Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Meganki HB


makgajwer

Rekomendowane odpowiedzi

robpab w salonie powiedzieli mi, że na FNS mam czas do roku od pierwszej rejestracji, która była w październiku.

W takim razie wstrzymam się, być może załapię się na promocje, bo 1500 zeta pieszo nie chodzi.

tekade dzki :P najciekawsze jest to, że przy poszukiwaniu auta wcale nie brałem pod uwagę Meganki.

Podjechałem tam tylko dlatego, że było pod drodze do hyundaja.

Urzekła mnie właśnie silnikiem jak piszesz, frajdą z jazdy i właściwościami na drodze.

Kokpit mimo tego, że nie jest tak rozbudowany jak u konkurencji bardziej mi się podoba.

Całe szczęście, że nie czytałem uwag na forum i krytyki związanej z problemami z tym autem czy też marką, bo wtedy bym nie kupił ;)

Ale gdybym sugerował się opiniami w necie nic bym w życiu nie miał.

btw odbiegając trochę od tematu: w życiu miałem w użytkowaniu fiata uno diesel (używka), później uno benzyna (nówka), Punto 75 benzyna (nówka), a było to w latach 80/90 czyli w okresie kiedy cały naród narzekał na fatalną jakość.

Hejtowano, że aż dym szedł. Każde z tych aut miałem 3-4 lata, przebieg 80-100 tys. km.

Przez ten okres tylko tankowanie, regularny przegląd, uzupełnianie płynów i nigdy żadnych problemów.

Podobnie było później z Astra II (2 egzemplarze benzyna), Astra III benzyna, Kia cee'd benzyna.

Nie wiem (odpukać) co to serwis, nagła awaria i inne cuda na kiju.

Każdy z wymienionych modeli ma swoich zagorzałych przeciwników i sympatyków. Więc widzicie jak to jest.

Mam nadzieje, że Meganka da mi tyle samo frajdy a może nawet więcej bo to w końcu nowocześniejsze auto, niż wyżej wymienione furki ;)

Jak już odbiorę podzielę się z Wami fotkami i wrażeniami.

BTW auto ma 1400 km przebiegu więc mam jeszcze na nie uważać t.j. nie wkręcać na obroty czy można już poszaleć? ;)

Teraz sprawdziłem w necie, że w Gdańsku można wykupić FNS 2+2 lata za 900 zeta tylko za cholerę nie mogę się dodzwonić aby dowiedzieć się, czy mogę to zrobić na odległość? Na infolinii Renault panienka nie wie. ;)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem to w Renault wylądowałem oglądać Clio kombi, jednak sprzedawca zwrócił moją uwagę na Megane (wyprzedaż rocznika). Poza tym oglądałem Opla Astre III, Kia Ceed, Hyundai i30. Jednak żadne z tych aut ani silnikiem ani wyposażeniem nie zbliżyło się do Megane. A poza tym wygląd... I ani przez chwilę nie załowałem wyboru...

A co do opinii to ja jeszcze nie spotkałem się z negatywnymi. Jedynie co to wszyscy narzekają na francuskie... Też miałem obawy, ale już minęły. Na chwilę obecną każdemu bym polecił Megane i silnik 1.4 TCe też :P

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makgajwer cena FNS powinna być we wszystkich salonach taka sama bo jest odgórnie ustalana przez RP. Jeśli masz już dane auta typu VIN itp. to możesz zarejestrować się na mojerenault.pl i będziesz miał dostępne promocje. Z tego co się orientowałem to powinna być możliwość zakupu FNS za 900 zł. Niestety musisz to zrobić osobiście (podpisujesz umowę) i zapłacić.

 

Informacja z mojerenault.pl:

"UMOWA SERWISOWA MOJE PRZEGLĄDY

 

Warunki oferty

 

Umowa serwisowa MOJE PRZEGLĄDY to umowa, która obejmuje obsługę serwisową w ramach programu przeglądów. Czas trwania usług w ramach Umowy Serwisowej MOJE PRZEGLĄDY wynosi do 4 lata licząc od daty wydania samochodu lub do osiągnięcia maksymalnego przebiegu 80 000km. Oferta w cenie 299zł* jest dostępna tylko dla stałych Klientów zarejestrowanych na portalu Moje Renault, po okazaniu wydruku niniejszego vouchera. Voucher nie łączy się z innymi ofertami, promocjami i rabatami. Oferta ważna do 30/06/2013r. * cena brutto dotyczy modelu Megane."

