Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porady przed zakupówe, wersja, silnik


encom

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu megane I ph2 lub scenic I ph2 zadecyduje czy jazda próbna żony, nie wiem czy ogarnie scenica

Rozumiem że po lifcie z blacha jest już lepiej niż przed?

Które silniki są kłopotliwe a które mniej? Czytałem że któryś 1,6 ma termostat pod rozrządem?

Samochód raczej używany na krótkie odcinki i z małymi przebiegami rocznymi więc diesel/benzyna praktycznie bez znaczenia, głównie chodzi o to żeby nie sprawiał kłopotów i był jako tako ekonomiczny. Więc jaki silnik wybrać?, ile będzie palił?

Jakie koszty naprawy zawieszenia, czy można to zrobić samemu? Jak w scenicu wygląda naprawa tylna belki? Rozumiem że jak w megane benzyna "lubi" lpg?

Czy są jakieś wersję lub wyposażenie którego lepiej nie mieć?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję

Wiem że stworzyłem elaborat ale proszę o zrozumienie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W scenicu I po lifcie blacha była ocynk więc spoko. Niedawno też kupowalem auto dla żony i wybór padł na Scenica 2006r 1.6 benzyna. Akurat do termostatu jest łatwy dostęp. Jeśli chodzi o spalanie- w mieście 9l łyknie ale przy jej przebiegach rzędu 400km na miesiąc to mi nie robi różnicy. Ten silnik spokojnie zagazujesz bez problemu- pytanie tylko czy Ci się opłaca przy małych przebiegach. Zawieszenie- w swoim musiałem wymienić łożyska amortyzatorów. Poza tym na razie spokój. Z gabarytami auta nie powinno być problemów dla żony. Auto jak każde imne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja będę celowac w rocznik 99-2000 czyli pierwszy wypust po lifcie, silnik chyba też wystarczy 1,6

 

Dodano: 30 cze 2013 - 23:09

Przegldająć serwisy aukcyjne stwierdziłem że z moim budżetem max 7k może być ciężko kupić przyzwoitego phII a celująć w roczniki 99-2000 widze że ph1 były do 99 i zastanawiam się czy za mniejsze pieniadze nie kupię przedliftowego lepiej utrzymanego.

Na co zwracać uwagę w ph1?

-rozumiem że blacha bez ocynku więc gdzie szukać rudej?

-rozumiem że bennzyny 8v ale chba taki 1,6 da rade?

-jakieś elemennty, podzespoły, wersje silnikowe na które lepiej uważać?

-zauważyłem silniki 1,4 oraz 1,9d czy to uciągnie taki samochód?

-w 99r widziałem wnetrze jakby z ph2 tak było czy ktoś przekłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

encom , mój znajomy ma coś takiego Scenic

Sam to ściąga i sprzedaje. Może ci podejdzie.

Edytowane przez pawelp2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona i w megance i sceniku nie będzie miała problemu. Jak chcesz, ale lepiej brać poliftowego. Myślę, że masz szanse zmieścić się z budźetem. Czasem przeglądam oferty w necie i jak poszukasz to znajdziesz. Z końcówki może być problem ale tak 99 i ciut wyżej powinno się udać.

O benzynach się nie wypowiadam bo nie znam tematu. Tyle co widzę po sąsiadach to raczej zadowoleni :) i co najważniejsze ich autka sa ciągle w użyciu. Przy małych przebiegach nie ma sensu wrzucać gazu. Z dieslami jest tak, że podobno silniki dti mogą jeździć na wszystkim a dci to wymagające bestie.

Co się psuje? Jak w każdym aucie jeźdżącym po naszych drogach a co i jak to już lektura forum.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moja kwota to dolna polka polifta, ale poszukiwania i oglądanie dopiero się zaczyna. Pomysłów wiele scenic, a-klasa, ale muszę zobaczyć parę atut na żywo wtedy będę wiedział czy za ta kwotę kupię coś mądrego, jeśli nie to megane, może coś innego z czasem się zobaczy na razie nie muszę się spieszyć

 

Dodano: 02 lip 2013 - 00:19

Jak diesel to tylko dti, ale raczej będę szukał benzyny, najpierw muszę coś zobaczyć zanim popadne w desperacje

 

Dodano: 02 lip 2013 - 00:21

pawełp2008 niestety 7700 do opłat to dla mnie za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów wiele scenic, a-klasa

Jak merc A-clase, to tylko przedłużany, a i ten do sceniola ma się nijak, pomimo marki. W podobnej cenie dostaniesz golasa merca i wypasionego sceniola nie wspominając już o problemach by w mercu cokolwiek z pod maski zrobić. Dostęp do silnika jak w Modusie. Rdza bierze go też szybciej jak sceniole.

Tu masz troche o małym mercu:

http://megane.com.pl/topic/34583-historia-z-deszczykiem/

Pozostaje jeszcze oplowska meriva, jednak ktoś już się przesiadł ze sceniola na merivę i nie do końca był zadowolony:

http://megane.com.pl/topic/25188-pozegnanie-i-porownanie/

Jest jeszcze VW golf PLUS ale to inna cena.

Ja w każdym bądź razie, poza sceniolem nie widzę na rynku auta dla siebie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

encom - na szybko s1ph2 może być ciężko z takim budżetem ale jeżeli nie zabraknie Ci cierpliwości to można dobrze trafić.

Co do ogarnięcia scenika przez żone to sie nie bój, ja słyszałem tylko "Jak ja tym będe parkować" a teraz to już małą meganką jeździć nie chce..

Blachy: .. ocynk to ocynk ale plastikowe błotniki to bardzo dobre rozwiązanie - szczególnie że ten model jest już wiekowy.

Wyposażenie: im większe tym lepsze, przy dzieciach skóra/pół-skóra i elektryczne szyby z tyłu są niezastąpione - czego unikać, chyba nie ma w nim kłopotliwego wyposażenia.

LPG: przy małych przebiegach dużego zysku nie będzie

Silnik: zdecydowanie benzyna 1,6 16V i dobra moc i dobry silnik (lepiej szukać takiego z linką gazu, choć ten z elektroniczną przepustnicą też idzie ogarnąć), spalanie na krótkich trasach w mieście to 9 : 10litrów (spokojna vs normalna jazda) w trasie przy spokojnej jeździe zszedłem do 7l/100. 1,4 16v nie pali dużo mniej

Co do zawieszenia - szukaj takiego co nie ciągnie tyłka po asfalcie - z przodu naprawa to grosze i możesz to lepić samemu, z tyłem gorzej regeneracja to 600-1000zł

Zwróć uwagę przy zakupie na dwa działające kluczyki bo dorobienie drugiego jest bardzo kosztowne.

pozdrawiam, mam nadzieje że moje spostrzeżenia i uwagi się przydadzą i udanych poszukiwań życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy mam teraz więcej za i przeciw, co do czasu i cierpliwości to niestety im szybciej tym lepiej. Muszę zobaczyć parę samochodów i coś wybrać sam jestem ciekawy co w końcu kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!