Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dziony napisał:

Z jakim połączeniem do urządzenia najlepiej kupić - lepszy kabel usb, czy bluetooth?

Najlepiej mieć obydwa, do laptopa z Windows 11 podłączam ten na kablu, szybkie pewne połączenie. Do telefonu z Androidem wykorzystuję ten z BT. W zależności od programu do diagnostyki trzeba pamiętać o wyłączeniu radia jeżeli jest sparowane z telefonem bo to czasem utrudnia połączenie z interfejsem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już jeden na bluetooth.

Czy taki interfejs ELM37 vgate/v-gate z przewodem USB - w sensie cena i jakość ... czy taki ze zrzutu mógłby być?

W kwestii przedłużki to pewnie jest tak, jak opisałem na zdjęciu, zrzucie?

Domyślam się, że w moim samochodzie jest jakieś gniazdo ODB 1 lub 2? Ściągnąłem do niego zeskanowaną i udostępnioną przez kogoś instrukcję obsługi, ale nie ma tam o tym wzmianki.

 

 

 

Screenshot 2023-01-13 at 00-54-59 ADAPTER PRZEDŁUŻKA PRZEDŁUŻACZ OBD2 - OBDII 16 PIN.png

Screenshot 2023-01-13 at 00-16-46 INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY OBD2 ELM327 VGATE ICAR2 BT.png

Screenshot 2023-01-13 at 01-20-17 INTERFEJS ELM 327 USB VGATE WSZYSTKIE PROTOKOŁY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gniazdo OBD2. Zmodyfikowana przedłużka z zrzutu numer 2a służy do połączenia z radiem, nawigacją w Renault, ma zamienione piny 12-14 i 13-6. W Megane 2 praktycznie niepotrzebna bo wszystkie konfiguracje w radiu zrobisz z poziomu menu radia.

Numer 1A mógłby by być.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem, dzięki, teraz już wiem o co chodzi.

Poszedłem właśnie do samochodu i pobocznie od tego co napisałeś, chciałem też do niego wsadzić też jakąś nawigację. Jest całkiem sporo używanych z drugiej ręki.

Jeśli mam wersję bez nawigacji - jak na zdjęciu to czy mogę wsadzić tam nawigację z bardziej wypasionego modelu Megane 2? Chyba musiałbym wtedy przeciągnąć wiązkę z radia, podłączyć głośnik ... jeszcze tego nie sprawdzałem. Ostatecznie, jeśli będzie za dużo problemów to kupię jakiś uchwyt do smartfona i po sprawie ... choć widzę tu potencjał ?

Nie wiem czy ktoś już tego próbował. Musiałbym chyba zacząć o wymiany tej obudowy wyświetlacza.

Załączam jeszcze zdjęcie gniazda.

 

 

IMG_2580.JPG

IMG_2581.JPG

IMG_2584.JPG

Screenshot 2023-01-13 at 01-28-29 INTERFEJS ELM 327 USB VGATE WSZYSTKIE PROTOKOŁY.png

Screenshot 2023-01-13 at 10-13-48 Wyświetlacz nawigacji GPS Megane II Fluence ORYGIN.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter, przejściówka wg schematu w załączeniu pozwoli skorzystać z wielu interfejsów bez can2 (multimiedia)

Można też zakupić openport 2.0, Godiag GD101 lub VNCI j254 Nano które działają passthru z canclip  z pojazdami po 2005r, wymagany system win10x64

ddt4all elm schemat media.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.01.2023 o 13:54, torzet napisał:

 

Widget blockquote

Korzystając z vnci tracimy tylko możliwość połączenia z radiem, nawigacja?? Czy coś więcej np kalibracja radaru itp?? Wystarczy zmiana rejestru czy coś jeszcze robimy?? Ddt4all ogarnie kabel vnci czy jedynie elm??

Edytowane przez meganeplc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!