"...Umowa Serwisowa MOJE PRZEGLĄDY może zostać zawarta w ciągu 3 miesięcy od daty wydania samochodu klientowi i przed wykonaniem pierwszego przeglądu.

...Umowa Serwisowa MOJE PRZEGLĄDY obejmuje wymianę części zamiennych i obsługę serwisową zgodnie z programem przeglądów w okresie trwania umowy."

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robpab dzki wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć.

BTW dlaczego mędy nie informują o tym klientów?

 

Zerejestrowałem się tam bo znam nr VIN,zapłacone. Jest w rogu taka informacja rzezywiście 299 zł ale jak najadę na Megankę nic nie wyskakuje. Być może muszę to zrobić dopiero po odebraniu auta.

 

@ABC MEGANE paru dealerów jak otrzymałem od nich oferty mówiło, że 1,4 jest produkowany do kwietnia/maja i później ma być 1,2 TCe

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak najadę na Megankę nic nie wyskakuje. Być może muszę to zrobić dopiero po odebraniu auta.

 

Albo spróbować w innej przeglądarce - u mnie na Operze też nie działa, w Chromie jak najbardziej :P

Poza tym gratuluję zakupu i życzę dużo radości.

Edytowane przez wred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WRED DZKI

BTW sprawdzałe w chrome, firefox, IE i wszędzie to samo t.j. nic się nie pojawia jak najadę na Meganke ;)

 

Dodano: 10 kwi 2013 - 15:10

Drogie Koleżanki i Koledzy: w dniu dzisiejszym odebrałem swoją Megankę, więc teraz mogę stwierdzić, że stałem się klubowiczem pełną gębą. ;) ;) ;) ;)

 

Jutro pierwsza dłuższa jazda za Warszawę więc mam nadzieję, że będzie ok t.j. będę czerpał radość z prowadzenia tego cacka. Dziś muszę tylko obcykać TomToma, zaktualizować mapy no i generalnie przejrzeć instrukcję obsługi.

W salonie pomogli mi sparować komórkę, ż czym nie było najmniejszych problemów. Podoba mi się, że jak wybiorę źródło dźwięku telefon automatycznie włącza na nim odtwarzacz muzyki. Jakość rozmów przez BT bez zastrzeżeń.

Jak będzie w weekend słoneczna pogoda to wrzucę parę fotek, bo dziś pada i do soboty też zapowiadaja deszcze ;)

 

Dziękuję wszystkim za dobre rady, które tutaj znalazłem i które otrzymałem na PW od klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tekade dziękuję

Pierwsze wrażenia: wczoraj zaliczyłem pierwszą jazdę na trasie 130 km. Silniczek cacy, żwawo przyspiesza na każdym biegu , nawet na 6.

Kultura pracy bardzo dobra. Przy prędkości 90-110 czyli takich jakimi zazwyczaj poruszamy się w ogóle nie słychać jedynie szum powietrza i opory otoczenia.

Układ wentylacji działa fajnie. Radio, sterowanie nim trochę inne niż w moich poprzednich autach bo nie na kierownicy tylko pod, lecz już po 15 min. jazdy było ok.

Dość szybko obcykałem obsługę nawigacji, chociaż bałem się,że z tym będęmiał problemy po przejściu z ekranu dotykowego, który do tej pory užywałem.

Mapy TomToma mimo wykonania update nie tak dokładne jak AM: jadąc "7" parę razy były babole.

Tempomat miodzie, tego mi brakowało. Średnie spalanie jadąc w 2 osoby 90-100 km/godz.: 6,1 litra.

Trudno coś więcej powiedzieć po 1dniu w trasie i to na tak krótkim dystansie, ale wrażenia mega pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!