Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Czy kabel elm327 może służyć do diagnozy renaultów ??

 

Bohaterem jest kabel elm327 kupiony w chinach z chipem pl2303 (zalecany jest ftdi ale z pl2303 działa również dobrze)

oraz polska myśl techniczna maxitest

 

Program jest bardzo prosty i intuicyjny wystarczy podpiąć kabel zaznaczaczyć że jest w oprogramowaniu i zacząć zabawę

 

wybrać komponent

thumb_hosting_zdjec_1368013842__0.jpg

w mojej megance II 1.4 16v połączyło się ze wszystkimi komponentami

thumb_hosting_zdjec_1368014483__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014504__2.jpg

 

miałem problem z blokadą kierownicy z powodu wiązki pod siedzeniem i poduszkami co wykazało w tym sofcie(w autocomie miałem błąd niezidentyfikowany)

thumb_hosting_zdjec_1368014527__3.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014548__4.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014569__5.jpg thumb_hosting_zdjec_1368014587__6.jpg

 

podsumowując bardzo dobry soft dla amatora w niektórych przypadkach przewyższa możliwością diagnozy inne produkty ja zauważyłem ze w autocomie pokazywał numer błędu a tutaj opis.

Za ta cenę czyli 99zł warto nie ma konkurencji pod względem możliwości i diagnozy .

Niedługo wymuszę parę usterek i sprawdzę trafność diagnozy.

 

Na forum wklejamy odpowiednie linki z hostingu :(

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można pod warunkiem że usterka została usunięta w innym przypadku wywali bła jeszcze raz

 

Dodano: 09 maj 2013 - 19:16

http://mari.home.pl/Lista%20Baner/Renault.htm znalazłem taką informacje na stornie porducenta z jakimi rocznikami i modelami bangla maxitest chodzi o silniki

 

pozatym obywatel macabra80 szuka chętnych na zakup drupowy oporgramowania żeby wynegocjowac zniżke

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane z wyżej podanej strony chyba są nie aktualne ponieważ program ma możliwość obsługi diesla lucas i rożnych sirius 32

 

thumb_hosting_zdjec_1368127622__7.jpg thumb_hosting_zdjec_1368127655__8.jpg

 

Na forum wklejamy odpowiednie linki z hostingu :(

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam działanie programu w Megane II 1.9 dCi 120KM z 2003 roku i w Scenic II 1.9 dCi 130KM z 2006 roku, choć w Scenic'u nie udało mi nawiązać połączenia z hamulcem automatycznym.

Poniżej dwa przykładowe zrzuty ekranu:

ZRZUT EKRANU 1

ZRZUT EKRANU 2

Edytowane przez malum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi nawiązać połączenia z hamulcem automatycznym.

U mnie jest tak samo. Hamulec jest po linii K a nie po linii can. W opcjach linii K nie ma hamulca elektrycznego. Pisałem do nich o tym problemie ale bez odpowiedzi. A komunikat o usterce hamulca stosunkowo łatwo złapać i przydałaby się możliwość skasowania tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już kilka razy było pisane, że oprócz odczytywania i kasowania błędów nic więcej.

 

a gdzie są te "razy" że nic więcej - bo w tym temacie jakoś nie zauważyłem dlatego pytam ... ale chyba po raz ostatni :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie są te "razy" że nic więcej

 

Nie ma się co obrażać, wystarczyło wpisać maxitest i wyskakuje kilka odpowiedzi.

Na przykład:

 

ży wyłącznie do komunikowania się z poszczególnymi podzespołami tylko pod kątem występowania błędów w danym sterowniku. Jeżeli usterka zostanie usunięta to błąd skasuje. Nie posiada możliwości konfiguracyjnych jak np. clip.

 

.Można tylko odczytać błędy i je skasować

 

sprawdza się jeśli chodzi o sprawdzenie błędów i ich kasowanie.

 

Do lokalizacji usterek i usuwania błędów świetne rozwiązanie za w sumie niewielkie pieniądze. Adaptacji i różnego rodzaju kodowania nie zrobimy tym sprzętem. Pozdrawiam.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy zauważyliście coś takiego że jak podłączacie ELMa z oprogramowaniem MaxiEcu to wam przedie świtała się ruszają :mrgreen:

przy clipie tego nie zauważyłem i jak działam na scanmasterze też nie o co los ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, da się tym oprogramowaniem podejrzeć korekty na wtryskiwaczach ? mam Megane 2006 2.0dci

 

Dodano: 02 lip 2013 - 08:45

naprawdę nikt nie wie czy tym softem w dci sprawdzę korekty na wtryskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!