Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy jestem po tym serwisie klimy w Renault, pisze dopiero dzisiaj bo przez 3 dni jeździłem z włączoną klimą i czekałem czy się nie wyłączy jak poprzednimi razami, narazie, i oby tak dalej, klima działa i aż przyjemnie. Została wymieniana wtyczka ze sprężarki na nową z całymi kablami bo tam nie stykało, poprzedni mechanik przedzwaniał wszystkie kable i było dobrze jego zdaniem, ale nie a co do zmiany softu to nic Wam nie napisze bo na serwisie nie chcieli mi powiedzieć, troche pociągłem ich za język i z tego co wywnioskowałem to raczej soft był zmieniany, myśle , że problem z klimą mam rozwiązany, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich.

Opiszę swoją przygodę z tym problemem. Od początku tego roku zaczęły się problemy z klimą. Najpierw uciekł gaz, więc nabiłem z kontrastem i wyszło że chłodnica/skraplacz - wymieniłem. Działała dwa dni i padła, gaz był więc profilaktycznie wymiana presostatu (na forum jeszcze nie zaglądałem bo oczywiście "wiem lepiej" :) ) Działało dwa dni i padło, myślałem że źle dokręciłem i uciekł gaz, więc "mądra głowa" rozkręciłem układ.... jak pie........ło to myślałem, że uciekający gaz urwie mi rękę :) (ma się ten mózg, a raczej nie ma. Pojechałem pokornie do kolegi nabić od nowa, i działało dwa dni.

Wtedy dopiero pomyślałem, że coś jest nie halo i podłączyłem mój prosty interfejs do diagnostyki i okazało się, że jest błąd klimy. Skasowałem i ... działało dwa dni. Podłączyłem i błąd znowu był, ale po skasowaniu już nie działało i klima już nie startowała. Dodam, że całe to zamieszanie odbywało się w ostatnim tygodniu przed wyjazdem całą rodziną na wczasy (bo niby czemu miałoby się zepsuć wcześniej).

Pojechałem do znajomego z Clipem i przetestował wszystko i kasowanie błędu nie pomagało, i to on powiedział mi o akcji serwisowej i żebym zadzwonił do najbliższego ASO. Super, ale to była sobota a ja w niedzielę wyjeżdżam. Jak łatwo się domyślić żadne ASO nie było czynne w sobotę po południu :(

I wtedy zrobiłem to co powinienem zrobić na samym początku, sprawdziłem co na ten temat piszą fachowcy na tym forum i tak w sobotni wieczór trafiłem do tego tematu.

Po 22 stwierdziłem, że więcej i tak nie zepsuję, więc zdjąłem zderzak wypiąłem wtyk od sprężarki oglądnąłem, przeczyściłem konektory, podgiąłem złącza we wtyczce, aby lepiej stykały, złożyłem, skasowałem błąd i ... działa już bez problemu drugi tydzień. Dzięki wam wakacje objechałem w klimatyzowanym pomieszczeniu :))

Wniosek - można, przynajmniej na jakiś czas zaradzić temu problemowi bez wydawania grubej kasy. Oczywiście w najbliższym czasie kupię ten wtyk i wymienię go.

 

Pozdrawiam

 

Edit

Gdyby ktoś potrzebował to wtyczka na allegro kosztuje 15 zł

http://allegro.pl/kostka-wtyk-zasilania-sprezarki-klimatyzacji-opel-i6490892403.html?snapshot=MjAxNi0wOS0yNlQxNTowMzo1M1o7YnV5ZXI7ODQ2ZjVlZWU0YTlkODUzZmZmNmYwNjA5YTEyOTg5MDNhYTQ3MDRmZTc0OWI2MjJiYmE0NGY2Y2YwYjEzMWJjYg==

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

BŁad Df1070 Potwierdzam ze to wtyczka. Dzis po 8 latach wrocilem do tematu. Szwagier przez 8 lat jezdzil bez klimy. Ostatnio wymienil chlodnice i nabil czynnik i nic.
Winna byla wtyczka ktora wchodzi do kompresora. Generalnie siedziala ona troche luzno. Po poruszeniu sprezarka sie zalaczala i wylaczala. Co waznie nie bylo potrzeby kasowania błędu clipem po tym jak wtyczka juz dzialala poprawnie.
Psiknalem w nia sprayem do połaczen elektrycznych, podgialem piny bo faktycznie bylo dosc duzo miejsca. Teraz nawet jak ruszamy wtyczka i kablem to sie nie wyłącza.
Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!