładnie nazwaliście ósemkę.

To jest poduszka reakcyjna, która jest odpowiedzialna za niwelowanie bezwładności silnika w czasie ruszania i hamowania. Niestety zamienniki nadają się tylko do benzyniaków, do diesli już nie koniecznie. Czego przykładem są zamienne poduszki od strony rozrządu, które nie wytrzymują nawet jednej jazdy próbnej. Jedyną poduszkę którą można zamienić na tańszą, to tylko tą nad skrzynią biegów. Niestety ona jest najtrwalsza i nie ma wpływu na drgania silnika. Wymiana dobrej na dobrą nic nie da.

Reasumując.

 

Poduszka od rozrządu jest olejowa i w momencie kiedy ucieka z niej olej, wygląda dalej jak nowa, ale jest miękka jak prezerwatywa i nie spełnia swojego zadania. Musi być wymieniona TYLKO na oryginał !!!!

Poduszka reakcyjna też musi być odpowiedniej klasy i też zalecany jest oryginał.

Poduszkę od strony skrzyni biegów wymienia się tylko wtedy, kiedy następuje jej uszkodzenie.

 

To tyle.

Mam nadzieję, że jakoś naświetliłem sprawę jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dranas, czy aby na pewno ta poduszka jest olejowa? Ja mam w garażu zerwaną oryginalną poduszkę silnika (tą przy rozrządzie) i tam nie ma miejsca na jakikolwiek olej. Sama guma. No chyba że ja źle rozumiem definicję poduszki olejowej. Wspomniałeś już o niej kilkukrotnie, ale myślałem że odnosi się do Scenica II i że tam jest inaczej. Więc jak to jest z tymi poduszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba to zrobię zdjęcie tej rozerwanej poduszki i wstawię jakoś po weekendzie bo teraz nie mam do niej dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!