Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Meganki HB


makgajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

przymierzam się do zakupu Meganki HB, na którą przypadkowo trafiłem przeglądając neta.

Wcześniej przymierzałem się do i30, nowego cee'da czy też procee'da ale nie ukrywam, że linia Renault

bardziej mi się podoba. Ponadto wyposażenie nawet w wersjii SE jest niezłe w porównaniu do konkurencji. Celuję w benzynę wersję 110 KM SE, Dynamique lub 130 TCe. A może brac coupe???

Wszystko zależy jaką ostateczną cenę otrzymam u dilera. Jeśli różnica pomiędzy modelami nie będzie znacząca być może zdecyduje się na 130 TCE.

W związku z tym mam pytanko, czy wersja z silnikiem 110 KM jest wystarczająco żwawa do przemieszczania się po mieście+czasem trasa, wypady na wakacje. Czy kultura pracy silnika 110 KM oraz 130 TCe jest podobna?

Jak wygląda sprawa z wyciszeniem podczas jazdy ze stałą prędkością, który silnik będzie lepszy.

 

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przemieszczania się po mieście + czasem trasa 1,6 w zupełności wystarczy. 1,4 zapewnia dużo wyższą kulturę pracy, jest zdecydowanie żwawsze, ma łańcuszek rozrządu, jest dużo cichsze ale troszkę więcej potrafi spalić (koniki czymś trzeba napoić ;) ). Jeśli nie jest problemem troszkę wyższe spalanie i wyższa cena zakupu to bierz 1,4 TCe 130KM. Jeśli planujesz założyć gaz to zostań przy 1,6. Mam zrobione już trochę kilometrów jednym i drugim silnikiem i jakbym miał ponownie wybierać to również byłoby to 1,4 TCe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zupełnie nie rozumiem tego zachwycenia TCE.

Miałem okazję dłużej pojeździć autem z tym silnikiem i rewelacji nie ma. Przy takim samym stylu jazdy spalał mi więcej niż 1.6.

Na trasie fakt, dynamiczniejszy. Ale mówię tu o prędościach powyżej 110km/h, autostradowe. A tu nie potrzeba w sumie czegoś elastycznego do wyprzedzania. Jedziesz 130/140 i wyprzedzasz. Taką mam przynajmniej subiektywną ocenę. Najdłuższą trasę robiłem 700km z jednym postojem i zmęczony nie byłem, tak jak i 2 pasażerów i pełny bagażnik ;)

 

Jednak jeśli chodzi o wyciszenie to TCE wypada lepiej. W 1.6 już przy prędkości 100km/h jest dość głośno. Ale jak się przyzwyczaiszych to nie jest to denerwujące. Przy 160km/h da się jechać i komfortowo rozmawiać z pasażerami, przez zestaw głośnomówiący.

 

Ale najlepiej sam się przejedź i oceń. Tylko najlepiej wyjedź poza miasto. Bo tak to nie odczujesz różnicy większej między tymi silnikami. Chyba, że nie będziesz wkręcał 1.6 na obroty to wtedy co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe testowej Meganką, cee'dem i jestem mile zaskoczony jadąc Renault.

Model 130 KM TCe Dynamique wyposażony chyba we wszystko z kamerą cofania esp, czujniki parkowania, tempomat, nawigację.

Auto nieźle wybiera nierówności, tłumi lepiej niż cee'd. Fajnie wchodzi na obroty, silnik b. elastyczny. Ciężko powiedzieć coś więcej po 40 min. jeździe na dodatek w mieście nie na trasie i kiepskiej pogodzie bo dziś cały dzień walił śnieg.

Silniczek żwawo przy prędkości 40-45 km z 4-ki przyspiesza. Dość cichy w warunkach miejskich nawet przy 80 km.

