Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

USB do oryginalnego radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli źle umiejscowiłam temat lub już się tu przewinął to z góry przepraszam. Szukałam, ale nie znalazłam niczego takiego.

W moim renault megane II mam oryginalne radio na płyty CD. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakaś przedłużka lub coś w tym stylu umożliwiająca podpinanie pod to radio prze USB np. pendriva?

Jeśli tak to bardzo prosiłabym o link do takiego urządzenia i jakieś wskazówki jak zamontować taki "cuś" ;).

Jeśli nie ma czegoś takiego to proszę o zamknięcie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Tuner List CD.

Dziękuję za odpowiedź ;) a coś tańszego i bez (zbędnych dla mnie) wejść pod SD czy przesyłania bluetooth? Jakaś mała złączka zamiast całej aparatury?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio pewnie wyjdzie więcej jak zmieniarka cyfrowa ,do swojego auta by zachować sterowanie z kierownicy i wyświetlacz na desce musiałem kupić dodatkowo do radia interfejs co podniosło koszty i razem wyszło jakieś 450 zł ,sam musisz zdecydować co chcesz osiągnąć .Owszem, można zakupić obojętnie jakie radyjko z obsługą USB, ale nie każde będzie działać z fabrycznym pilotem ,chyba, że Tobie na tym nie zależy to jakiegoś ładnego Pioneera ,albo Alpine można zakupić,byle by tylko amatorzy cudzej własności się nie zainteresowali :) Osobiście to zainwestowałbym w radio .

tu na temat zmieniarki :

http://megane.com.pl/topic/12391-radio-tuner-list-i-podlaczenie-usb-box/page__st__32

jak zamontować zmieniarkę :

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Radio pewnie wyjdzie więcej jak zmieniarka cyfrowa ,do swojego auta by zachować sterowanie z kierownicy i wyświetlacz na desce musiałem kupić dodatkowo do radia interfejs co podniosło koszty i razem wyszło jakieś 450 zł ,sam musisz zdecydować co chcesz osiągnąć .Owszem, można zakupić obojętnie jakie radyjko z obsługą USB, ale nie każde będzie działać z fabrycznym pilotem ,chyba, że Tobie na tym nie zależy to jakiegoś ładnego Pioneera ,albo Alpine można zakupić,byle by tylko amatorzy cudzej własności się nie zainteresowali :) Osobiście to zainwestowałbym w radio .

tu na temat zmieniarki :

http://megane.com.pl/topic/12391-radio-tuner-list-i-podlaczenie-usb-box/page__st__32

jak zamontować zmieniarkę :

Wow, jeszcze jak by ktoś wrzucił jak to zrobił, chodzi mi o wtyczkę to byłoby super, a tak można tylko pooglądać i zrobić ohh ahh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jeszcze jak by ktoś wrzucił jak to zrobił, chodzi mi o wtyczkę to byłoby super, a tak można tylko pooglądać i zrobić ohh ahh.

Przecież wtyczka jesy gotowa przy emulatorze zmieniarki widocznym na filmiku, nic tam nie trzeba robić poza podłączeniem za radiem.

Mam dokładnie to samo ale schowane z drugiej strony, w małym schowku przed bezpiecznikami. Co prawda nie wejdzie tam już nic do gniazda USB (za mało miejsca) ale to mi nie przeszkadza, bo stosuję tylko karty SD.

Jeśli natomiast chcesz tylko kabelek z wtykiem JACK, to taki opis jest w downloadzie w manualu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Radio w mojej megane jest fabryczne, zwykła wersja niesterowana pilotem. Płyt CD niestety nie czyta, tuner działa normalnie.

 

1) Kupić identyczne fabryczne radio (+/- 150zł)?

2) Kupić jakiś zestaw niefebryczny (JAKI? Nie mam kompletnie pojęcia)

3) Jakaś zmieniarka podana wyżej, czy zadziała przy niesprawnym odtwarzaczu CD?

 

Zależy mi na wyjściu JACK bądź USB, tak abym mógł podłączyć telefon. Macie jakieś rozwiązania? Proszę o proste odpowiedzi i pomoc, motoryzacja to moja słaba strona, auta służy mi tylko do dojazdów do pracy, średnio się orientuje jaki zestaw powinienem zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem zmieniarke carlink czy jakos tak 330zl chyba na allegro - ale musialem zamontowac przycisk reset (wlacznik/wylacznik) poniewaz czasem zmieniarka sie zacinala (dosc czesto) i trzeba bylo odpinac wtyczke i wpinac co mnie denerwowalo wiec na jednym kablu chyba zoltym wlutowalem reset

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam radio oryginalne update list i zmieniarkę cyfrową XCAR Link ( kabel RD3 i było to kupione do peugeot-a )ale jak to podłączam to nic się nie dzieje nie widzi tego jakieś rady żeby to uruchomić na Pedrowie tylko miga czerwona dioda foldery po robione CD01 - do CD06 ( renault megane 2006r. )

 

Dodano: 05 lip 2014 - 23:32

czy do oryginalnego okablowania meganki trzeba przejściówkę bo chcę podłączyć radio nie oryginalne JVC meganka rok 2006 obecnie oryginalne radio

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma działać tylko radio to nic nie trzeba kupować. Jeżeli chcesz sterowanie z kierownicy i ewentualnie wyświetlacz to potrzebny będzie adapter pod warunkiem, że do Twojego radia on jest i radio ma możliwość sterowania pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!