Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III, 1,5 dci, 2009


jarsew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje Meganki III i znalazłem 2 oferty które mnie zaciekawiły:

Gniezno: http://chomraf.gratka.pl/ogl/15140056.html#07738913f1be6a97,1

Nieżychowo: http://otomoto.pl/renault-megane-C27932030.html

 

Jeśli chodzi o auto z Gniezna to zrobiłem tylko wywiad telefoniczny. Informacje jakie uzyskałem to m.in. nr VIN VF1BZ0A054154628, auto serwisowane z pełna dokumentacją, opony ma założone letnie na felgach stalowych ich stan oceniono na bardzo dobry na co najmniej 2 lata jazdy. Stan wizualny auta na zdjęciach można ocenić jako bardzo dobry. Osoba z komisu powiedziała że żadnych rys oraz odprysków nie ma. Auto miało przemalowany tylni zderzak oraz prawe tylnie nadkole. Ponoć były to tylko tzw. zadrapania po parkingowe. Brak w nim tzw FAP. Silnik jak widać 85km więc spodziewam się małego spalania czyli to na czym mi zależy. Do tego moge dodać, iż w tym komisie mój chrzestny w zeszlym roku kupił vw golf plus i to co zapewniał właściciel komisu na temat tego golfa potwierdziło się na podstawie vin. Golf do tej pory jeździ bez awaryjnie i wója nie narzeka na tego handlarza. Cena 25900 zawiera wszystkie dodatkowe opłaty, mi pozsotanie ok 750 zł na tablice i recykling.

Co do samochodu z Nieżychowa to to auto obejrzałem osobiście. Wizualnie ma lekkie slady użytkowania tzn odpryski i małe zadrapania. Jazda odbyła sie po polnej drodze oraz asfaltowej z dziurami i żadnych stuków nie było słychać. Jazda po drodze normalnej też nie wykazała jakiś uchybień w zawieszeniu tzn. nie ściągało itp rzeczy. Silnik pracuje równo i ładnie. Jest żywy jak dla mnie (do tej pory jeżdżę 90km Audi A4 kombi). Choć przy jeździe na 5 biegu i puszczeniu gazu było słychac lekki gwizd. Było to dla mnie dziwne. Właściciel powiedział że to taka przypadłóść tego silnika, taką informacje uzyskał w salonie Renault. To tak jakby brakowało 6 biegu do mocy silnika. Spalanie średnie wg kompa pokazało 5,4l/100km. Osoba która sprzedaje ten samochodu to osoba prywatna. Sprowadził go sobie w grudniu 2011 roku. Przejechał w tym czasie ok 30tyś km. W książce serwisowej był tylko jeden wpis z Francji na ok 20tyś. Brak w tym aucie FAP. Olej oraz filtr wymieniony kilkanaści dni wcześniej. Auto cały czas uzytkowane przez właściciela. Sprzedaje ponieważ ma już drugi samochód. Opony są na alusach ale to zimówki. Letnie są do tego auta ale ich nie widziałem. Ale właściciel powiedział że są w kiepskim stanie i te lato mogą nie dojechać do końca. Cena auta 28500 a mi pozostanie tylko przerejestrowanie gdyż ono jest z mojego powiatu. Nr VIN auta: VF1BZ0A0542009055, dodatkowe oznaczenia z tabliczki znamionowej: BZ0A, E139110, EA1, SAN913, SAN513, 0V369, DRAP01, HARN02, TLFRAN, SZGP, VW1S

Teraz mam pytanie czy zdecydować się na Gniezno (oczywiście po obejrzeniu auta oraz wizycie na kontroli w salonie Renault na co pozwala właściciel komisu) gdzie silnik jest słabszy a co za tym idzie mniej pali od auta z Nieżychowa ( w moim przypadku codziennie do pracy pokonuje 120km). Wg. informacji z neta różnica w spalaniu tych dwóch silników może wynosić ok 0,5l/100km. Ale Gniezno ma przejechane ponad 120tyś a Nieżychowo tylko ponad 60tyś (czy 120 tyś to dużo na ten silnik?). W Gnieźnie prawdopodobnie dojdzie koszt wymiany rozrządu oraz filtrów i oleju (właściciel komisu nie był w stanie powiedzieć czy te rzeczy były ostatnio wymieniane). Więc cena auta zbliży się do tego z Nieżychowa. Pozostałe rzeczy z wyposażenia są zbliżone więc silnik jest tu różnicą która może zdecydować.

Pozdrawiam, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!