Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu mam problem z uruchomieniem Megane Grandtour III. Po włożeniu kartu naciskam sprzęgło + start i cisza. Klawisz start nie reaguje a na wyświetlaczu napis naciśnij sprzęgło + start. Druga lub trzecia próba i wszystko śmiga, ale czasami muszę wyjąć kartę odczekać i włożyć ponownie.

Spotkaliście się z czymś takim? Wyszukiwałem informacji na forum, ale może źle wpisywałem szukane frazy bo nic na ten temat nie ma.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym wprawdzie nie w Renault ale w Toyocie.

Może nie dociskasz do końca sprzęgła i dlatego.

W toyocie jak ktoś wcisnął ale nie do dechy to też był problem z rozruchem.

Wciśnij do dechy i obserwuj czy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, dlatego zawsze przed odpaleniem "wyjmuję" bieg, aby samochód był na luzie. Testowałem to wiele razy - gdy miałem wrzucony bieg, miałem problemy, aby przycisk start zareagował. Ja to olałem i porzyzwyczaiłem się do tego faktu. Popróbuj tak jak mówię, jestem ciekaw, czy to się sprawdzi.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i tak samo postępuję jak mój przedmówca. Wg. instrukcji obsługi, silnik powinien dac się uruchomic po wciśnięciu sprzęgła lub po ustawieniu biegów na luz lub jednym i drugim. Wynika z tego,że układ nie dostaje sygnału o wyciśnięciu sprzęgła - jakiś błąd lub uszkodzony jakiś czujnik sygnalizujący wysprzęglenie. Dopóki nie zorientowałem się, że należy koniecznie przed rozruchem ustawić luz - były kłopoty. Czasami były kilkakrotne nieudane rozruchy. Byłem wówczas w serwisie, sprawdzili i akurat wtedy było OK. Dopiero póżniej zorientowałem się,że komputer woła "wciśnij sprzęgło", wtedy kiedy ono jest wciśnięte i bieg wrzucony. Wrócę do sprawy w serwisie, przy najbliższym przeglądzie, bo oni też nie zorientowali się o co chodzi. Jeżeli naprawa tego będzie wymagała np. prucia sprzęgła, to wolę, zeby tak zostało (zresztą już przyzwyczaiłem się) i potraktuję to jako jeszcze jedno zabezpieczenie przed złodziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wine ponosi czujnik sprzęgła, można go wyjąć i oczyścić i ponownie złozyć bo to banalna konstrukcja zamiast wymieniać, mi sie niechce bo mi to nie przeszkadza aż tak bardzo.

 

 

Proszę zapoznać się z regulaminem dodawania fotek na forum - Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat przerabiałem już ze dwa lata temu, u mnie nie wiadomo było kiedy usterka wystąpi, na początku tak jakby winny był rozrusznik bo robił tak jakby pół obrotu i sie zatrzymywał i na wyświetlaczu kompa pokładowego wyskakiwał komunikat wciśnij start+sprzęgło, teraz jest tak, że rozrusznik od poczatku nie reaguje na naciśnięcie przycisku start/stop i odrazu wywala komunikat start+sprzęgło, w serwisie nie poznali sie na tym bo sprawdzali go na luzie, a wtedy wszystko jest ok, ja zostawiłem tą sprawe przyzwyczaiłem sie do tego, niestety zorientowałem się o co chodzi dopiero po gwarancji, podobno przy sprzęgle jest jakiś czujnik i on jest za to odpowiedzialny, widzi cały czas jakby sprzęgło nie było wciśnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za informację. Jeszcze wszystko testuję i napiszę o moich spostrzeżeniach jak będę pewny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez horkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak samo uruchomisz meganke - rozbierzesz panel, wyjmiesz przycisk "start", odłączysz wtyczkę i na krótko odpalisz poprzez zwarcie przewodów:) ważne, aby karta-imobilaizer zadziałała :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zakończone. Potwierdziło się że wystarczy zrzucić bieg na luz i nie ma kłopotów z klawiszem start.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i oszczędność kasy. Gdybym poszedł z tym do serwisu skasowaliby mnie za podpięcie do komputera.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam wszystkich

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a ja w Scenicu III mam coraz częściej problem z przyciskiem start. Do uruchomienia nie muszę wciskać sprzęgła. Wkladam kartę wciskam START i słyszę szum. Jeszcze raz wciskam, szum ustaje. Wciskam jeszcze raz START i samochód odpala. Nie jest tak zawsze ale dosyć często. Bywa tak, że nawet raz dziennie albo częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!