Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post, tak jak i pierwsza meganka

 

Od jakiegoś czasu mam dwa problemy:

 

1. Komp wypala mi oczy napisem "Electronic Fault".

Zapala się przy tym SERVICE.

Co to takiego znaczy? Dodam, że nie świeci przy tym żadna inna kontrolka.

Komunikat zapala się i gaśnie co jakiś czas.

 

2. Do tego jeszcze wskaźnik temp pokazuje co chce. Dochodzi do połowy, spada na zero, potem znowu w górę, przeważnie jest poniżej poziomu temp optymalnej.

Czy to czujnik czy może zapowietrzony układ chłodzenia czy coś innego?

 

Megane II 1.6 LPG BRC, 2004r, 83 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, zabiorę się za to w pierwszej kolejności. Pozdro.

 

[ Dodano: 2007-12-13, 15:35 ]

A może to termostat?

Czy takie zachowanie wskaźnika może wynikać z zapowietrzenia układu chłodzenia? Po wyminie płynu nie odkręcałem koreczka odpowietrzającego, ale to była kilka tys km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

ja właśnie mam podobny problem tylko ze u mnie podczas jazdy zaczęły najpierw szaleć zamki w drzwiach samochód sie zamykał i otwierał później dołączyły wycieraczki a na końcu cale zegary zaczęły szaleć i wszystkie kontrolki zaczęły świecić wyłączyło sie wspomaganie i wyświetlił sie napis "Electronic Fault". Nie moglem przy tym wyłączyć silnika kiedy sie w końcu wyłączył odpaliłem go na nowo przez ułamek chwili było oki po czym znów to samo tylko tym razem juz nie moglem go wyłączyć i jedynie zdjęcie klamry z akumulatora pomogło. Znajomy mnie doholował do radomia i tam jakiegoś mechanika znalazłem który podłączył komputer no i wyskoczyło tam parę błędów. Twierdzili ze to wina karty ze zawiesiła system cos tam po robił na laptopie no i wszystko wróciło do normy. Odpaliłem autko zgasiłem zrobiłem tak kilka razy wszystko grało ale kiedy pojechaliśmy do znajomych i juz miałem wracać do domu sytuacja sie powtórzyła ale pan mechanik juz nie dobierał telefonu ;/ wec dzis go laweta do Lublina przywiozłem no i jutro ma go zobaczyć ktoś od elektroniki

 

Pytanie : Czy ktos z was mial taki przypadek bo to wyglądało jak bym wirusa miał w kompie :( troche sie martwie ze komputer padł a slyszalem ze wymiana to kosztowna rzecz :)(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja mam taki sam problem, przedwczoraj podczas jazdy zaczeły mie się zapalać wszystkie kontrolki, wycieraczka przedniej szyby nie chciała się wyłączyć, silnik delikatnie szarpał, zapaliła sie kontrolka servise i stop, uszkodzenie elektroniczne z tym że po francusku, wentylator cały czas pracował, auta nie mogłem zgasić. zdjołem klamrę od akumulatora i podłączyłem ponownie,potem po paru sekundach coś po pstryało, bzyczało i ponownie stało sie to samo, światła się właczają wycieraczka pracuje, k... co za autao, jak wiesz cos więcej to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam olbrzymiaprośbe napisz jak to sie skonczyło, ponieważ troche sie martwię, mam tylko nadzieje ze to nie komp, bo czeka nas niezły wydatek. pisałeś cos o tym, że gościu ci usunoł błedy i było wszystko ok ( możesz opisać jakie to były błedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to były błędy typu :błąd czujnika poziomu paliwa błąd czujnika prędkości błąd czujnik obrotów błąd poduszki powietrznej i jeszcze kilka ale już nie pamiętam i chyba był jeden nie określony moje gg: 3236177

 

[ Dodano: 2008-03-04, 10:24 ]

ta usterka jest spowodowana tym ze do komputera dostała sie woda powodując spięcia dodam ze ta usterka wyskoczyła mi w momencie dużej ulewy i silnego wiatru Jeszcze nie wie wiem ile mnie to będzie kosztować ale mechanik powiedział ze już wszystko jest zrobione musi tylko jeszcze osuszyć układ sterowania kierownicy bo coś szwankuje a jak nie to wymienić go ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, Mnie dzis wyświetlił się taki sam błąd. Jestem na Słowacji, na zakręcie auto nagle zgaslo i zapalił sie komunikat Electric Fault. Auto udało się dzięki pomocy miłego pana z ciężarówki odholować kawałek w bezpieczne miejsce. NIestety nie udało się go odpalić, caly czas był taki komunikat. Odlaczyłem klemy, żeby być może zresetować kompa. NIestety auto juz nie odpaliło. Przy próbie odpalania właczała się jedynie chłodnica i warczała przez kilka minut. Dodam, ze płyny były w normie, auto przed zdarzeniem nie pokazywało nadmiernie wysokiej temperatury. Pozostało jedynie wezwanie pomocy drogowej z Zakopca (!!) i wrzucenie auta na lawete. Teraz czekam, byc moze w poniedziałek uda się dowieźć auto do serwisu do Nowego Targu, tam powinni cos zaradzić. Macie moze jakieś pomysly co mogło się stać. Mam nadzieję, ze naprawa mnie nie zrujnuje, sama laweta pewnie okaże się mega kosztowna. Jestem na wakacjach i teraz przez kilka dni bez auta... do tego wydatki, mega koszmarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!