Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sądzicie o tym? Bardzo proszę o pomoc!


dosiunia1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Zamierzam kupic w najbliższym czasie scenica. Dodam, że na wygląd jest to moje wymarzone auto i nic innego nie wchodzi w grę<_<

 

Mam na oku ten egzemplarz, co o nim powiecie?

Z góry dziękuję za opinie!

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-C28495258.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wg mnie przede wszystkim ten samochód może być trochę za >>słaby<<. Z moich doświadczeń wynika, że 1.5 dCi w kombi, którym jeżdżę radzi sobie dobrze (106 KM), ale po załadowaniu auta (wyjazd na wakacje) już tak dobrze nie jest... Zależy więc do czego tak naprawdę to autko ma służyć docelowo, bądź głównie. Wczoraj przeczytałem w innym temacie coś w ten deseń: dodałbym do przebiegu ze 100 kkm. I dodałbym.

 

Pozdrawiam,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie słaby, ale jak ktoś wie i akceptuje to - to mu starczy. Czasami jeżdżąc po mieście, zatrzymując się co chwilę na światłach itp - stojąc w korku obok jakiegos CLK - wcale mi nie żal - stoimy tak samo. Co z tego, że on mega silnik pod maską - jak stoimy tak samo, a potem się czołgamy 20km/h

Problem jest w trasie - wtedy widać różnicę. Jak się jedzie samemu to też nie bardzo. Ale dwa lata temu jechałem na dwa auta do Chorwacji z kumplem z sillnikiem 1.6 a rok temu z hondą Civic 1.4

Gdy trasa była dewlikatnie pod górę już nie mówiąc o większym nachyleniu - coraz bardziej... i bardziej... zostawał w tyle. Nic mu ciśnięcie gazu do podłogi nie dawało - samochód systematycznie tracił prędkość 160..150..140..itd. Więc musiałem zwalniać... czekać.. on dojeżdżał.. znów sie rozkulaliśmy do 150-160 i do następnej górki. Powiem szczerze - było to dla mnie z każda kolejną górką coraz bardziej irytujące, gdy jedziesz 10 minut 90km/h na autostradzie i czekasz...

 

Co do treści ogłoszenia kilka sprostowań:

- opłaty skarbowej gdy sprzedaje VATowiec w ogóle się nie nalicza - nie można jej przerzucić na sprzedawcę - więc niech nie robią z siebie takich dobroczyńców

- "ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ POWROTU ZAKUPIONYM POJAZDEM DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA NA KOŁACH" i "OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE OC NIEZBĘDNE DO PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH MOGĄ PAŃSTWO WYKUPIĆ NA MIEJSCU W NASZEJ FIRMIE, (ZA 100 ZŁ. NA 30 DNI)" - perfidne kłamstwo. Ktoś kto handluje profesionalnie nie powinien wprowadzać w błąd. Nie można tym samochodem LEGALNIE wrócić na kołach, gdyż samochód ten nie jest dopuszczony do ruchu. Dopuszczaniem do ruchu zajmują sie wydziały komunikacji (samochód musi być zarejestrowany). Wobec czego i te OC jest o kant pośladków rozbić. Przed niczym nie chroni. Więc wracaj ostrożnie.

- "FORMALNOŚĆ ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM POJAZDU DO REJESTRACJI ZAŁATWIAMY W JEDEN DZIEŃ A NAWET NA ŻYCZENIE KLIENTA W KILKA GODZIN." - czyli tłumaczenia, przegląd, VAT-24 itp. To nie oznacza zarejestrowania jako takiego

 

Na plus można dopisać, że jak mało który egzemplarz ma plastykową osłonę akumulatora. To chyba ma 1 na 100. Za to nie ma osłon wokół lamp. Kiedyś z kims tu dyskutowałem i wg jego stanowiska po lifcie już ich nie dawali. Ale tu mamy rocznik 2004 - więc tak jak w moim powinny być.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że auto wyszykowane na sprzedaż, silnik umyty jak by mieli na nim jajka smażyć. Może wariować elektronika po takim pieszczeniu. Poszukaj auta z pierwszej ręki, nie spiesz się, kupuj z rozwagą, do póki masz kasę w kieszeni to Ty rządzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień prefiks. Radio z innego auta. Poza tym przebieg coś niski jak na 10 lat użytkowania (szczególnie, że to diesel, chyba że ma udokumentowane). I kto by ładował pieniądze w auto (rejestracja i te sprawy), żeby zaraz je sprzedawać, szczególnie, że to komis?

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg wszystkie mają podejrzanie niski, więc na to w ogóle nie patrzę.

 

A jeszcze jedno pytanie: wie Pan może jak się sprawuje scenic pod względem turbiny? Mam złe doświadczenia z Oplem Astrą i dlatego trcohę się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!