Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doświetlanie zakrętów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wkońcu miałem trochę czasu i dokończyłem doświetlanie zakrętów przy pomocy halogenów i modułu DS454

Moduł DS454 pobiera informacje z lini can, doświetlanie działa do prędkości 40km/h

Potrzebujemy jeszcze 2 przekaźniki ze stykiem przełącznym aby rozdzielić zasilanie do halogenów - fabrycznie halogeny są połaczone ze skrzynce połączeń

Wszystkie połączenia wykonane w skrzynce połączeń pod maską obok akumulatora

 

Zasilanie bierzemy

CM (złącze 6-ścieżkowe)CZARNE

pin 1 +

pin 3 masa

 

Linia CAN

CT1(złącze 12-ścieżkowe)SZARE

pin 7 Sygnał CAN L

pin 9 Sygnał CAN H

 

Halogeny

AN(złącze 8-ścieżkowe)BRĄZOWE

pin 2 halogen lewy

pin 3 halogen prawy

 

W tym miejscu podpinamy przekaźniki

 

Schemat podłączenia przekaźników , robimy taki układ dla każdego halogenu

thumb_hosting_zdjec_1443693511__schemat.jpg

 

Tak wygląda moduł

thumb_hosting_zdjec_1368818406__ds.jpg

 

Przekażniki

thumb_hosting_zdjec_1368818454__przekazniki.jpg

 

Pajączek

thumb_hosting_zdjec_1368818493__pajak.jpg

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Bym musiał potwierdzić cenę ale ostatnio było 150 zł

 

Doświetlanie działa zawsze do prędkości 40km/h można to zmodyfikować i dołożyć jeden przekaźnik i halogeny będą się zaplały jak będą zapalone światła

 

Schemat

DS454_schemat_A4.pdf

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można , ale na diodzie mamy spadek napięcie około 0,8V , co za tym idzie mamy mniejsze źródło światła a chciałem tego uniknąć , aby diody się nie grzały musiały by być 10A , nie wiem co na to USM czy nie krzyczał by iż żarówka spalona a na przekażniku jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

dzięki <piwko>

 

Dodano: 28 lis 2016 - 09:31

Teraz działa jak skręcam kołami nowy soft do modułu DS-454 załatwia sprawę i jest do wyboru w meni czy kierunkowskazami czy skrętem :applause: firma u której kupowałem moduł napisała mi oprogramowanie do renault Scenica iii jakby co to mam wsad do modułu DS-454 pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Dodano: 29 lis 2016 - 17:43

Mam jeszcze jedną wątpliwość: grubość kabla zasilającego moduł doświetlania. W trybie pracy, gdy wyjścia sterują żarówkami to jest niemożliwe, aby kabelek zasilający wytrzymał 5A. Chyba, że moduł tak sterują mocą, że mimo możliwości obciążenia max 60W żarówki nie zapalają się na maxa.

 

Wypowiedź producenta modułu:

Według specyfikacji producenta przewodów, spełniają one nasze wymogi i mogą być użyte do podłączenia DS454.

Ja ze swej strony sugeruję użycie jak najkrótszych odcinków przewodów lub ich wymianę na grubsze.

 

Kolejna odpowiedź producenta:

Proszę obciąć kable jak najbliżej złącza i dolutować się z grubszymi przewodami.

Samo złącze zaprojektowane jest do pracy ze stałym obciążeniem 3A. Sterowanie żarówkami jest chwilowe.

specyfikacja złącza http://www.jst-mfg.com/product/pdf/eng/ePHD.pdf

 

Moduł działa. Do skorygowania tylko kierunki załączane skrętem kierownicy. W moim przypadku jest odwrotnie. Załączanie kierunkowskazami działa poprawnie. Powinno dać się to skorygować aplikacją producenta. Dwa przekaźniki w podstawkach, moduł i okablowanie udało mi się upchnąć w obudowie modułu USM :)

Edytowane przez yogin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!