Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka pompa paliwa?


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ciśnienie powinna mieć pompa paliwa do Megane II z silnikiem 1.6 16V oczywiście z LPG?

Nie wiem o co chodzi z moim autem ale w ostatnim czasie jakoś często wymieniam pompy paliwa. Od razu zaznaczam, że nie jeżdżę na rezerwie <piwko> zawsze jest min 1/2 a nawet 3/4 baku paliwa, więc pompa nie pracuje na sucho. Ostatnio pompe wymieniałem jakieś 6 miesięcy temu (BOSCH), wczoraj znowu padła. Na wcześniejszej pompie pojeździłem jakiś rok. To chyba nie jest normalne?

 

Tak jak pisałem wyżej ostatnio kupiłem Boscha za 250zł i padł po 6 miesiącach, czy pompa z tego linka jest wogóle coś warta?

http://allegro.pl/pompa-paliwa-renault-laguna-megane-i-ii-scenic-i3276796755.html

Edytowane przez pianim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie troche skomplikowala. Dzisiaj z nudow sprobowalem jeszcze raz odpalic auto... i zapalilo bez problemu, jedynie swieci nadal kontrolka silnika. Wyglada ze pompa jednak jest ok... moze poprostu pada i dlatego byl problem z zapaleniem i kontrolka silniks swieci? No chyba ze macie inny pomysl co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cewki... chyba raczej bym wykluczał bo obroty są ok, nie gaśnie a z tego co pamiętam jak cewka padnie to obroty są niskie.

Jeśli chodzi o świece - to tak na wszelki wypadek wymienię... ale pytanie czy przy problemie ze świecami paliłby na gazie? I czy świeciłaby kontrolka silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to kwestia regulacji gazu (bo się rozjechała mapa benzyny), albo się wtryskiwacze gazu rozszczelniły (i teraz na gazie jest ok bo benzynowe nie pracują, a na benzynie podają i te i te, albo coś siedzi z układem benzynowym.

Sama kontrolka silnika może być po prostu jako błąd trwały (obecny lub zapamiętany) i może nie zniknąć bez interwencji clipem, clip też da pełną jasność co do usterki

 

PS. szkoda kasy na świece, prędzej nie paliłby na gazie niż na benzynie (mieszanina gaz-powietrze ma większy opór niż benzyna-powietrze)- nie wymieniaj ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... pomóżcie...

Na wszelki wypadek wymieniłem świece (stare były tragiczne - 7lat to chyba dość długo dla świec), wymieniłem też pompe paliwa ... i jedna wielka du...! <piwko> Auto dalej nie pali na benzynie. Na gazie - mimo że nie powinienem tak robić, zapala po kilku pokręceniach (silnik troche musi się zagrzać bo to sekwencja), ale przy próbie przełączenia na benzyne gośnie praktycznie momentalnie. Przy jednej z kliku prób kręcenia na benzynie pojawiło się na chwilke na wyświetlaczu "CHECK INJECTION", ale przy kolejnych próbach juz tego komunikatu nie było. Kontrolka silnika dalej świeci tak jak świeciła ^^ Co mogę jeszcze zrobić? Może wymienię jeszcze ten filtr paliwa bo gdzieś się zatkał? Chce też na wszelki wypadek kupić moduł do podłączenia do lapka i zobaczyć jakie błędy się pojawią - o ile coś z tego zrozumię. Warto czy nie, poradźcie coś bo ja już utknąłem... ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić używaną listwe wtryskową czy lepiej oddać swoje do czyszczenia (ultradźwiękami)? Czy ewentualnie pozakupie używki jestem w stanie sam wymienić czy trzeba będzie coś potem jeszcze ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać swoje wyczyścić, chociaż powiem Ci szczerze- ja jeżdżę na lpg praktycznie nie używając benzyny (ze względu na to, że się tym trudnię i mogę sobie różne modyfikacje sam zrobić. I nie mam problemów z zapieczonymi wtryskami nawet po 200 tyś na lpg w 1 aucie. Bena używana sporadycznie.

Jak kupisz nowe o tym samym wydatku (to się musi zgadzać) to wkładasz i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale zapalasz na benzynie przynajmniej w zimie, prawda? To może podrzucisz jakąś dobrą radę co zrobić bo ja już 3 razy wymieniałem pompe paliwa bo się zatarła mimo że w baku paliwo jest, no ale poza tym to nie narzekam. Na LPG zrobiłem jakieś 100tys i bez żadnych większych problemów i nawet regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na stałe uruchomione lpg (kwestia dogadania programowego z producentem), gaz paruje w ujemnych temperaturach- arktycznych mrozów u nas nie ma, reduktor i tak się szybko nagrzewa, wracam na benzynę tylko, gdy spadnie ciśnienie lpg (czyli jak się skończy gaz).- Kwestia dobrej korekty po temperaturze.

Co do pompy- ciężko mi powiedzieć- w takiej sytuacji jak Twoja ściągnąłbym bak i wyczyścił- może tam jest problem- ale to tylko domysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejazdem byłem u mechanika... chyba kiepskiego, ale potrzebowałbym potwierdzenia kilku kwestii, które mi powiedział a ja się z nimi nie zgadzam za bardzo:

1. "Pompa paliwa zostaje odłączona jak auto przełączy się na gaz". Moim zdaniem nie prawda, mimo że jadę na gazie to pompa i tak chyba pracuje?

2. "W Megane II 1.6 16V z 2003r. nie ma KZFR". Nie ma??? Wszyscy na forum piszą, że to standardowa usterka a on mi mówi, że to auto nie ma zmiennych faz rozrządu?

3. "W przekładni kierowniczej nie ma żadnego oleju". Mi coś z przekładni wyciekło (chyba) bo jest mokra i zamierzałem ją wymieniać, ale p. mechanik mówi, że jest dobra i wymiana nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!