Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj też wyskoczyło Electronic fault+ service. Może to być związane z tym, że nie działają mi poprawnie światła z prawej strony? (z przodu nowiuteńkie H7, które zapala się kiedy chce, a z tyłu zamiast kierunkowskazu pali się wszystko pomimo nowych żarówek) Po zgaszeniu bez problemu odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odnośnie żarówki H7 zobaczyć czy aby przypadkiem nie ma Kolega wypalonego już gniazda w skrzynce bezpieczników oraz sprawdzić masę w tylnej lampie (na forum są moje tematy odnośnie mojej walki z tymi przypadłościami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam moja megi nie odpala . Wkladam karte naciskam guzik start i pojawia sie napis elektronishe storing wlacza sie wiatrak i zapala sie serwis . Czy moze ktos wie co sie stalo? Za pomoc z gory dziekuje.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego krzys97ust piszemy w odpowiednich działach a nie gdzie popadnie!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Dwa dni temu wymieniłem akumulator na nowy, bo stary padł. Od tego momentu na desce, na wyświetlaczu zaczęły pojawiać się niezrozumiałe dla mnie komunikaty typu electronic fault i injection fault. Czy ktoś z państwa zetknął się z czymś takim? Poradźcie coś bo jestem bez radny a auto po włączeniu zapłonu najpierw słychać wentylator silnika, w tle jakieś szmery a po kilku próbach włącz wyłącz dopiero odpala. Trwa to nawet dobrych parę minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SIEKIERA - a czy przy wymianie akumulatora nie ruszyłeś przypadkiem jakichś wiązek kabli, np. od komputera wtrysku albo od skrzynki z bezpiecznikami? "Injection fault" może wskazywać bardziej na problem z komputerem wtrysku (ale nie tylko), "electronic fault" jest zbyt ogólne i może wskazywać problem zarówno komputera wtrysku, skrzynki bezpieczników, jak i każdego innego modułu wpiętego w sieć CAN samochodu. Włączanie wentylatora chłodnicy natomiast wskazuje najbardziej na problem ze skrzynką bezpieczników. U mnie kiedyś była zalana, wysuszyłem ją i przez rok wszystko działało dobrze, do momentu, kiedy zajrzałem do tej skrzynki ponownie - otwierając ją ruszyłem kable, których wtyczka była zaśniedziała i niektóre żyły wiązki straciły kontakt. Miałem wtedy problem z centralnym zamkiem, światłami, wentylatorem chłodnicy, a podłączenie komputera mnie naprowadziło dokładnie, że to był brak kontaktu w skrzynce bezpieczników. Przeczyściłem wtyczkę i od kwietnia zero problemów z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

chce opisac problem, z którym zetknął sie pewnie niejeden uzytkownik forum.

Otóż problem -electronics fault(bład elektryki) jest to bład który mówi nam nie tylko o jednym problemie lecz zakres problemów jest szeroki. Dziś opisze problem palacych sie nieustannie swiateł stop.

-czujnik stopu przy pedale stopu

- zle podłaćzona masa

-zła zarówka

-zasniedziale przewody

to mogą byc powody palacych sie swiateł stop, mój problem rozwiazałem zakupem dobrej zarówki , jako laik zakupiłem żarówke 21W to spowodowało zapalenie sie komunikatu eletronics fault . Zarówka pozycyjna tylna 12V 5W

Proszę pisać w istniejących tematach, przeczytać swoje wypociny i poprawić błędy przed wysyłaniem na forum.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako laik zakupiłem żarówke 21W to spowodowało zapalenie sie komunikatu eletronics fault . Zarówka pozycyjna tylna 12V 5W

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą żarówką. Żarówka do świateł stop jest żarówka dwuwłóknową, włókno 5 W jest do świateł pozycyjnych a włókno 21 W jest do świateł stop. Jak ktoś się uprze to może założyć ją odwrotnie.

 

Dziś opisze problem palacych sie nieustannie swiateł stop.

Masz na myśli, że światła stop się świecą bez naciskania na pedał hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą żarówką. Żarówka do świateł stop jest żarówka dwuwłóknową, włókno 5 W jest do świateł pozycyjnych a włókno 21 W jest do świateł stop. Jak ktoś się uprze to może założyć ją odwrotnie.
ale to trzeba siły, bo przecież wystające "cycki" nie są symetryczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki stop są dwuwłókowe zgadzam się. Ale proszę spojrzeć jak kolega wyżej napisał, że źle zamontowane żarówki mogą przysporzyć wiele problemów.

 

Dodano: 28 gru 2015 - 21:06

trzeba zobaczyć każdą żarówkę zamontowaną może któraś jest nie odpowiednio włożona lub przekręcona , zatrzaski potrafią się wyginać trzeba na to zwrócić uwagę :)

 

Dodano: 28 gru 2015 - 21:14

electronics fault. mogę jedynie powiedzieć tyle, że proszę rozebrać skrzynkę upc. odpiąć wszystkie wtyczki oczywiście po wcześniejszym odłączeniu aku. Wyczyścić zaśniedziałe styki, popryskać kontakt spray. u mnie ułamał się PIN na brązowej wtyczce auto nie chciało odpalić , chodził tylko wiatrak. nie warto walczyć z dolutowaniem pinu jest to niebezpieczne. U siebie dolutowałem kabel od spodu płytki

i pomogło. mam jeszcze kilka ledwo trzymających się pinów ale to już niedługa historia . nie opłaca się kupować nowej płytki kosztuje ona tylko 1000 zł w ASO.:D o ile nie jest popękana płytka>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu a ten jest najświeższy :)

 

Kupiłem Meganke już z tym błędem, u mnie objawy są takie, że wszystko działa normalnie z wyjątkiem gdy mocno wstrząśnie samochodem to mi prędkościomierz i obrotomierz spadają w dół i po chwili się załączają (nie wiem jak inne parametry bo nie zwróciłem uwagi, a samochód na razie stoi nie zarejestrowany). I tutaj wstawiał bym problem na jakiś słaby styk. Ale gdyby mi ktoś mógł powiedzieć gdzie dokładnie mam zaglądnąć :) ? Niestety nie znam jeszcze budowy Megane :/

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!