Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam

Moja instalacja w SIII , antena zamontowana w tylnej klapie - wywierciłem otwór ,

Kable schowane w przepustach i pod tapicerką

Radio schowane w podłokietniku

Zamontowany dodatkowy głośnik do CB przy lewym słupku

Załączeniu foto

thumb_hosting_zdjec_1368101567__antena_klapa.jpg

thumb_hosting_zdjec_1368101699__kabel_klapa.jpg

thumb_hosting_zdjec_1368101732__radio_podlokietnik.jpg

thumb_hosting_zdjec_1368101805__glosnik.jpg

Co do montażu antenki bardzo ryzykowne jeśli chodzi o przyszłego nowego właściciela, jednakże ciekawe, bo przedziurawienie klapy w tym miejscu nie rozszczelnia karoserii i nie poleci na głowy pasażerom. :(

Ja bym jednak inaczej podstawę przykręcił, ćwierć obrotu w prawo, by w ten sposób na przegubie można antenę pionowo ustawić w stosunku do podłoża. Antena wówczas jeden ząbek do przodu w stosunku do podstawy. No i przymusowo dodatkowa pewna masa do podstawy anteny od karoserii. To co obecnie jest na zawiasach i cieniutkich drucikach do urządzeń w klapie dla radyjka będzie za mało za jakiś czas. Taką praktykę zdobyłem jak na klapie, na uchwycie miałem antenę w sceniolu starszym. Podciągnięcie grubszego przewodu z pewnej masy w karoserii ewidentnie poprawiło odbiór i nadawanie.

Napisano (edytowany)

Ee jak sprzedać to z anteną , zawsze można dać do lakiernika i naprawi szkody , wystarczy pomalować tylko górną belkę od klapy. Masa jest schowana w środku dodaktowym kablem :( , nie bardzo można obrócić podstawę anteny bo wtedy zmieni się kąt anteny przód-tył i antena bedzie biła o dach jak otworzy się klape, też tak chciałem. Aktualnie jest w pionie przód tył. Co do odioru to fakt jest niesamowita poprawa, miałem przedtem na bagażniku ( belkach ) odbiór był słabszy a dodatkowo belki wyja.

Edytowano przez cinas_