Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś u speca, który pracował swego czasu w ASO. Obserwował clipem czujnik i stwierdził, że działa prawidłowo. Ten hamulca też. U niego ten problem nie wystąpił więc podregulował czujnik w sensie wydłużył jego część roboczą ale jak się później okazało to nie on, a przycisk START. Jak nie odpali to wystarczy mocniej wcisnąć START i odpala na luzie i biegu z wciśniętym sprzęgłem bez hamulca.

 

Ogólnie dowiedziałem się, że w naszych autach są trzy proste czyjniki. Sprzęgła (wciśnięte, nie wciśnięte), hamulca (wciśnięty, nie wciśnięty) i skrzyni biegów (wsteczny, luz, do przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

. Sprzęgła (wciśnięte, nie wciśnięte)

Dziwne bo u mnie jest jeszcze czujnik (potencjometr) jak na gazie pokazujący procentowo jak mocno jest wciśnięty pedał sprzęgła (w Clipie jest podgląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Może napisałem zbyt ogólnie ale ten sam czujnik za to odpowiada. Podobnie z resztą z gazem można obserwować % wciśnięcia. Do odpalenia potrzebny jest komunikat wciśnięte - nie wciśnięte, nie wartość %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Raz na jakiś czas zdarza mi się nadal, że Renia nie odpala na luzie ze sprzegłem lub na 1 ze sprzegłem. Zdarza się jej jednak zaplić w takich warunkach chyba częściej niż nie. Żona nigdy nie zgłaszała problemu bo jak się dowiedziałem w wywiadzie zawsze wciska sprzęgło i hamulec do odpalenia. Ja nie wciskam hamulca więc zauważam. Gdy wcisnę hamulec na luzie lub 1 to zawsze zapali gdy bez niego jej się nie chce. Zauważyłem też ostatnio, że "gdy nie chce" i wrzucę 2 to odpala ze sprzegłem i bez hamulca bez problemu. Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, onomatopeja napisał:

więc przypadek lub poprostu machnięcie z 1 na 2 wzrusza czujnik tylko i tyle.

Ale machniecie 1 - luz - 1 nic nie zmienia więc dlaczego wtedy nie wzrusza? No i nie przypadek bo standard dla mnie na ten moment.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:) U mnie zaobserwowałem coś dziwnego. Już dobrych kilka lat odpalałem auto na luzie bo wciśnięcie sprzęgła przy włączonym biegu powodowało komunikat na wyświetlaczu wciśnij sprzęgło+START czyli klasyczny opis usterki pasujący do czujnika przy sprzęgle. Teraz zrobiło się tak, że niezależnie czy mam wciśnięte sprzęgło wraz z włączonym biegiem czy auto jest na luzie to wywala komunikat wciśnij sprzęgło+START i nie mogę uruchomić auta. Czasem pomaga ponowna procedura odpalenia auta i wielokrotne naciśnięcie przycisku START. Czy to padł już na amen któryś z czujników przy sprzęgle czy winny jest sam przycisk START? Nie wiem też czy łączyć ze sobą fakt, że wymieniłem czujnik przy skrzyni biegów bo nie działały światła cofania i automatyczne włączenie wycieraczki, cały dzień po wymianie nie było problemu usterka wystąpiła dopiero jak auto postało ze dwie godziny. Może ktoś z forumowiczów potrafi mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie na luzie to przełącznik w skrzyni wspólny z tylnymi wycieraczkami i światłami cofania pod warunkiem, że zwarty jest górny czujnik pedału sprzęgła. Do odpalania na biegu ze sprzęgłem jest dolny czujnik pedału sprzęgła. Musi być komutacja górnego czujnika, żeby nie było tego komunikatu.

To jest układ logiki.

Awaryjne odpalenie jest przy wciśniętym sprzęgle i hamulcu. Komunikaty są zależne od ustawień w UCH. Uszkodzenie przycisku start nie jest związane z tym komunikatem.

Czujnik w skrzyni jest dwuobwodowy.

Jeden zestyk to światła cofania i drugi logiczny (wycieraczki i zapalanie). Jest on trójpołożeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dziś wymieniałem u siebie czujnik .Faktycznie ciężko go zdemontować , a jeszcze ciężej go założyć z powrotem ,trzeba mieć najlepiej szczupłe ręce :) 

PO demontażu próbowałem go naprawić ale nie udało się , nie działał dalej . 

Więc myślałem ze go wymiennie na oryginał, ale na miejscu znalazłem w inter cars czujnik za 36zł więc odpuściłem sobie oryginał.

W inter cars na stronie jest on pod nazwą 'Włącznik świateł hamulca ''  

Kupilem HANS PRIES 207 436 i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem, od kilku dni nie pokazuje mi strzałek zmiany biegów (góra/dół). Wymieniłem ten pierwszy czujnik (łatwiej dostępny), ale niestety brak rezultatów. Jest jeszcze ten drugi... Czy ktoś coś wie który czujnik za to odopowiada? doatkowo czasem zapala się i gaśnie kontrolka żółta z kluczem skontroluj samochód. Samochód fluence 1.6 2011

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!