Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zabudowa boczka nadkola Megane 2 grandtour 2005 rok i nie tylko tego rocznika


Rekomendowane odpowiedzi

A wiec koledzy i koleżanki nikt nie opisywał zabudowy boczków nadkola w wersji kombi a to mnie trapiło od dłuższego czasu bo przerabianie tapicerki w drzwiach przednich nie wchodzi w rachubę a dźwięk każdy by chciał lepszy wiec zabrałem się za temat bagażnika w wersji grand-tour gdyż każdy opisuje zabudowę kola zapasowego albo w wersji hatchback a nie kombi . ja tak owa zabudowę zrobiłem (wyrzynarka gwoździe silikon techniczny czarny , wykładzina samochodowa i tac-ker ,ostry nożyk do tapet by podciąć wykładzinę) takie są potrzebne narzędzia. zdjęcia z linków poniżej. oczywiście głośnik jest przykładowy a nie na stale aha jeśli już dokańczając to na allegro są małe wzmacniacze aktywne do tuby które idealnie pasują do zabudowy tego Boczka i do podłączenia fabrycznego radia

 

 

thumb_hosting_zdjec_1373104508__20130706281_800x600.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1373104637__20130706283_800x600.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ze ja czekam na wyplate by dokonczyc swoje dzieło tzn by zakupić wzmacniacz od tuby aktywny taki prostokątny dostępny na allegro za 40 zł by podpiąć pod radio fabryczne . i założenie było moje takie by najtańszym kosztem bez przerubek uzyskać efekt . a na dzień dzisiejszy jak podepne do wzmacniacza w domu to podłoga drga a co dopiero w aucie . ile litrów pytacie nie wiem na oko robiłem by było dojscie do swiateł tylnych by żarówki wymienic wrazie co i by nie zabierać bagażnika a boczki akurat do niczego w bagażniku sie nie przydają a inwestować w drzwi przednie w głośniki hertza czy jakie kolwiek inne za drogo a poza tym efekt marny bo to dalej nie to samo troche sie naczytałem na forum i nasza megane jest trudna do nagłośnienia ale za to bagażnik i kompromis boczków pieknie sie nadaje na zabudowe a nie jak inni w hatchbakach w podłodze bagaznika z kolem na czele... głośnik przykladowy ale to 20 cm a zalozenie mialo być 16.5 obsadzic ale wyszło jak wyszł a materiał banalny sklejka i rekodzieło wyzynarka uprrzednio steropianem docinka by potem przeniesc na sklejke

 

Dodano: 08 lip 2013 - 18:48

za niedługo będę zabierał się za drugą stronę boczka . będzie szał jak to razem podłącze ale na efekty trza poczekać . No i Kasę ... :) :?:

 

Dodano: 08 lip 2013 - 18:56

no i jakieś ładne ramki na głośniki czarne lub chromowane dodadzą efekt.

 

Dodano: 08 lip 2013 - 22:19

Jestem w połowie 2 giego Boczka ale pomyślałem ze zdjątka wzuce ale to jutro jak wygląda to od strony składania elementów i docinania B)

 

Dodano: 09 lip 2013 - 17:53

oto zdjątka podczas pracy 2giego boczka ale nieskończonego jeszcze brak czasu i praca nie pozwala na majsterkowanie

