Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę


dexus

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to witam wszystkich serdecznie.

Sam posiadam Lagunę L2 Ph1 3,0 Initiale więc coś tam Francuzów posmakowałem :)

Obecnie dla taty poszukuję jakiejś meganki. Wpadło mi w oko to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/renault-megane-ful-opcja-skora-tempomat-klima-C28340638.html

 

Jeśli moglibyście szanowni forumowicze coś doradzić, ewentualnie polecić jakiś inny egzemplarz. Jak się sprawuje taki silnik, czy są jakieś typowe problemy (FAP, turbina, wtryski, pompa). Czytam forum, ale z lektury działu technicznego to można się tylko wystraszyć (dotyczy wszystkich forów)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Edytowane przez dexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz,to auto sprzedaje handlarz.Następna sprawa ,to auto już było naprawiane i to nienajlepiej i nadkole jest do zrobienia.Co do 1.5 dCi z gamy diesli renault zdecydowanie najgorszy wybór.A jak na ten deklarowany przebieg wnętrze mocno zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba na koniec czerwca nie spadł śnieg nawet w Małopolsce, a widoczny jest na fotkach, więc nikt tego auta już dość długo nie chciał zakupić.

Po dacie przeglądu i ubezpiecznia można wnioskować, że auto przyjechało w kwietniu (przegląd na rok, OC na pół roku).

Deklarowany przebieg rzeczywiście jest zbyt mały jak na diesla. Co do wnętrza, to Megane nie słynie z trwałych materiałów i przetarta kierownica, czy wytarty kapsel gałki biegów nie musi oznaczać gigantycznego przebiegu. Wystarczy, że auto było używane w mieście.

Nie wiem jak to było w Phase I, ale jeśli jest to wersja Privilege, a wyposażenie na to wskazuje, to radio i uchwyty drzwi raczej nie powinny być czarne (w Phase II nie są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem. On już zrobił tym autem 50tyś więc to komis nie jest (może ma auto na firme i stąd faktura). Wnętrze ze zdjęć strasznie zmęczone (to mnie martwi, ale jeśli tylko brudne to wyprać zawsze można). Co do blachy to auto niby takie kupił i on żadnych przygód nie miał (otarcia takie były). Ja na przebiegi raczej nie patrzę (dzisiaj to jedna wielka ściema). Co do silnika to raczej jest mi obojętne jaki (raczej nie 1,9 bo jeśli to taki sam jak w Lagunie to wolę unikać), tylko benzyn raczej mało jest w moim rejonie. Wiem że to nie typowe megane ale może też coś mi szanowne grono doradzi http://allegro.pl/ladny-scenic-ii-zadbany-sewisowany-i3330090593.html

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sceniol to zdecydowanie lepszy wybór jak meganka szczególnie dla osoby starszej.

Moim zdaniem warto się nim bliżej zainteresować i nawet do ASO na przegląd przed zakupem zaprowadzić. Dodatkowe 200 lub 300zł przy takim wydatku to pryszcz, a pewność co się kupuje zdecydowanie większa.

Nie wiem w jakim wieku jest Twój ojciec ale już począwszy ode mnie, a mam 50 wiosen, po moich rodziców i teściów po 70, do mojego sceniola wsiada im się zdecydowanie łatwiej i wygodniej jak do laguny II brata.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Po niedzieli wybierzemy się obejrzeć jakiegoś Scenika i Megane, wtedy podejmiemy decyzję.

P.S O jakich naklejkach wszędzie mowa (gdzieś przy tylnych nadkolach?) na które należy zwracać uwagę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcę te naklejki zerwac i wypolerować miejsca po nich, strasznie mi się nie podobają i rażą mnie w oczy :( jak nie będę już mógł spać z tego powodu to zdjęcia przed porobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...