Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

awaria karty do odpalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam co moze byc przyczyną gdy obie karty nie dzialają , raz odpala raz nie pokazuje sie komunikat ze nie wykrywa karty niewiem czemu ale raz pali raz nie wiec czy to jest wina karty czy czytnika kart prosze o odpowiedz jesli cos wiecie >?

Edytowane przez myszka1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest wina karty czy czytnika kart prosze o odpowiedz jesli cos wiecie

Może to być wina karty, jej zasilania, anteny odbiorczej czy nawet miejsca jej przechowywania ze jest niewidoczna. Na 100% nie jest to wina czytnika gdyż tam karty nie wstawiasz. Jak ją w czytnik wciśniesz problemy powinny zniknąć. W czytniku karta może w ogóle być bez baterii a silnik odpali. Jeśli taka poprawa będzie, to musisz zacząć od zmiany baterii by nadal działało HF, a skoro to występuje przy obydwu kartach, to raczej od zmiany kieszeni gdzie kartę nosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wysłałbym jedną kartę do el-cars (znajdziesz w google) i wtedy sprawdził czy czytnik działa. Jeśli po naprawie karty dalej będzie loteria w uruchamianiu samochodu to wysłałbym czytnik do naprawy. I drogą eliminacji doszedłbyś co jest nie tak. Teraz to wróżenie z fusów niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jechac do el-cars wiem z internetu ze ten pan zajmuje sie naprawa kart ,dzwonilam juz i pan powiedzial ze najprawdopodobniej to wina karty bo czytnik rzadko kiedy sie psuje ale zastanawia mnie dlaczego ta druga karta tez nie dziala skoro nigdy nie byla uzywana , a co do czy auto posiada HF to naprawde niewiem co to moze posiada jesli to karta to napisze tutaj mam tylko nadzieje ze jednak to bo naprawa pan mowil 50 zl oby to bylo to ;)

Edytowane przez myszka1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpala tylko po wlozenia karty w slot czyli do czytnika potem powinno sie pokazywac komunikat ze nadusic sprzeglo i nadusic guzik start , ale w obecnym czasie nie zawsze jest ten komunikat bo nieraz pisze poprostu ze jej nie wykrywa a czy ma przyciski na zewnetrznych klamkach to naprawde niewiem bo tak naprawde nie znam sie na tym ;)

Edytowane przez myszka1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez wlasnie mnie tez to zastanawia mam juz ten samochod 3 lata nigdy nie bylo takiej awarii chodzil idealnie nagle nie wykrywa karty , po kilku razach wkladania tej karty lub kombinacji otwarcia drzwi lub przycisniecia bo juz niewiadomo co robic nagle pokazuje sie komunikat ze nacisnąc start . A czasem poprostu od razu po wlozeniu mozna normalnie odpalic nie spotkalam sie z tym dlatego jest mi to dziwne no niewiem sprobuje u tego pana na miejscu sprawdzic te karte ale dziwne czemu ta nieuzywana tez nie chce dzialac ;)

Edytowane przez myszka1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest komunikat, że karta nie została wykryta? Skoro ta druga działa, to odpowiedz jest prosta - przyczyną jest niesprawna karta, ta pierwsza. Pewnie kolega się nią niewłaściwie posługiwał, ogólnie jest to dość delikatny element, a w środku jak wiadomo jest układ elektroniczny i to zapewne on uległ uszkodzeniu. Trzeba by spróbować otworzyć kartę (nigdy tego nie robiłem to nie wiem czy się w ogóle da, później już na pewno nie da się jej zamknąć tak jak była) i poprawić luty. Albo jak nie to można też wysłać kartę TU

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwierałem kartę i spokojnie można ją złożyć. Ale żeby coś tam polutować to trzeba wiedzieć co i jak. Luty mogą być popękane, antena niesprawna. Wg mnie w domu szkoda się w to bawić. Chyba, że masz pojęcie.

Edytowane przez drozdii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich , którzy mają problemy z kartą otóz okazalo sie ze to jednak karta ma winę i koszt naprawy to 50 zl , naprawia pan w Kaczorach takze nie jest az tak zle napewno niektorzy mają ten sam problem wiec nie ma co sie zastanawiac tylko oddac karte do naprawy bo ten pan na miejscu naprawi pozdrawiam wszystkich ktorzy tak samo jak ja mieli problemy z odpalaniem :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!