thumb_hosting_zdjec_1373385018__20130709288inny.jpg thumb_hosting_zdjec_1373384978__20130709286inny.jpg thumb_hosting_zdjec_1373384925__20130709285inny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super !!! ja też coś myslę nad polepszeniem dzwieku w aucie...na razie chce podmienic głosniki d przednich drzwiach na mocniejsze, ale bez zadnego wycinania....później zajmę się tyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki . Jak byś dobrze poczytał forum i google zauwazysz że nie ma sensu ładować kasy w przednie 13 bo zwykle nie zagraja lepiej jak fabryczne a hertza dsk i modele wyzej albo za minimum 250 zł nie odniosa wiele zmian . strata kasy lepiej juz pozostać z fabrycznymi w drzwiach a tweetery wymienic na hertza to tak dadzza rade i dźwięk czyściejszy bedzie ale z basem :mrgreen: . tuba ,subwoofer albo zabudowa boczków nadkola w bagażniku i wzmacniacz. skad wiem, mam kolege z car audo i powiem szczerze że montowałem na prube hertze dsk ,phonocary, czy infinity w przód i efekt bez rezultatu . a za mala kase tylko w bagażniku najlepiej mieć osprzęt a z przodu wymienić tweetery (gwizdki) zerkniesz pod poszycie w przodzie w drzwiach to zobaczysz pusto i wielka dziura ze nawet blachy nie ma . nasze megane trudne do car audio z przodu . sam ocenisz jak zaczniesz wymieniac głosniki . Pozdro

 

Dodano: 21 lip 2013 - 19:17

oto dalsza czesc car audio

thumb_hosting_zdjec_1374426883__20130720294.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1374426826__20130720293.jpg

thumb_hosting_zdjec_1374426923__20130720295.jpg

 

Dodano: 21 lip 2013 - 20:24

jeszcze uszczelnienie od wewnatrz boczków musze zrobic silikonem gdyż powietrze za mocno gwizdze ale efekt wypasik . załącze koncowe zdjecia zabudowy boczków jak dokończe . a zalanczanie wzmaka i wyłanczanie idzie podpiąć (w radiu Update list) na 5 pinie kostki iso . sprawdzałem miernikiem . a kabel do aku tylko jak pisza inni czyli od wewnątrz od kierowcy przez gume kolo ukladu kierowniczego . uprzednio wypiety aku komputer osłona z filtrem powietrza i plastikowa podstawka akumulatora i rura dolotu powietrza i wtedy dojscie jest ale wąskie na mała rączke ale kabel przeszedl (2h roboty ) ukladanie kabla plusowego od strony kierowcy a z 2giej strony kabla chinche . najlepiej by zaklucen nie bylo a mase z bagaznika od sruby przy kole zapasowym z boku i gitara jest . :):);):);)

 

Dodano: 24 lip 2013 - 17:33

Dziasiaj Ukończyłem dzieło Zabudowy boczków . dodane zostały bass reflex do boczków , kratka na głośnik . uprzednio silikonem technicznym uszczelnienie od środka by nie gwizdało powietrze . zdjęcia poniżej . Efekt Super . zdziwiłem sie ze wyszła mała powierzchnia wewnętrzna bo wygłuszenie jeszcze przyszło wiec pomniejszyła powierzchnie wewnetrzna ( jak mała kolumna na oko ) a gra super . polecam teraz mam leprzy dźwięk za małe pieniądze . ah czego polak nie potrafi... ;) hehehe

 

thumb_hosting_zdjec_1374679551__20130724299.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1374679589__20130724300.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1374679625__20130724301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajnie to wygląda, tylko nie wiem czy głośnik nie za duży do tej obudowy... Sam mam zamiar zabudować subwoofer w boczku, jak tylko uporam się z innymi problemami w aucie... także dzięki za cenne uwagi :!:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeżeli chodzi o wymianę głośników w drzwiach, to jestem zdania, że warto to zrobić. Ja wrzuciłem na przód Pioneera TS-G132Ci (zest.odseparowany), który polecam. Tweetery mają uchwyty do mocowania w Megance, jak fabryczne. Fakt, ja wygłuszyłem drzwi z przodu i częściowo z tyłu, ale efekt jest zauważalny. Jest nawet trochę basu :!: Na tyle wrzuciłem 3-drożne TS-G1323i (te akurat są średnie).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zastanawiam się też, czy dodatnie bass-reflex, dało jakąś zauważalną różnicę (na plus)?

