Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

pawelsonx

maxiecu , maxitest diagnoza renulta

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Czy kabel elm327 może służyć do diagnozy renaultów ??

Bohaterem jest kabel elm327 kupiony w chinach z chipem pl2303 (zalecany jest ftdi ale z pl2303 działa również dobrze)

oraz polska myśl techniczna maxitest

Program jest bardzo prosty i intuicyjny wystarczy podpiąć kabel zaznaczaczyć że jest w oprogramowaniu i zacząć zabawę

wybrać komponent

thumb_hosting_zdjec_1368013842__0.jpg

w mojej megance II 1.4 16v połączyło się ze wszystkimi komponentami

thumb_hosting_zdjec_1368014483__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014504__2.jpg

miałem problem z blokadą kierownicy z powodu wiązki pod siedzeniem i poduszkami co wykazało w tym sofcie(w autocomie miałem błąd niezidentyfikowany)

thumb_hosting_zdjec_1368014527__3.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014548__4.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014569__5.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014587__6.jpg

podsumowując bardzo dobry soft dla amatora w niektórych przypadkach przewyższa możliwością diagnozy inne produkty ja zauważyłem ze w autocomie pokazywał numer błędu a tutaj opis.

Za ta cenę czyli 99zł warto nie ma konkurencji pod względem możliwości i diagnozy .

Niedługo wymuszę parę usterek i sprawdzę trafność diagnozy.

Na forum wklejamy odpowiednie linki z hostingu :(

Edytowano przez Prezes

Bravo! Rozumiem że błędy można kasować?

Napisano (edytowany)

tak można pod warunkiem że usterka została usunięta w innym przypadku wywali bła jeszcze raz

Dodano: 09 maj 2013 - 19:16

http://mari.home.pl/Lista%20Baner/Renault.htm znalazłem taką informacje na stornie porducenta z jakimi rocznikami i modelami bangla maxitest chodzi o silniki

pozatym obywatel macabra80 szuka chętnych na zakup drupowy oporgramowania żeby wynegocjowac zniżke

Edytowano przez pawelsonx

Ja się zastanawiam, ale byłby zainteresowany jedynie pełną wersją, z racji posiadania dwóch Opli, a w rodzinie jest jeszcze trzeci.

Napisano (edytowany)

dane z wyżej podanej strony chyba są nie aktualne ponieważ program ma możliwość obsługi diesla lucas i rożnych sirius 32

thumb_hosting_zdjec_1368127622__7.jpg thumb_hosting_zdjec_1368127655__8.jpg

Na forum wklejamy odpowiednie linki z hostingu :(

Edytowano przez Prezes

rożnych sirius 32

Czyli mojego Scenica też powinien obsłużyć :( Fajnie

Napisano (edytowany)

Również potwierdzam działanie programu w Megane II 1.9 dCi 120KM z 2003 roku i w Scenic II 1.9 dCi 130KM z 2006 roku, choć w Scenic'u nie udało mi nawiązać połączenia z hamulcem automatycznym.

Poniżej dwa przykładowe zrzuty ekranu:

ZRZUT EKRANU 1

ZRZUT EKRANU 2

Edytowano przez malum

nie udało mi nawiązać połączenia z hamulcem automatycznym.

U mnie jest tak samo. Hamulec jest po linii K a nie po linii can. W opcjach linii K nie ma hamulca elektrycznego. Pisałem do nich o tym problemie ale bez odpowiedzi. A komunikat o usterce hamulca stosunkowo łatwo złapać i przydałaby się możliwość skasowania tego błędu.

Czy ten zestaw potrafi coś poza kasowaniem błedów np. zmiana języka, załączanie/wyłaczanie funkcji sterownika ?

Już kilka razy było pisane, że oprócz odczytywania i kasowania błędów nic więcej.

thumb_hosting_zdjec_1369066132__9.jpg

w nowej wersji 1.0.8.36 doszły nowe komponenty po linik K jak hamulec postojowy i ksenony

Niestety nie mam jak przetestować

Już kilka razy było pisane, że oprócz odczytywania i kasowania błędów nic więcej.

a gdzie są te "razy" że nic więcej - bo w tym temacie jakoś nie zauważyłem dlatego pytam ... ale chyba po raz ostatni :notacrook:

Napisano (edytowany)

a gdzie są te "razy" że nic więcej

Nie ma się co obrażać, wystarczyło wpisać maxitest i wyskakuje kilka odpowiedzi.

Na przykład:

ży wyłącznie do komunikowania się z poszczególnymi podzespołami tylko pod kątem występowania błędów w danym sterowniku. Jeżeli usterka zostanie usunięta to błąd skasuje. Nie posiada możliwości konfiguracyjnych jak np. clip.

