Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postaram się pokrótce wyjaśnić na czym polega mój problem z klimą. Moja maszyna to megane 2.0 dci 150km, rok 2008 z automatyczną klimatyzacją. Samochód posiadam od tamtego roku i wtedy właśnie zrobiłem cały przegląd klimy (nabijanie, czyszczenie, test szczelnośći). Niestety w tym roku wraz z nadejściem cieplejszych dni klimatyzacja się nie załączyła. W serwisie po podłączeniu butli z azotem do instalacji słychać było, że gaz się ulatnia przy wlocie powietrza z przodu. Wyrok padł na chłodnicę. Koszt 350zł chłodnica, 100zł robocina + kompletny serwis klimy (nabicie czynnika itp) 200zł. Razem 650zł. Podczas wymiany okazało się, że chłodnica jest cała. Nieszczelna okazała się rurka która biegnie od chłodnicy i dalej przez "pół auta". Rurki nie udało się skleić, więc muszę kupić nową lub używaną. Tutaj pojawia się problem. Serwis nie jest w stanie podać numeru tej rurki, ani powiedzieć co to jest dokładnie za rurka. Demontaż tego, aby tylko zobaczyć nr rurki, a później złożyć to z uszkudzoną rurką jest dla mnie ekonomicznie i czasowo nieopłacalny. Po nr VIN w tym serwisie też nie byli w stanie sprawdzić. Jedyna pomoc jaką dostałem to zdjęcie podobnej rurki, tylko z modelu 1.9 dci z 2003 roku. Jakby ktoś mógl mi podpowiedzieć co to za rurka, jakiś nr, cokolwiek to będę wdzięczny.

Poniżej załączone zdjęcia z wyglądem tej rurki z modelu 1.9 dci.

Pozdrawiam

post-58562-0-04445300-1367938344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód klimatyzacji (2 na zdjęciu)nr.8200385296 ale w ASO bardzo drogi ok 500zł lepiej kup na aledrogo .Według mnie nie ważne jest od jakiego silnika jest ta rurka -powinna pasować każda z Megane II

post-3001-0-38475100-1367939957_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nr VIN w tym serwisie też nie byli w stanie sprawdzić.

Dziwne.

Wydaje mi się że ta rurka powinna być identyczna nie zależnie od wersji silnikowej.

Mnie tam Dialogys pokazuje nr 8200247445 lub 8200385296

Nie gwarantuję, że te nr są właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

czy jest możliwość wymiany samego zaworu zwrotnego znajdującego się pod czujnikiem ciśnienia na tej rurce?

wygląda to tak jakby był on wkręcany tylko nie mogę nic takiego znaleźć na internecie, ktoś się orientuje?

u mnie to wygląda tak:

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach dodawania zdjęć :) - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę tak infomarcyjnie jakby ktoś miał podobny problem.

Przewód, który poszukiwałem był określany przez handlarzy jako "ten długi z czujnikiem"

Po numerach, które podali mi forumowicze, warsztat nie znalazł przewodu. Wnioskować można, iż brak jest zamienników. Zostaję oryginał lub używka.

Koszt zakupu przewodu wyniósł mnie 100zł z przesyłką. Wymiana kolejne 100zł. Serwis klimy wraz z nabiciem czynnika w ilości 2/3 to koszt 130zł.

Razem przygoda kosztowała 330zł i blisko 2 tygodnie czasu od diagnozy do naprawy.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy jest możliwość wymiany samego zaworu zwrotnego znajdującego się pod czujnikiem ciśnienia na tej rurce?

 

Według serwisówki wymienia się z tą rurką niestety. Nie jest to zawór zwrotny tylko dławik, i raczej się nie psuje. Czemu chcesz wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! chciałbym się podpiąć pod temat dot. rurki klimatyzacji (megane II rok 2006 kombi 1.5dci).

Muszę wymienić przewód(zdjęcie przewodu w załączniku) klimatyzacji ten z czujnikiem.

Przewód - rurka jest dość długa i kręta jak można to sprawnie zrobić, co powinienem pamiętać, czy ktoś jest mi w stanie pomóc.

Z góry dziękuję za pomoc.

Co myślicie o zrobieniu złączki w przewodzie tóż za czujnikiem, tak mi podpowiedział mechanik, że można ewentualnie taki kawałek przewodu wymienić, czy ktoś tak robił?

Pozdrawiam

Rafał

post-59301-0-15350100-1371155360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zrobieniu złączki w przewodzie tóż za czujnikiem, tak mi podpowiedział mechanik, że można ewentualnie taki kawałek przewodu wymienić, czy ktoś tak robił?

Nie rozumiem po co? Poza tym, w miejscu połączeń będą dodatkowe miejsca, w których czynnik chłodzący będzie miał okazje na ucieczkę z układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również szukam takiej rury. Zamiennnik Valeo niedostępny nieprodukowany - info z Valeo centrala. Zostaje oryginał Renault. Wiecie po ile i gdzie taki kupić ?

 

Znalazłem Valeo ale nie w Polsce: http://katalog.mjauto.cz/auto-dily-VALEO-818517-Vysokotlake-vedeni-klimatizace-s2t2e4v23484_q2s274u2_r2s2c4y21484.html

Pytanie czy został wycofany dlatego że usterka produkcyjna - feler czy poprostu zrezygnowali z tej części dla Renault. Valeo Warszawa nie była w stanie mi tego podać.

Niechcę poprostu kupować w ciemno tego Valeo dlatego może ktoś też już to przechodził z Valeo bądź sprowadzał z np Czech ?

Edytowane przez dani34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!