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przodu bez wygłuszenia to lepiej ie nie zabierać a wygłuszyć nie jest za prosto bo dużo luk i dziur w blasze pod poszyciem a głośnik i tak powinien być zamocowany na blasze a nie na poszyciu tym w megance . a głośniki hmhm kazdy ma ucho i na swoj wzór dobiera ja nie mam na tyle kasy by ladowac 200 zł na strone bo tansze nie ma sensu chyba ze uzywka i okazyjnie . ale by odczuc poprawe dźwięku to najpierw wygłuszenie i nie ma mowy ze cos zagra lepiej bez wygłuszenia gdyż dźwięk bedzie ale pustego basu . A jak wiadomo to kazdy chce mieć miekki basik abo kickbassa .

 

A odnośnie bass refleksu to jak nie było to basu mało a głośnik wypluwalo a jak założony to głośnik pracuje ładnie i bass jestaz miło . a wielkość głośnika może być mniejsza ja miałem akurat takie głośniki 20cm i takie założyłem ale 16cm też bedą pieknie pracować:)

 

Po raz ostatni upominam kolegę i zalecam pisanie w języku ojczystym, chyba, że kolega życzy sobie forum w wersji demo !

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tą skrzynię przymocowałeś do reszty tapicerki, czy może tylko sedzi ciasno "na wcisk"?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rurkę do bass-reflexu długą dałeś?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Głośnik masz typowo basowy, czy klasyczny mid-bass?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do wygłuszenia, to jakbym miał to robić drugi raz, to zakleiłbym matami tylko zewnątrzną część drzwi, wszystkie otwory... na przodzie wyklejałem też wewnątrz, ale to trochę daremna robota, bo z głośników 13-stek i tak cudów nie będzie. Cena nie oddaje jakości głośnika, a te Pioneery na przodzie zmieniają wiele. Pomijając już ten zauważalny basik, to dźwięk jest bardziej przestrzenny i czystszy. Jak do tego dorzucę subwoofer z tyłu, to już powinno być ładnie :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

...a dodatkowa satysfakcja, z samodzielnego rzeźbienia - bezcenna :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.9 - Enter

Widzę, że kolega ma problem z tym punktem regulaminu !

Tomik

Edytowane przez mpDante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię przymocowałem na dużego rzepa(w dolnej bocznej stronie) oraz blaszką(aluminiową) przykręconą do skrzyni wystającą ponad skrzynie w okolicy środka tak by wchodziła pod plastik ten przy szybie . Owe rozwiązanie daje możliwość wyjęcia bez konieczności wykręcania czegokolwiek a rzep daje dodatkowy zaczep by nie poluzowała się od spodu skrzynia i trzyma się mocno tapicerki bagażnika .

Rurka bassreflexu niestety nie jest długa gdyż nie wejdzie cała i musiałem docinać .

Głośnik jest midbass gdyż takie miałem phonocary wentylowane , wolał bym typowo basowe ale to się zmieni za niedługo .

Co do wygłuszenia to Tobie zazdroszczę mpDante bardzo dużo daje nawet na fabrycznych :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jedyny koszt to 24 zł za m2 a wziąłem 1m na 2 metry szeroką wykładzinę samochodową w castoramie . wiec taniej od Ciebie ;)

 

Dodano: 21 sie 2013 - 16:47

a reszta to własne materiały zalegające w piwnicy . Rzeźbienie bezcenne hehehe . Ale każdy pomysł jest dobry. jak możesz zapodaj mi linka na maty chętnie popróbuję z drzwiami lepsza akustyka będzie w aucie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty BOLL, znajdziesz na allegro ok.4-4,5zł szt. Wziąłem 20szt i jeszcze mi coś tam zostało.

Ale tak jak już pisałem, nie ma sensu wygłuszać drzwi od wewnątrz, tylko pozaklejać otwory pod tapicerką,

wtedy zejdzie ci 8-10 mat na parę drzwi.

Edytowane przez mpDante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!