.Można tylko odczytać błędy i je skasować

sprawdza się jeśli chodzi o sprawdzenie błędów i ich kasowanie.

Do lokalizacji usterek i usuwania błędów świetne rozwiązanie za w sumie niewielkie pieniądze. Adaptacji i różnego rodzaju kodowania nie zrobimy tym sprzętem. Pozdrawiam.

Edytowano przez aniewa

a czy zauważyliście coś takiego że jak podłączacie ELMa z oprogramowaniem MaxiEcu to wam przedie świtała się ruszają :mrgreen:

przy clipie tego nie zauważyłem i jak działam na scanmasterze też nie o co los ???

witam, da się tym oprogramowaniem podejrzeć korekty na wtryskiwaczach ? mam Megane 2006 2.0dci

Dodano: 02 lip 2013 - 08:45

naprawdę nikt nie wie czy tym softem w dci sprawdzę korekty na wtryskach ?

Nie da się. Wchodziłem we wszystkie możliwe opcje i takiego parametru nie widziałem. Tylko odczyt parametrów bieżących typu ciśnienie paliwa na rampie, obroty, temperatura cieczy, ciśnienie atmosferyczne, obciążenie silnika w % itp.

Witam. Mam takie pytanko do posiadaczy disla. Czy wy również macie obciązenie silnika na takim poziomie- dodam że to jest na biegu jałowym. Mam akurat Clio III 1,5 86KM.

thumb_hosting_zdjec_1373012789__obciazenie.jpg

Edytowano przez Cieplasek

Da sie podejzec cisnienie czynnika ukladu klimatyzacji?

Edytowano przez damiar

Nie

hej, jestem laikiem w tych sprawach więc proszę nie bić ;) ale czy ELMem i maxitestem można diagnozować starsze auta? (megane I/scenic)

Wczoraj wieczorem zakupiłem ten program dla Renaulta, razem z ELM-em (135zł przesyłka gratis)

Przy okazji, dowiedziałem się u źródła, że na ukończeniu jest MaxiEcu w wersji 2.

Za jakieś 2-3 tygodnie ma być dostępna.

Nie będzie to aktualizacja ale nowy program, oddzielnie płatny. Koszt zakupu około 200zł, z ELM-em 260zł.

Ponoć dotychczasowi legalni posiadacze wersji 1 będą mogli zakupić 2 w cenie 50zł. Ma być nadal kompatybilna z obecnymi ELM 1,4 a z ciekawostek ma mieć możliwość odczytu w czasie rzeczywistym. Przykładowo szybkość obrotowa kół przy diagnozie układu ABS w czasie jazdy. (kontrola czujników i pierścieni magnetycznych przy piastach)

Gojgien podaj namiary na sprzedawcę.

Kopia wpisu jaki zamieściłem przed chwilą w Sbox, na stronie głównej forum:

MaxiEcu z ELM-em przetestowany na sceniolu RaVa, ślicznie wskazał tylny lewy czujnik ABS. Po wymianie wskazanego na inny używany od razu siał kolejnymi błędami po skasowaniu poprzednich, kolejna podmiana na inny załatwiła problem. Jak na razie połowa jego ceny już się zwróciła :!: <szukaj> 2 używane czujniki zakupione za kilkanaście złotych zostały wyeliminowane z użytku i zapasu.

Łączy się również i diagnozuje inne elementy, nawet elektryczny hamulec postojowy

A namiary- kupiłem u źródła,

tu strona: http://www.maxiecu.pl/

A tu kupowałem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3886654382

Dodam jedszcze że w hamylcu postojowym opisuje nawet takie usterki jak za dluga linka i niewlaściwy odczyt obrotów silniczka hamulca postojowego.

Ta usterka jest niestety nie do skasowania bo trzeba to najpierw naprawić. Hamulec działa poprawnie, a błąd wyskoczył po zmianie sposobu zaciągania hamulca z wersji skandynawskiej na fabryczną CLIPem. Mechanik uprzedził. że tak jest i potrzebna jest kalibracja z wcześniejszym odłączeniem linek. Zostało to jednak odłożone w czasie.

Odczyty z OBD2, zarówno na zgaszonym silniku jak i w czasie jazdy też były poprawne, nawet szybkość się zgadzała z tą z wyświetlacza.

Program nie chciał się jednak połączyć z UCH jako takim i sterownikami drzwi, cokolwiek to znaczy.... Fakt że to było tylko na szybko przeglądnięte, zależało nam na naprawie świecącej kontrolki ABS

W najbliższym czasie przetestuję go z moim sceniolem drugim z 2007 roku i z Laguną, jak brat udostępni do testów.

Edytowano przez gojgien

No chyba się skuszę na wiosnę.

Sa już jakieś wieści o tym programie, czy nadaje się do naszych aut?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się