Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

UWAGA! I stało sie -rozrząd


Rekomendowane odpowiedzi

pozwolę zapytać w tym temacie, żeby nie zakładać nowego wątku. Sprawa konkretnie dotyczy paska rozrządu. Silnik benzyna 1.6 K7M. Od miesiąca walczę z szarpaniem silnika podczas równej jazdy na benzynie. Wczoraj mechanik powiedział mi, że to może być objaw przestawionego paska rozrządu o jeden ząbek. Wcale mnie to nie dziwi skoro zdarzało mi się odpalić go z popychu gdy mi zgasł i jeszcze się toczył.

 

Do wymiany rozrządu zostało mi 15 kkm więc gdybym miał to poprawiać, to już zdecydował bym się na wymianę paska i rolek, jednak chciałem Was zapytać, czy Waszym zdaniem przestawiony pasek rozrządu może powodować takie objawy w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta może być wina że pasek zjeżdża (zsówa sie)z koła na zewnątrz?bo wczoraj mi pasek zaczął zjeżżać właśnie

 

Czytając ten temat (i post meganelapua) - może:

http://megane.com.pl/topic/23871-napinacz-paska-alternatora/page__st__16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawisza1980 no dzięki bo będe rozbierał a nie jestem pewien.A w czasie roboty nie będzie czasu na pytania.

 

Dodano: 12 kwi 2013 - 19:14

Dziś dostałem weny i :) i zabrałem sie za rozbieranie.Po koleji,pompa z mocowaniem poszła,komp,turbina odkręcona i odsunięta.Zostało tylko 10 torksów do odkręcenia i zrzótka głowicy.

 

Niech ktoś mi powie jaki jest rozmiar torksa do odkręcenia głowicy??

 

Dodano: 13 kwi 2013 - 19:36

No więc panowie mili nikt z WAS NIE MIAŁ RACJI.Głowica 100% SPRAWNA.zawory całe.

oto dowód :)

 

Winowajcą było koło pasowe a dokładnie zerwany KLIN na kole wałka rozrządu i nie szło ustawić rozrządu

;)

 

A tu rozebrany motor

 

Dodano: 15 kwi 2013 - 18:17

Poszukuje koła pasowego wałka rozrządu. Jak ktoś ma na zbyciu w dobrej kasie to dać znać ;)

post-31975-0-09171000-1365874528_thumb.jpg

post-31975-0-20142400-1365874592_thumb.jpg

post-31975-0-47043900-1365874743_thumb.jpg

Edytowane przez mariusz325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!