Wnętrze raczej ok, chociaż miałem mieszane odczucia patrząc i dotykając plastik na desce z góry, który przypominał mi ten jaki miałem w Astra III. Reszta kokpitu ok, przyciski radia, klimy na swoim miejscu. Obsługa radia i tel. w dziwnym miejscu pod kierownicą, ale na pewno można się przyzwyczaić. Wg mnie kokpit w cee'd lub i30 jest za bardzo przekombinowany.

Oprócz tego nie za bardzo podobają mi się pióra wycieraczek, prawie takie jak w maluchu. Mam nadzieję, że będzie można je wymienić na szersze. Reszta na+. Na 99% jestem zdecydowany na Megane, chociaż na samym początku w ogóle nie brałem jej pod uwagę.

Jak uda mi się wynegocjować cenę to biorę w ciemno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że pióra wycieraczek jak w maluchu? Chyba szerszych nie dostaniesz. Banan to banan i ma raczej znormalizowaną szerokość. Co do długości to też nie masz zbyt dużego pola manewru. Wymiary 600 i 400 mm są optymalnie dopasowane do tej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że pióra są wąskie. To już w mojej starej kijance były szerokie.

Ale co tam pióra.

BTW: auto zamówione, kasa zapłacona odbiór w przyszłym tygodniu ;) ;)

Ostatecznie kupiłem auto demonstracyjne z X/2012, przebieg 1400 km w cenie Style Edition.

Wersja jak pisałem wyżej 130 TCe Dynamique+ nawigacja, ESP, czujniki cofania przód/tył+kamerka cofania, skórzana kierownica, alarm. Chyba ma wszystko co potrzebuje a nawet więcej.

Qna już się nie mogę doczekać pierwszej trasy, a to już będzie w czwartek więc będę miał możliwość zabawy poza miastem.

Witam w klubie ;)

 

aha i dokupiłem jeszcze przedłużenie gwarancji do 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzki koledzy ;)

Mam nadzieję, że będę zadowolony.

 

btw o co chodzi z tym ZEN z czym to się je?

Dokupię z pewnością ubezpieczenie GAP.

Czy te wydłużenie gwarancji jak wykupię u innego dealera będzie obowiązywało we wszystkich serwisach? Tam gdzie kupowałem auto cena 2800 a w necie widzę u innych dealerów, że 2100 WTF?

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz to zależy jak dawno temu ta demówka była rejestrowana. Jeśli nie minęły 3 miesiące to można. Oczywiście kupuje dealer i przepisuje na nowego nabywcę, a rozliczenie to juz odrębna sprawa.

makgajwer kontrakt ZEN obejmuje swoim zakresem przedłuzenie gwarancji (FNS) i pakiet serwisowy w ramach którego wszystkie wydatki związane z przeglądami w okresie gwarancji (części + robocizna) sa po stronie RP. Oczywiście dotyczy to materiałów przewidzianych w programie przeglądów, za pozostałe płacisz normalnie.

Jest nieistotne u którego dealera kupisz FNS obowiązuje ono wszędzie. Co do ceny to podali Ci normalną cenę bez rabatów. Aktualnie chyba nie ma żadnej oferty promocyjnej (wcześniej kosztowało to 999zł). Gdyby nie to, że FNS może wykupić I własciciel to sugerowałbym Ci wstrzymać się aż pojawi się jakaś promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab przy zakupie dostałem informację od ASO, a później potwierdziłem w centrali, że nie ma takiej możliwości. Chyba już dyskutowaliśmy na ten temat :P

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru. Ja mam 1.4 TCe już ponad 2 lata i ciągle jestem zadowolony. Przyspieszenie OK, kultura pracy OK, wyciszenie OK.

Jeździłem 1.6 zastępczym i dużo gorsze wrażenia. Czuć różnicę w przyspieszeniu, 1.4 ciągnie od dołu...

Jak żona (przyzwyczajona do TCe) jechała tym 1.6 to stwierdziła "że to auto nie jedzie" :P

 

Jeszcze raz gratuluję i życzę szerokości ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!