Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Mam Scenica II 1.9dCi 120KM, 2005/6 r. Już od ponad dwóch lat borykam się z problemem ciągłych awarii klimatyzacji.

Nawiew i ogrzewanie działają, a klima co chwilę pada. Najpierw jeździłem do ASO. Kasowali jakiś błąd i klima ruszała. Po tygodniu, czasem miesiącu (raz nawet tuż po wyjeździe z ASO) klima nie startuje. Nie słychać magicznego "klik" ani zmiany w pracy silnika. Zaproponowali wymianę czujnika. Na szczęście kazałem zostawić sobie stary, bo po tygodniu klima i tak padła, więc wróciłem, żeby mi oddali kasę i z powrotem wstawili stary czujnik. Poradzili wymienić sprężarkę i przewody. Będąc na skraju wk...ia postanowiłem ich posłuchać (na szczęście nie wymieniłem tego w ASO bo zabuliłbym z 5tys!). Klima podziałała wówczas kilka dobrych miesięcy i już byłem przekonany, że jest OK - a tu ZONK! Klima ostatecznie padła w zeszłym roku pod koniec lata, próbowałem ją włączać kilka razy przez jesień i zimę, ale bez skutku.

Proszę poradźcie o co tu chodzi?

Może jakieś zwarcie w elektryce ciągle robi błąd w kompie i wywala klimę?

Jechać z tym znowu do ASO, jakiegoś speca od elektryki czy znowu do fachury od klimy?

Z góry dzięki

 

-----edit------

Moja klima już działa od kilku miesięcy bez problemu. U mnie nie był to błąd oprogramowania, lecz mikroskopijna nieszczelność na złączu chłodnicy i rurki dolotowej. Żaden fachowiec przedtem nie wykrył tego (nawet z ASO). Dopiero dobrzy ludzie z GEMMY w Krakowie dali radę. Niestety kosztowało mnie to dość kosztowną wymianę części.

Pozdrawiam

Edytowane przez yuve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej do elektryka, żeby sprawdził instalację i podpiął CLIPa. Możliwe, że szwankuje moduł UPC - u mnie trzeba było podmienić UPC na sprawny, żeby klima zaczęła normalnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbijam temat bo mam ten sam problem DF1070 co kilka uruchomień klimy.

Była na to akcja serwisowa, z tego co udało mi się wyczytać była zmiana softu w sterowniku silnika. Czy może ktoś wie coś na ten temat?

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam ten sam problem i ten sam bład DF1070 czujnik cisnienia gazu wymieniony i nic nie dało. w czwartek jade do elektryka ma mi to naprawic to będe patrzył co robi i napisze:-) bo po jego usmiechy sadze ze wie co to za problem nas dotyczy:p

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie ;) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach ;)

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą ;)

Nikt was nie goni :) Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas ;) ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam czy poradziłeś sobie z problemem klimy bo ja też niemogę załączyć ja mam ten sam problem i ten sam bład DF1070 czujnik cisnienia gazu wymieniony i nic nie dało w warsztacie znajomy powiedział że trzeba coś wymienić i przypisać na szynie can ale chcą zato 350zł a jak ty sobie poradzłeś dodam że wrzystko działa jak nalerzy do przedwczoraj przestała działąć klima i to wszystko pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie ;) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :mrgreen:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą ;)

Nikt was nie goni :) Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :) ;) -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ja równiez mam błąd DF 1070 i moze komuś pomoge bo właśnie jestem po wymianie czynnika , gaz napełniony 350 g , preostat wymieniony na nowy, orginal oplowski, nie żaden chiński, zaworek pod nim tez nowy, szczelność układu sprawdzona i ok, dysza rozprężna przeczyszczona, przewody przedzwonione i klima działa po usunięciu błędu DF 1070 ale po kliku minutowej jeździe klima nie działa i znów ten błąd wywala, po ponownym jego skasowaniu klima działa normalnie ale tylko do pewnego czasu i znów ten błąd DF 1070 i juz chyba nie musze pisać, że po jego skasowaniu klima działa, jedynie co zostało to zmiana softu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, sprężarka sprawdzona i działa prawidłowo i jak już wcześniej pisałem, dysza rozprężna przeczyszczona i to bardzo dokładnie a klima rusza po skasowaniu błędu lecz po kilku kilometrowej jeździe, klima nie działa i znów ten nieszczęsny błąd DF1070, mechanik ma jutro do mnie zadzwonić i dać mi odpowiedź co z tym robić, obiecał, że będzie wiedział na 100 % co jest przyczyną niedziałania klimy, więc jak się dowiem to napiszę.

 

Kolego Andrus20 najpierw stawiasz kropkę, przecinek a dopiero potem dajesz spację. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preostat wymieniony na nowy, orginal oplowski, nie żaden chiński, zaworek pod nim tez nowy, szczelność układu sprawdzona i ok

Dwa pytania. podaj dokładnie jaki pretostat kupiłeś i skąd i drugie pytanie o jakim zaworku mówisz ?? podaj również i na niego namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej ciągniemy temat niedziałającej klimy, jeśli chodzi o ciśnienie to jest tak jak ma być, nie pamiętam dokładnie jakie ma być ale podłączając Clipa to wskazania pokazują, że jest ok. Jeśli chodzi o zaworki to jeden był wymieniony pod czujnikiem ciśnienia czyli preostatem a drugi tam gdzie ładują nam gaz, preostat, tak jak pisałem wymieniony na oplowski, zapłaciłem za niego 120 zł. a wiadomo, że można kupić już za ok. 50 zł. ale nie warto bo to jakieś chińszczyzny i nie warto. Jutro jestem umówiony do serwisu na zmiane softu, powiedzieli, że to na 100% pomoże i klima będzie działać, tak więc jak tylko będe po serwisie to Wam napisze, pozdrawiam

Edytowane przez ANDRUS20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!