Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po czyszczeniu silnika krokowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu, mianowicie wykręciłem silnik krokowy, wyczyściłem i zamontowałem spowrotem a tu zonk, silnik nie zapala.

Przed czyszczeniem było ok. może delikatnie szarpał ale generalnie spoko, a że miałem trochę wolnego czasu, to postanowiłem "zaingerować".

Zapala jak przytrzymam go na gazie, ale jak puszczam powoli to obroty spadają aż gaśnie. Gdy próbuję na odłączonym krokowcu to odpala choć obroty są niskie, około 500. Gdy wpinam wtyczkę przy zapalonym silniku zaczyna się dławić i gaśnie.

Próbowałem robić adaptację krokowca, jak to gdzieś było opisane, ale nie pomaga.

Proszę o pomoc wszystkich którzy przerabiali podobny problem. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcasz krokowca z powrotem, podpinasz do niego wtyczkę. Odłączasz klemę minus na kilka minut. Podłączasz z powrotem klemę, uruchamiasz silnik i czekasz aż się silnik zagrzeje (nie dotykając pedału gazu). Cieszysz się jazdą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotykając pedału gazu

łatwo mówić, właśnie o to chodzi, że jeśli nie wcisnę pedału gazu auto gaśnie od razu. robiłem ten myk z odpinaniem aku i nic nie pomaga.

Jednakże dziękuję za odzew na mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem jak tutaj,ale w Polonezie przed zamontowaniem należało ustawić tak aby "grzybek"silnika krokowego wystawał 28 mm.Przy innych ustawieniach występowały problemy.Przed montażem podłączałem przewód i po włączeniu zapłonu widać było czy silnik krokowy "chodzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czyściłeś krokowca i coś (np brud) wpadło do jego obudowy to będziesz miał taki efekt - rozwiązanie jest takie że zdejmujesz krokowca razem z jego obudową (to żadna robota) czyścisz to w białej benzynie, wietrzysz, montujesz, adaptujesz i jedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to benzyna ekstrakcyjna.Znacznie lepiej czyści się w rozpuszczalniku nitro,lepiej rozpuszcza nagar i osady.

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała benzyna - płyn w sprayu do czyszczenia elementów układów benzynowych gaźniki, wtryskiwacze etc :) - psikasz odstawiasz i z głowy - można użyć dowolnego płynu szybko-odparowywującego nie pozostawiającego żadnego osadu ale wtedy element trzeba przecierać w każdym miejscu. Ja preferuje w sprayu, podobnie jak spręzone powietrze :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wyjęciu krokowca powinien odpalić bez gazu i wejść na wysokie obroty, które możesz regulować zatykając palcem dziurę po krokowcu ;) Polecam WD jak przedmówca, dobrze przeczyścić, ustawić tulejkę która jest na sprężynce, (można ją podnosić do góry)Po przekręceniu zapłonu trzeba poczekać żeby ustawił się w odpowiedniej pozycji. Zamontować i cieszyć się z jazdy :?: Jak nie pomoże odpalić kilka razy samochód sam się ustawi.

 

Ps. Przy staszych wersjach trzeba uwazać na wyjętym : żeby grzybek między oczy nie wyskoczył :)

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!